علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

آنچه در این مقاله میخوانید
    علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

    علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می‌تواند به دلایل گوناگونی انتفاق بیفتاد که در این مقاله قصد داریم به مهم‌ترین عوامل بپردازیم. در کل ماشین لباسشویی‌ها برای خروج آب از دو روش استفاده می کنند. روش اول این است که با استفاده از یک پمپ آب، آب را از ماشین خارج می کنند و در روش دوم به دلیل گرانش آب خروجی ماشین لباسشویی به صورت خودکار تخلیه می شود. در برندهای مختلف، تفاوت هایی در استفاده از این دو روش وجود دارد که هر کدام ممکن است به صورت متفاوت عمل کنند و باعث تفاوت در تخلیه آب شود.


    برای حل مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی و تعمیر لباسشویی با پارس پشتیبان تماس بگیرید

    دلایل کلی تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

    اگر بخواهیم به طور کلی به دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی بپردازیم، چند نکته هست که لازم است آن را در نظر بگیرید:

    مشکلات فیلتر ماشین لباسشویی

    در بسیاری از موارد دیده شده فیلتر ماشین لباسشویی دچار گرفتگی شده است و ماشین لباسشویی توانایی خارج کردن آب را ندارد.

    گرفتگی شیلنگ

    گرفتگی شیلنگ ماشین لباسشویی هم می تواند از جمله دیگر عواملی باشد که توانایی خروج آب از ماشین لباسشویی را از آن بگیرد.

    خراب شدن پمپ

    عدم تخلیه آب به موجب خرابی پمپ تخلیه، از جمله موارد شایعی است که موجب تخلیه نشدن آب از ماشین لباسشویی می شود.

    ایراد پیدا کردن تسمه پمپ

    در برخی موارد دیده شده که اگر تسمه پمپ دچار اشکال شود، به طور کلی ماشین لباسشویی نمی تواند مانند سابق درست کار کند و در بسیاری موارد موجب عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی می شود.

    استفاده غلط از مواد شوینده نامناسب

    اگر از مواد شوینده متناسب با ماشین لباسشویی تان استفاده نکنید، می تواند موجب گرفتگی و عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی شود.

    پیدا شدن ایراد در میکروسوئیچ

    اگر میکروسوئیچ در ماشین لباسشویی ایراد پیدا کند، اولین عکس العملش احتمالا عدم تخلیه آب است.

    خرابی برد و تایمر

    اگر برد یا تایمر ماشین لباسشویی خراب شود، نمی تواند برنامه ای که برای آن تعریف شده را عملی کند و موجب عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی می شود.

    ایراد در شیر برقی ماشین لباسشویی

    شیر برقی آب را به داخل ماشین لباسشویی وارد می کند. اگر این موضوع دچار اختلال گردد، به احتمال زیاد موجب عدم تخلیه آب از ماشین لباسشویی نیز می شود.

    علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

    علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی دوقلوی پاکشوما

    شرکت پاکشوما با سابقه طولانی مدت ۴۰ سال در زمینه تولید و طراحی انواع ماشین لباسشویی فعالیت می‌کند. این مجموعه در حال حاضر یکی از مطرح‌ترین برندهای لباسشویی شناخته شده در ایران به شمار می‌رود. مهم‌ترین علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی دوقلوی پاکشوما عبارت است از:

    عدم تعادل در وزن لباس‌ها

    اگر لباس‌ها در ماشین لباسشویی پاکشوما به طور نامناسب قرار داده شوند، ممکن است تعادل در وزن آن‌ها به هم بریزد و ماشین نتواند آب را به درستی تخلیه کند. در این صورت، می‌توانید لباس‌ها را به دو دسته تقسیم کنید و مجدداً شستشو را انجام دهید.

    خرابی پمپ تخلیه ماشین لباس شویی پاکشوما

    در برخی موارد، پمپ تخلیه ممکن است خراب شده و نتواند آب را به درستی تخلیه کند. در این صورت، باید پمپ را تعمیر یا تعویض نمائید.

    بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر لباسشویی پاکشوما در تهران

    خرابی سنسور سطح آب

    در برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی پاکشوما، سنسور سطح آب ممکن است مشکل داشته باشد و کار نکند که باعث می‌گردد ماشین لباسشویی آب را به درستی تخلیه نکند.

    علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی بوش

    برند بوش توانسته است در مقایسه با سایر رقبا فروش فوق‌العاده‌ای در زمینه ماشین لباسشویی داشته باشد. محافظت از الیاف لباس وظیفه‌ای است که این سیستم به خوبی انجام می‌دهد و از صدمه دیدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

    برخی از علل‌ تخلیه نشدن آب لباسشویی بوش به صورت زیر می‌باشد:

    ایراد در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش

    اگر پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی به درستی کار نکند، ممکن است آب به درستی تخلیه نشود. در این صورت، بهتر است پمپ را تعمیر کنید یا از پمپ جدید استفاده کنید.

    ایراد در سیستم الکترونیکی

    در برخی از مواقع، مشکلات در سیستم الکترونیکی ماشین لباسشویی می‌تواند باعث تخلیه ناقص آب شود. برای رفع این مشکل، بهتر است به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کنید.

    خرابی برد و تایمر ماشین لباسشویی بوش

    یکی دیگر از علل تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش، مشکلات برد است. زمانی که این قطعه خراب می‌شود، لباسشویی دیگر نمی‌تواند برنامه‌ سیستم را اجرا کند. به همین ترتیب آبی تخلیه نمی‌گردد.

    بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی بوش در تهران

    ایراد در لوله‌های داخلی ماشین لباسشویی بوش

    در برخی از مواقع، لوله‌های داخلی ماشین لباسشویی ممکن است انسداد پیدا کرده یا خراب شوند که باعث تخلیه ناقص آب می‌شود. در این صورت، بهتر است به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید.

    در نهایت، باید توجه داشت که برخی از مشکلات مرتبط با علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی قابل حل هستند و با رعایت روش‌های پیشگیری و رفع مشکلات، می‌توان آنها را بهبود بخشید. به هرحال، در صورتی که مشکل پایدار است و قابل رفع نیست، بهتر است به تعمیرکار متخصص مراجعه فرمائید.

    علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

    ماشین لباسشویی‌های سامسونگ به عنوان یکی از محصولات پرفروش این شرکت در بازار خرید و فروش موجود هستند. ماشین‌های لباسشویی پرقدرت سامسونگ به دلیل طراحی زیبا، قابلیت‌های متنوع، کارایی بالا و قیمت مناسب، توانسته‌اند بازار قابل توجهی را در بین مصرف‌کنندگان به دست آورند.

    از علت‌های تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

    • مسدود شدن لوله تخلیه
    • آنتی فوم بودن برخی از مواد شوینده
    • لازم به ذکر است بعضی مواد به منظور خشک شدن سریع‌تر لباس‌ها افزوده می‌شوند که در نتیجه موجب تشکیل حباب‌های بزرگ می گردند و مانع از خروج آب می‌شوند.

    بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی سامسونگ در تهران

    علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

    علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی دوو

    ماشین لباسشویی دوو به دلیل جذابیت در طراحی و کیفیت منحصر به فرد در ساخت، مشتریان بسیاری را به خود جذب کرده است. بدنه ضد لرزش و مقاومت بالا از بارزترین ویژگی‌های این محصول به شمار می‌رود.

    علت تخلیه نشدن آب لباسشویی دوو به صورت زیر دسته‌بندی می‌شود‌؛

    معیوب شدن تسمه پمپ

    اگر آب ماشین لباسشویی به موقع تخلیه نگردد، موجب پاره شدن تسمه پمپ می‌شود. در این حالت پمپ از حرکت باز می‌ایستد و آبی تخلیه نمی‌شود. با وجود چنین رخدادی کاری از دست شما ساخته نیست و باید دستگاه را نزد یک تعمییرکار ماهر ببرید.

    مشکل میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

    در این حالت، تایمر لباسشویی زمان تخلیه آب را صادر نمی‌کند.

    بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر لباسشویی دوو در تهران

    مسدود شدن فیلتر ماشین لباسشویی

    فیلتر در قسمت پایین ماشین لباسشویی دوو قرار دارد و برای جلوگیری از ورود ذرات بزرگ به پمپ و لوله تخلیه آب استفاده می‌شود. در صورتی که فیلتر ماشین لباسشویی دوو کثیف شده و مسدود شده باشد، آب نمی‌تواند به درستی تخلیه شود.

    در طول زمان وجود ذرات بزرگ در آب یا رسوبات درون لوله تخلیه موجب گرفتگی و خالی نشدن آب از ماشین لباسشویی می‌گردد.

    در صورتی که مشکل تخلیه آب از ماشین لباسشویی دوو را تجربه می‌کنید، ابتدا فیلتر را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تمیز کنید. همچنین، لوله تخلیه را نیز بررسی کنید و در صورت وجود مسدودیت، آن را پاک کنید. در صورتی که با این مشکل همچنان مواجه هستید، بهتر است به تعمیرکار مجاز دوو مراجعه کنید.

    علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی

    ماشین لباسشویی‌های ال جی با دور موتورهای فوق العاده قوی، محبوبیت بسیاری در میان مردم دارند. ظرفیت، سرعت چرخش، جنس بدنه و مقاومت این سیستم مثال زدنی است. در ادامه شما را با علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی آشنا می‌سازیم:

    مشکلات خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

    شیر برقی مسئولیت مهم انتقال آب به درون ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. این وظیفه طبق برنامه‌ای که به سیستم می‌دهید اجرا می‌شود. زمانی که شیر برقی دچار خرابی شود، نمی‌تواند آب کافی را به ماشین لباسشویی برساند و موجب تمیز کردن آن شود به همین خاطر برنامه‌ای اجرا نمی‌شود. در ادامه آبی تخلیه نمی‌گردد و مشکلات دیگر را به همراه دارد.

    وجود مانع در لوله تخلیه

    این مانع می‌تواند به دلیل وجود ذرات بزرگ در آب یا رسوبات درون لوله تخلیه باشد که در طول زمان تجمع پیدا کرده‌اند.

    بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی ال جی در تهران

    علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی

    علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آبسال

    برند آبسال با طراحی کشور ایتالیا یکی از برترین ماشین لباسشویی‌های موجود در ایران به شمار می‌رود. محصولات این مجموعه در ظرفیت‌های کم تا متوسط به بازار عرضه می‌گردند. علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آبسال به صورت زیر می‌باشد:

    • گیر کردن دستمال، گیره، پرز، زیپ لباس‌ها و سایر موارد می‌تواند موجب مسدود شدن راه ماشین لباسشویی و تخلیه نشدن آب شود. همیشه قبل از انداختن لباس‌ها در ماشین لباسشویی از خالی بودن جیب آن‌ها اطمینان حاصل فرمائید.
    • عملکرد نادرست برد ماشین لباسشویی
    • کهنه شدن پمپ تخلیه
    • فرسوده شدن پره‌های پلاستیکی پمپ در مدت زمان طولانی
    • گرفتگی مسیر خروجی آب از دیگ

    بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی آبسال در تهران

    سخن پایانی

    هرچند که سیستم عامل کلی ماشین لباسشویی‌ها در برندهای گوناگون شباهت زیادی با یکدیگر دارد اما به دلیل شرکت‌ها و سازندگان متنوع، ممکن است هنگام بررسی علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی تفاوت‌هایی وجود داشته باشد که در این مقاله به بررسی هر کدام از آن‌ها پرداختیم.

    از آنجا که هر برند ممکن است از تکنولوژی و روش های متفاوتی برای تخلیه آب استفاده کند، نمی توان به راحتی گفت که برندی بهتر یا بدتر از دیگر برندهاست. در هر صورت، بهتر است اگر ماشین لباسشویی شما مشکلاتی در تخلیه آب دارد، با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا علت آن را تشخیص دهد و برطرف کند.

    بیشترین علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی، انسداد در لوله تخلیه است. این مشکل ممکن است به دلیل جمع شدن پارچه، پوست، مو و دیگر مواد درون لوله تخلیه باشد. برای رفع این مشکل، می‌توانید لوله تخلیه را جدا کرده و با کمک ابزارهای خاص، انسداد را برطرف کنید.

     

    دیدگاه‌ها
    نام
    ایمیل
    نظر

    مقالات مرتبط