تنظیم درجه یخچال چگونه است ؟

آنچه در این مقاله میخوانید
  تنظیم درجه یخچال چگونه است ؟

  فایده تنظیم درجه یخچال این است که مدت ماندگاری مواد غذایی در آن افزایش می‌یابد. مواد مختلف مثل سبزیجات ، میوه‌جات ، لبنیات و موارد دیگر در اثر قرار نگرفتن در دمای مناسب خراب می‌شوند. اما در صورتی که بدانید تنظیم درجه حرارت یخچال چگونه است ، می‌توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید. لازم به ذکر است که تنظیم دما در مدل‌های مختلف یخچال مثل هم نیست و تفاوت‌هایی با هم دارند. تنظیم درجه یخچال در مدل های جدید راحت‌تر از مدل های قدیمی یخچال است.

  قصد داریم تا در این مقاله در مورد موضوع تنظیم درجه یخچال صحبت کنیم. اگر علاقه دارید که در این زمینه اطلاعاتی به دست بیاورید، در ادامه همراه ما باشید و خواندن این مقاله کاربردی را از دست ندهید .

  دمای استاندارد یخچال فریزر

  تنظیم درجه یخچال مراحلی دارد که در ادامه این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

  اندازه گرفتن دما با یک دماسنج

  برای این که بتوانید دمای استاندارد یخچال را تنظیم کنید، به یک دماسنج نیاز خواهید داشت. این دماسنج به شما کمک می‌کند که بتوانید ترموستات را تنظیم کنید.

  البته بعضی یخچال‌ها خودشان دماسنج دارند اما در اکثر آن‌ها دماسنج داخلی برای اندازه گرفتن دما وجود ندارد.

  استفاده از دماسنج می‌تواند به شما کمک کند که حتی میزان درجه یخچال فریزر را نیز اندازه بگیرید.

  در صورتی که دمای استاندارد یخچال و فریزر سامسونگ تنظیم نباشد، باعث می‌شود که محیط یخچال به اندازه کافی سرد نشود. در نتیجه مواد غذایی موجود در آن خراب می‌شود.

  بیشتر بخوانید: علت یخ زدن لوله پشت یخچال

  دمای استاندارد یخچال

  قرار دادن دماسنج در یخچال و تنظیم استاندارد دمای یخچال

  دمای استاندارد یخچال ال جی را می‌توان با قرار دادن دماسنج در یخچال تعیین کرد. برای این کار باید دماسنج را در قفسه وسط یخچال قرار دهید.

  در صورتی که دماسنج شما چوبی بود، می‌توانید آن را در داخل لیوانی که از آب پر شده است، قرار دهید.

  شایان ذکر است که دماسنج در قسمت‌های مختلف یخچال دماهای مختلفی را نشان می‌دهد. چون طبیعتا دما در تمام نقاط آن یکسان نیست. بهتر است که شما دماسنج را در قسمت مرکزی یخچال قرار دهید. در صورتی که دمای استاندارد یخچال تنظیم نباشد و مقدار آن بالا باشد، بوی نامطبوع ناشی از فاسد شدن مواد غذایی آزار دهنده خواهد بود.

  خارج کردن دماسنج از یخچال

  وقتی دماسنج را داخل یخچال قرار می‌دهید، لازم است که 5 ساعت صبر کنید تا بتوانید بهترین دمای داخلی را پیدا کنید. وقتی 5 ساعت از زمانی که دماسنج را در قسمت مرکزی یخچال قرار دادید گذشت، می‌توانید آن را بخوابانید.

  بهترین و مناسب‌ترین دما برای یخچال بین 35 تا 38 درجه فارنهایت است که با 2 تا 3 درجه سانتی گراد برابری می‌کند. اگر مواد غذایی درون یخچال در این دما و یا نهایت تا 45 درجه فارنهایت باشند، آسیبی ندیده و خراب نخواهند شد.

  تغییر دمای ترموستات

  ترموستات یکی از بخش‌های یخچال است که در قسمت داخلی و نزدیک نور لامپ تعبیه شده است. تنظیم دما در یخچال‌های قدیمی با استفاده از ترموستات انجام می‌شود.

  دمای استاندارد یخچال و فریزر اسنوا را می‌توان با استفاده از ترموستات تنظیم کرد. البته مدل‌های مختلف مثل هم عمل نمی‌کنند و لازم است تا به کنترل کننده ترموستات مخصوص و نحوه کار کردن آن نگاه کنید.

  در صورت تمایل می‌توانید ولوم ترموستات را کم یا زیاد کنید. تغییرات آن با درجه بندی مشخص شده است. در صورت تمایل می‌توانید دفترچه راهنمای یخچال خود را نیز مطالعه کنید تا اطلاعات لازم را کسب نمایید. شما می توانید برای تست ترموستات یخچال خود با پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  شایان ذکر است که اگر دمای یخچال به درستی تنظیم نشود ، فریزر گرم شده و در نهایت یخچال دچار نشتی آب خواهد شد.

  دمای استاندارد یخچال برای نگهداری مواد غذایی

  تنظیم دمای استاندارد یخچال فریزر‌های مختلف

  در ادامه راجع به تنظیم دمای استاندارد یخچال‌های مختلف صحبت خواهیم کرد.

  تنظیم دمای استاندارد یخچال دوو

  در مورد تنظیم درجه یخچال دوو می‌توان گفت که این کار از طریق دکمه یخچال قابل انجام است. در صورتی که دمای یخچال را روی عدد 5 تا 7 تنظیم کنید ، سردتر خواهد شد.

  در بیشتر مدل‌های یخچال دوو تنظیم حرارت به روش یکسانی انجام می‌شود. صفحه نمایش‌های یخچال دوو می‌توانند به دو صورت لمسی و دکمه‌ای باشند. اغلب صفحات دارای دکمه هستند که با فشردن آن‌ها قادر خواهید بود که دما را تغییر دهید.

  بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال دوو در تهران

  تنظیم دمای استاندارد یخچال سامسونگ

  در یخچال‌های سامسونگ ، می‌توانید دمای یخچال را تنظیم کنید اما برای انجام این کار لازم است که اول قفل تنظیم دما را باز کنید و بعد تغییر دما قابل انجام است. تغییر دما با استفاده از درب یخچال سامسونگ و با بالا و پایین کردن دکمه‌ها به راحتی انجام می‌شود.

  بهترین دما که می‌توانید یخچال سامسونگ را بر روی آن تنظیم کنید، 3 درجه سانتیگراد است. البته برای فریزر دمای منفی 19 مناسب‌تر است.

  تنظیم دمای استاندارد یخچال هیمالیا

  تنظیم دمای استاندارد یخچال هیمالیا از طریق دکمه مود قابل انجام است. اگر حدود 3 ثانیه این دکمه را نگه دارید ، علامت چشمک زن ، ظاهر خواهد شد. سپس می‌توانید با فشردن دکمه‌، دمای دلخواه خود را تنظیم کنید. مناسب‌ترین دما برای یخچال هیمالیا 2 تا 3 درجه و برای فریزر 18 تا 20 درجه می‌باشد. ‌‌

  تنظیم دمای استاندارد یخچال امرسان

  تنظیم درجه حرارت یخچال امرسان توسط کلید Temp یا REF انجام می‌شود. برای تغییر دما می‌توانید از این کلید استفاده کنید و به وسیله بالا و پایین کردن آن دما را تغییر دهید.

  برای چک کردن دمای داخل یخچال می‌توانید از دماسنج استفاده کنید. دقت کنید که بهترین دما برای یخچال امرسان 2 تا 4 درجه سلسیوس است. در صورتی که دما را 10 درجه کمتر تنظیم کنید، مقدار مصرف انرژی تا 25 درصد بالاتر خواهد رفت.

  تنظیم درجه حرارت یخچال بوش

  تنظیم درجه حرارت یخچال بوش از طریق دکمه رفریجراتور انجام می‌شود. اگر می‌خواهید دمای یخچال تغییر کند، باید این دکمه را فشار داده و نگه دارید. با فشردن دکمه می‌توانید به دمای مورد نظرتان برسید اما بهترین دما برای یخچال بوش 3 درجه سانتی گراد است. لازم به ذکر است که دمای فریزر را هم می‌توانید تغییر دهید. به این منظور باید از دکمه فریزر استفاده کنید.

  بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال بوش در تهران

  دمای استاندارد یخچال بوش

  تنظیم دمای استاندارد یخچال ساید ال جی

  همان طور که تا به این جا متوجه شدید، تنظیم درجه یخچال اهمیت بسیار زیادی دارد. در این قسمت می‌خواهیم بدانیم که دمای استاندارد یخچال و فریزر ال جی چگونه تغییر می‌کند.

  اگر یخچال ساید بای ساید ال جی دارید، باید بدانید که دمای آن به سانتی گراد مشخص شده است. همچنین تنظیم دما در یخچال و فریزر اصلا مثل هم نیست. تنظیم دما در این مدل ها به این صورت است که شما باید کلید Fridge را انتخاب کرده و دمای مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

  برای انتخاب دما باید عواملی مثل دمای محیط ، باز و بسته کردن یخچال ، مقدار مواد غذایی موجود در یخچال و .... را در نظر بگیرید و سپس تنظیم درجه یخچال را انجام دهید.

  اگر تمایل دارید که محیط داخل یخچال خیلی خنک باشد، می‌توانید درجه حرارت را نزدیک عدد یک تنظیم کنید. اما اگر برعکس است و طالب دمای بالاتر هستید، دمای 8 برای تنظیم درجه یخچال مناسب‌ترین است.

  بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال ال جی در تهران

  برای تنظیم دمای استاندارد یخچال و فریزر ساید باید بدانید که می‌توانید دما در محدوده 24 درجه زیر صفر تا 14 درجه زیر صفر را انتخاب کنید اما بهترین دمای بین 18 درجه زیر صفر تا 19 درجه زیر صفر است. دمای استاندارد یخچال برای نگهداری مواد غذایی همین درجه حرارت است و مواد غذایی تا مدتی معین بدون هیچ آسیب و فسادی باقی می‌مانند.

  برای تنظیم درجه یخچال فریزر ساید، باید کلید Freezer را انتخاب کنید. البته باید چند بار این کلید را فشار دهید. حالا دماهای مختلف به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید درجه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

  دمای استاندارد یخچال فریزر الکترواستیل

  اگر با مدل های الکترواستیل آشنایی داشته باشید ، حتما این موضوع را می‌دانید که تنظیم درجه یخچال الکترواستیل به صورت عددی انجام می‌شود. البته برخی مدل‌ها هم وجود دارند که به صورت کلمه‌ای کار می‌کنند.

  اگر مدل یخچال شما قدیمی است، با استفاده از ولوم تنظیم کننده می‌توانید درجه حرارت یخچال را تغییر دهید. در صورتی که تمایل به گرم بودن محیط یخچال داشتید، ولوم را به سمت عدد 5 بچرخانید. اما در غیر این صورت هرچه قدر که ولوم به سمت عدد یک برود، دمای محیط داخلی یخچال سردتر خواهد شد.

  البته در مدل‌های جدید این یخچال، صفحه نمایشی در بیرون یخچال قرار داده شده است و به خریداران این امکان داده شده است تا بتوانند به راحتی دمای یخچال را تغییر دهند. این صفحه نمایش‌ها لمسی هستند و و شما با فشردن کلیدی به نام Fridge امکان تغییر و تنظیم درجه یخچال را خواهید داشت.

  لازم به ذکر است که در برخی مدل‌های یخچال الکترواستیل به جای استفاده از کلید Fridge باید از warmer و colder استفاده کنید که این کلید‌ها هم همان کار را انجام می‌دهند.

  دمای استاندارد یخچال ساید اسنوا

  تنظیم دما در یخچال ساید اسنوا هم کار بسیار راحتی است و شما می‌توانید به سادگی این کار را انجام دهید. اگر از یخچال ساید اسنوا استفاده می‌کنید، بهتر است دمای آن را بر روی 3 تا 4 درجه سانتی گراد قرار دهید. اما دمای فریزر باید سرد باشد و بهتر است آن را بر روی 18- تا 19- قرار دهید.

  اگر تمایل داشتید که درجه حرارت یخچال را تغییر دهید، کافی است که کلید REF را به مدت 3 ثانیه نگه دارید. وقتی که تغییر کرد ، گزینه TEMP را انتخاب کنید. شما در این قسمت توانایی این را دارید که دما را بین 1 تا 7 درجه سانتی گراد تغییر دهید.

  اگر از فریزر یخچال اسنوا استفاده می‌کنید، برای تغییر دما گزینه FRZ را به مدت 3 ثانیه نگه دارید. حالا مانند روشی که در بالا توضیح دادیم می‌توانید دما را تغییر دهید. البته بهتر است که دمای فریزر بین 15 تا 20 درجه زیر صفر قرار داده شود.

  بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال اسنوا در تهران

  تعمیر و تنظیم درجه یخچال

  سخن پایانی

  نگهداری مواد غذایی در دمای مناسب اهمیت زیادی دارد. اگر مواد غذایی در درجه حرارت مناسب یخچال نگهداری نشوند ، در معرض فساد خواهند بود. لازم است که اطلاعات دقیقی در مورد تنظیم درجه یخچال داشته باشید تا بتوانید بهترین دما را انتخاب کنید.

  به صورت کلی در یخچال فریزر عبارت FRZ نشان دهنده فریزر است که با استفاده از آن امکان تغییر دما وجود دارد. دکمه REE هم مربوط به دمای یخچال است و به شما کمک می‌کند که بهترین دما را برای نگهداری لبنیات، سبزیجات و خوراکی‌های یخچال انتخاب کنید.

  این مقاله را به موضوع تنظیم درجه یخچال اختصاص دادیم. سعی کردیم تا اطلاعات جامعی در اختیار شما بگذاریم که با استفاده از آن ها می توانید دمای یخچال را تنظیم کنید. امیدواریم که اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما سودمند بوده باشد. 

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  مقالات مرتبط