تعمیر یخچال

با خدمات «پارس‌پشتیبان» خاطر خود را از همه‌ی دغدغه‌های تعمیر یخچال راحت کنید. تعمیر یخچال در محل و بدون خارج کردن قطعات از خانه‌ها یا ادارات در اولویت کاری ماست. تکنیسین‌های ما حداکثر تلاش خود در جهت عدم تعویض قطعات اصلی موجود در یخچال خواهند کردتا بی‌جهت هزینه‌ای به مشتری تحمیل نشود. در صورت نیاز به تعویض قطعات هم با شفافیت کامل و با انتخاب مشتری از قطعات اورجینال استفاده خواهد شد. همه‌ی تکنیسین‌های پارس‌پشتیبان موظف به رعایت انصاف و اجرای دقیق پروتکل خاص «پارس‌پشتیبان» هستند. ما هیچگاه هزینه‌ی کاری را که انجام نشده است، از مشتری نخواهیم گرفت. هر گونه شکایت از تکنیسین‌ها را هم می‌توانید برای رسیدگی با کارشناسان ما در میان بگذارید.

نمایندگی تعمیر یخچال از همه برندهای خارجی و ایرانی مانند آاگ، اسنوا، ارج، بوش، جنرال الکتریک، دوو، آدمیرال، سامسونگ، الجی، بکو، کنوود، زیمنس، ویرپول، باکنشت، وستینگهاوس، فریجیدر، هیتاچی، بلومبرگ، کنمور، ماژیک شف، ناسیونال، هایسنس، وست پوینت، میتسوبیشی و همه یخچال‌های ایرانی افتخار ماست.

تعمیر یخچال

برخی از برندهای یخچالی که توسط تعمیرکاران پارس پشتیبان تعمیر شده اند

تعمیر یخچال بلومبرگ
تعمیر یخچال بوش
تعمیر یخچال دوو
تعمیر یخچال جنرال الکتریک
تعمیر یخچال هیمالیا
تعمیر یخچال ال جی
تعمیر یخچال فیلور
تعمیر یخچال سامسونگ
تعمیر یخچال اسنوا
تعمیر یخچال وستینگهاوس

نحوه ارتباط و اعزام سریع تعمیرکار یخچال در پارس پشتیبان

۱ - در ابتدا با یکی از شماره تلفن‌های 02186037863(۶۶۸۰۴۰۶۴-۰۲۱، ۶۶۸۰۷۲۴۰-۰۲۱، ۶۶۸۱۲۳۳۱-۰۲۱، و۰۹۱۲۷۴۷۵۷۳۳) زیر تماس بگیرید و اطلاعات اولیه لازم را به کارشناسان ما منتقل کنید. روش دیگر استفاده از فرم مخصوص تعمیر یخچال  است که بعد از پر کردن آن، کارشناسان ما بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

۲ - در کمتر از یک ساعت نام تکنیسین مربوطه به مشتری اعلام خواهد شد و ایشان به محل مورد نظر اعزام می‌شود.

۳ - تعمیر کار یخچال موظف به رعایت پروتکل خاص پارس‌پشتیبان برای رعایت حقوق مشتری می‌باشد.

۴ - در حین کار تعمیر کار و یا بعد از ترک محل توسط او، در صورت وجود هر گونه شکایت می‌توانید با کارشناسان پارس‌پشتیبان تماس بگیرید.

۵ - بعد از اتمام کار، فاکتور رسمی برای تعمیر دستگاه و قطعات تعویضی برای شما صادر خواهد شد.

ویژگی تعمیرکار یخچال پارس‌پشتیبان

پیدا کردن یک سرویسکار یا تکنیسین یخچال عالی و با کیفیت همیشه آسان نیست. تعمیرکاران پارس‌پشتیبان دارای سابقه‌ي کار بالا هستند و مراحل و آزمون‌های ارزیابی کارشناسان فنی پارس‌پشتیبان را با موفقیت سپری کرده‌اند. در کنار این موضوع، پارس پشتیبان برای نظارت دقیق بر تعمیرکاران خود و افزایش رضایت‌مندی مشتریان، پروتکل خاصی را برای تعمیرکاران خود در نظر گرفته است و به شدت بر رعایت آن توسط تعمیرکاران نظارت دارد و شکایات مشتریان را پیگیری می کند. مهمترین موارد این پروتکل عبارت است از:

 • تکنیسین‌های پارس‌پشتیبان موظف هستند که قطعه اصلی دستگاه را تا حد ممکن حفظ نمایند و فقط در صورت نیاز واقعی به تعویض قطعه و یا در صورت درخواست مشتری برای افزایش عمر دستگاه، اقدام به تعویض قطعات نمایند.
 • در صورتی که مشکل یخچال خیلی جدی نباشد و کار زیادی بر روی آن صورت نگیرد، به تشخیص تکنیسین هزینه خاصی برای تعمیر دستگاه از مشتری گرفته نخواهد شد و فقط هزینه مصوب پارس‌پشتیبان برای ایاب و ذهاب از مشتریان عزیز اخذ خواهد شد.
 • در صورت نیاز به تعویض قطعه، بین دو برند با کیفیت قطعه‌ی یکسان، از برند با قیمت پایین‌تر استفاده خواهد شد.
 • حفظ امنیت روانی مشتریان و به خصوص چشم‌پاکی و حفظ شأن بانوانی که سفارش ارائه‌ی خدمات به پارس‌پشتیبان می‌دهند، از وظایف قطعی تکنیسین‌های ماست.
 • خدمات تکنیسین توسط پارس‌پشتیبان تضمین می‌شود و در صورت هر گونه ایراد مجدد در دستگاه، تکنیسین موظف است بلافاصله مشکل را حل نماید.

تعمیر یخچال در تهران

مواردی که نشان می‌دهد یخچال شما نیاز به تعمیر دارد!

برخی از مشکلات در انواع یخچال‌ها رایج هستند و نشانه‌هایی وجود دارند که می‌تواند به سرعت شما را متوجه مشکل و نیاز به تعمیرات در یخچال کند. هرچه زودتر بتوانید این موارد را شناسایی کنید آسیب کمتری به یخچال شما وارد خواهد شد. در این بخش به آموزش تعمیر یخچال در موارد رایج می‌پردازیم ولی بهتر است در صورت مشاهده هریک از موارد زیر از کمک تکنیسین‌های مجرب استفاده نمایید:

۱ - نشت آب از یخچال

نشت آب یک مشکل رایج اما هشداردهنده در انواع یخچال‌ها است. این مشکل اغلب به دلیل مسدود شدن لوله تخلیه آب. محفظه تخلیه آب یخ‌زدایی دستگاه شما می‌تواند توسط ذرات غذا یا سایر زباله‌ها مسدود شده باشد. اگر مشکوک به مسدود یا یخ‌زدگی خط تأمین آب یخچال خود هستید، باید دستگاه را از برق بکشید و مطمئن شوید که دریچه‌ی قطع آن بسته است. از آنجا، خط آبرسانی را بررسی کنید تا ببینید آیا شکستگی یا پارگی وجود دارد یا خیر؟ اگر چنین است، خط تأمین آب باید جایگزین شود. اگر متوجه گرفتگی شدید، باید با یک سرویسکار یخچال مشورت کنید.

۲- تجمع یخ در فریزر شما

فریزر یخچال شما فضای مناسبی برای نگهداری یخ است اما نباید حاوی تجمع میزان زیادی از آن باشد. بازماندن طولانی‌مدت فریزر می‌تواند باعث تجمع یخ شود زیرا این کار موجب افزایش سطح رطوبت داخل فریزر می‌شود. همچنین ممکن است فریزر شما دارای وکیوم معیوبی باشد که باعث شود هوای بیرون را وارد دستگاه ‌کند. برای اطمینان از حفظ درجه حرارت و رطوبت مناسب، باید نوار دور درب فریزر خود را تعویض کنید.

۳- آب سردکن یخچال کار نمی‌کند

بسیاری از یخچال‌های مدرن دارای یک آب سردکن داخلی هستند که به راحتی آب سرد و تازه را برای خانه شما فراهم می‌کند. آبریز دستگاه شما ممکن است به دلایل مختلفی کار نکند. شاید محفظه آب در درب فریزر یخ زده باشد و مانع از جریان آب شیرین شود. خوشبختانه، این محفظه را می‌توان جدا کرد و اجازه داد آب یک ‌بار دیگر جریان یابد. گاهی هم ممکن است دریچه ورودی آب عیب داشته باشد. اگر در حل این مسائل مشکل دارید، با کارشناسان «پارس‌پشتیبان» تماس بگیرید.

۴- یخچال شما گرم می‌شود

یخچال‌ها طوری طراحی شده‌اند که سرد بمانند و اگر متوجه شدید یخچال شما گرم است، قطعاً باید تعمیرات یخچال را سریع انجام دهید. گرم بون یخچال احتمالاً به دلیل مشکلات کوئل‌های کندانسور آن است. می‌توانید با تمیز کردن کوئل‌های کندانسور یخچال شروع کنید و در عین حال موتور فن کندانسور را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می‌کند. حل این مشکل می‌توان دشوار باشد و اغلب برای رفع آن، نیاز به خدمات تعمیرات حرفه‌ای یخچال می‌باشد. تعمیرکاران حرفه‌ای پارس پشتیبان برای حل این مشکل برای یخچال‌ها از برندهای مختلف آماده هستند.

۵- یخچال شما بیش از حد نویز دارد

یخچال باید با صدایی کار کند که در زندگی روزمره شما اختلالی ایجاد نکند. اگر یخچال شما پر سر و صدا به نظر می‌رسد، احتمالاً یکی از فن‌های آن دچار مشکل شده است. اکثر یخچال‌های معمولی دارای هر دو فن کندانسور و فن اواپراتور هستند. فن کندانسور کوئل کندانسور واحد شما را خنک می‌کند. در همین حال، فن اواپراتور هوا را روی کوئل‌های اواپراتور فریزر در حالی که کمپرسور کار می‌کند، می‌کشد. این فن ها به طور همزمان کار می‌کنند و مشکلات مربوط به یکی از موتورهای آنها می‌تواند صدای یخچال شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. در صورت بروز این مشکلات باید به سرعت با یک تعمیرکار یخچال تماس بگیرید تا مشکل را مورد بررسی قرار داده و آن را رفع کند.

نکات طلایی نگهداری از یخچال

نحوه نگهداری شما از یخچالتان بسیار در کاهش نیاز این دستگاه به تعمیرات، تأثیر می‌گذارد. بنابراین خوب است که با نکات نگهداری از یخچال که باعث می‌شود یخچال شما کمتر نیاز به تعمیر داشته باشد آشنا شوید. این نکات طلایی عبارتند از:

 • هیچ وقت فراموش نکنید که درب یخچال را سریع ببندید.
 • نوار دور درب درب یخچال را بررسی کنید.
 • همیشه دمای مناسب را برای خنک کردن کارآمد تنظیم کنید.
 • وسایل داخل یخچال را به درستی بچینید و تا گردش هوای داخل یخچال به درستی انجام شود.
 • دریچه‌های داخل یخچال را مسدود نکنید.
 • از قرار دادن یخچال خیلی نزدیک به دیوارها خودداری کنید.
 • هر چند روز یک‌بار یخچال را تمیز کنید.
 • کوئل‌های کندانسور یخچال را تمیز کنید.
 • با کمک یک تراز و تنظیم پایه ای یخچال ْیخچال را تراز کنید. تراز بودن یخچال به بهتر کار کردن موتور کمک میکند و همچنین کمپرسور یخچال صدای کمتری تولید می کند.

تعمیر انواع یخچال در محل

یک لحظه چشمانتان را ببندید و تصور کنید که برای تعمیرات یخچال خود نیاز به جابه جایی آن از منزل تا تعمیرگاه مد نظر خود را داشته باشید، خب چه حسی دارید؟ معلوم است این کار به شدت سخت و طاقت فرساست و علاوه بر زحمت زیاد هزینه بیشتری را نیز به همراه دارد و همچنین هنگام جابجایی ممکن است اسیب به دستگاه وارد شود. خبر خوب این است که برای تعمیرات یخچال خود نیازی به جا به جایی آن نخواهید داشت. پارس پشتیبان با داشتن تعمیرکاران حرفه‌ای و متخصص در زمینه تعمیر انواع یخچال اعم از یخچال ساید بای ساید، یخچال قدیمی، یخچال خانگی، یخچال فریزر، یخچال ایستاده، یخچال صندوقی، یخچال صنعتی و غیره، هر لحظه آماده تعمیر یخچال در منزل شماست. برای استفاده از خدمات تعمیر یخچال در محل تنها کافی است با تیم پارس پشتیبان تماس بگیرید.

تعمیر یخچال قدیمی

اگر یک یخچال قدیمی در خانه دارید که با برخی از مشکلاتی که پیش‌تر اشاره کردیم مواجه شده است باید بگوییم که اصلاً جای نگرانی وجود ندارد. تعمیر یخچال قدیمی نیز مانند سایر انواع یخچال‌ها توسط سرویسکار یخچال پارس پشتیبان صورت می‌گیرد؛ البته تعمیر یخچال قدیمی به دلیل استفاده از فناوری‌های قدیمی در آنها، نیاز به تخصص کافی برای عیب‌یابی و رفع عیب دارد. خوشبختانه تعمیرکاران پارس پشتیبان، تجربه و دانش کافی در این زمینه را هم دارند.

ابزار مورد نیاز برای تعمیرات یخچال

تعمیر لوازم خانگی مانند یخچال شامل تعدادی ابزار تخصصی است. ممکن است برای کارهای تخصصی به فیوز قابل تنظیم مجدد، برس‌های کندانسور، هوای کنسرو شده و کولیس نیاز داشته باشد. با این حال، اکثریت قریب به اتفاق تعمیرات یخچال را می توان با یک لیست کوتاه و رایج از ابزار انجام داد. برخی از ابزار مورد نیاز برای تعمیرات یخچال عبارتند از:

 • انواع پیچ‌گوشتی
 • کاردک
 • درایور مهره 1/4 اینچی (مجموعه درایور مهره)
 • ست آچار ترکیبی
 • دستکش کار
 • مولتی متر
 • دم باریک
 • حوله‌های محکم
 • سیم چین
 • انواع گاز(134وr600 و ......
 • دستگاه جوشگاری لوله های یخچال
 • سیم جوش و پودر جوش ...

هزینه تعمیرات یخچال

هزینه تعمیرات یخچال بستگی به مشکلی دارد که یخچال شما با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با مشکل، تعمیر و یا تعویض قطعات، هزینه‌های تعمیر یخچال شما مشخص می‌شود. در پارس پشتیبان هیچ مبلغی بدون دلیل از مشتری اخذ نخواهد شد. برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات یخچال تنها کافی است با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید.

 
دیدگاه‌ها
نام
ایمیل
نظر
کریم
1401/05/24 09:41

مقاله ی بسیار مفیدی بود و واقعا ممنونم که این اطلاعات خوب رو با ما به اشتراک میزارید

جواد
1401/08/08 11:53
پاسخ به:کریم

نظر خوبی بود

علی
1401/08/08 11:53
پاسخ به:جواد

عالی بود

نمایندگی تعمیرات لوازم خانه و صنعتی

در تهران

آخرین پرسش‌ها

امین محمدی پرسیده:

‌سلام و ممنون از زحمات شما. سوال بنده اینه که چرا یخچال من با وجود اینکه برق دارد و لامپ داخل یخچال روشنه، موتورش کار نمیکنه؟ یعنی برق میاد ولی کمپرسور کار نمیکنه!

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. کمپرسور باید قدرت لازم برای پمپاژ گاز را داشته باشد. برق داشتن یخچال، ارتباط مستقیم با کمپرسور یخچال ندارد.

امین محمدی پرسیده:

سلام. روزتون به خیر. یخچال خانه‌ی من نشتی گاز دارد. آیا خطر انفجار وجود دارد؟

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. خیر. نگران انفجار نباشید. ولی اگر شعله‌ی گاز روشن باشد، نشت گاز یخچال، عوارضی مانند سوزش چشم و سرفه کردن را دارد. به طور کلی باید بدانید که گاز ۱۳۴ هیچ بویی ندارد و با روشن بودن شعله گاز، فقط باعث سوزش چشم می‌شود. البته گازهای ۴۰۴ و R600 بوی خیلی بدی می‌دهند و با روشن بودن شعله‌ی گاز در کنار آنها، اشتعال‌زا و قابل انفجار خواهند بود. بهتر است هر چه سریعتر نسبت به رفع نشتی گاز اقدام نمایید.

امین محمدی پرسیده:

‌‌

با سلام ، بنده اخیراً یک یخچال و فریزر دوقلو سامسونگ مدل rz32 ‘rr39 تهیه کرده‌ام ولی متأسفانه دیواره‌های فریزرش خیلی داغ می‌شوند؟ از دیوار هم حدود ۱۵ سانتیمتر فاصله داده‌ام. آیا یخچال من مشکل دارد؟ فقط ۳ روز هست که خریده ام

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. نگران نباشید. اتفاقاً این شرایط نشانه سالم بودن آن است و نشان می‌دهد که کندانسور یخچال به خوبی کار می‌کند.

در اینستاگرام پارس پشتیبان را دنبال کنید!

سوالات متداول تعمیر یخچال

هزینه‌ی تعمیر یخچال چگونه محاسبه می‌شود؟
کارشناسان پارس پشتیبان بعد از مشاوره با مشتریان عزیز و بررسی دقیق مشکل، هزینه‌ی تقریبی تعمیر یخچال را به ایشان اعلام خواهند کرد و در صورت رضایت مشتری، اقدام به اعزام تکنیسین خواهند کرد.
چه برندهای برای تعمیر یخچال مورد پذیرش پارس پشتیبان است؟
تمام برندهای موجود در بازار توسط پارس‌پشتیبان مورد پذیرش قرار می‌گیرد.
چگونه به اصل بودن قطعات تعویضی در هنگام تعمیر یخچال اعتماد کنیم؟
تکنیسین‌های پارس‌پشتیبان موظفند در صورت درخواست مشتری، مدارک مربوط به قطعات تعویضی را به مشتری ارائه دهند. در مواردی هم که قطعات اصل یک محصول در بازار موجود نباشد، این موضوع به طور شفاف به مشتریان اعلام خواهد شد.
اگر ایراد یخچال جزئي و ساده باشد، آیا باز هم هزینه‌ای برای تعمیر یخچال دریافت می‌شود؟
در شرایطی که تکنیسین پارس‌پشتیبان کار خاصی را روی دستگاه شما انجام نداده باشد، طبق قوانین پارس‌پشتیبان موظف است فقط هزینه‌ی ایاب و ذهاب را از مشتری دریافت نماید.
هزینه ایاب‌وذهاب برای تعمیر یخچال چگونه محاسبه می‌شود؟
این هزینه متناسب با قیمت‌های روز در بازار حمل و نقل دریافت می‌شود.
به کار تکنیسین اعزام‌شده در تعمیر یخچال اعتراض دارم. چه کنم؟
شما می‌توانید در حین تعمیر و یا بعد از پایان کار تکنیسین، بلافاصله با پشتیبانی پارس‌پشتیبان تماس بگیرید و شکایت خود را اعلام نمایید. همکاران ما موظفند بلافاصله موضوع را پیگیری نمایند و در صورت نیاز، تکنیسین قبلی و یا یک فرد جدید را برای حل مشکل، اعزام نمایند.