تعمیر لباسشویی پاکشوما

آنچه در این مقاله میخوانید
  تعمیر لباسشویی پاکشوما

  پاکشوما به عنوان یک برند ایرانی شناخته شده است که ماشین لباسشویی‌های با کیفیت تولید می‌کند. برند پاکشوما در سال ۱۳۵۴ با هدف تولید لوازم خانگی بسیار با کیفیت و منحصر به فرد تاسیس شد و در حال حاضر با گذشت چهل و شش سال از فعالیتش، یکی از برترین تولید کنندگان صنعت لوازم خانگی ایران و خاورمیانه به شمار می‌رود.

  تعمیر لباسشویی کاری تخصصی است ولی با خواندن مطلب حاضر می‌توانید برخی از مشکلات مقدماتی را حل کنید و استفاده بهتری از ماشین خود داشته باشید. در این مقاله قصد داریم در مورد برخی از رایج‌ترین مشکلات لباسشویی پاکشوما و این‌که چگونه باید آنها را برطرف کنید صحبت کنیم. هرچه زودتر برای تعمیر لباسشویی پاکشوما خود اقدام کنید، هزینه تعمیر و خسارات وارد بر آن را به حداقل خواهید رساند.

  تعمیر لباسشویی پاکشوما در تهران

  اگر به دنبال تعمیر لباسشویی پاکشوما در تهران با بالاترین کیفیت و تضمین هستید، می‌توانید به تیم حرفه‌ای پارس پشتیبان اعتماد کنید. برای تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما خود می‌توانید از تعمیرکاران مجرب پارس پشتیبان کمک بگیرید.

  تکنسین‌های پارس پشتیبان در کمترین زمان، با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه به تعمیر لباسشویی پاکشوما در تهران می‌پردازند. با سپردن پروسه تعمیرات لباسشویی پاکشوما به متخصصین پارس پشتیبان می‌توانید از نتیجه مساعد کار تعمیر لباسشویی خود مطمئن باشید. پارس پشتیبان به صورت 24 ساعته در تهران آماده پاسخگویی به تمامی نیازهای شما بوده و بهترین خدمات را برای جلب رضایت شما عزیزان ارائه می‌دهد.

  تعمیر لباسشویی پاکشوما در تهران

  آشنایی با قطعات مهم و کاربردی لباسشویی پاکشوما

  قبل از آن که به تشریح مشکلات رایج ماشین لباسشویی پاکشوما و نحوه تعمیر آن ها بپردازیم، بهتر است یک آشنایی اولیه با قطعات مهم و کاربردی لباسشویی پاکشوما داشته باشید. برخی از مهم‌ترین قطعات لباسشویی پاکشوما به شرح زیر است:

  درام

  لباسشویی پاکشوما دارای درام داخلی و خارجی است. درام داخلی در لباسشویی پاکشوما در جلوی آن قرار دارد. درام بیرونی ثابت می‌ماند و درام داخلی را نگه می‌دارد و آب شستشو را می‌گیرد تا بتوان آن را تخلیه کرد.

  همزن یا پروانه

  در لباسشویی پاکشوما، عملیات شستشو در داخل درام توسط یک همزن یا پروانه انجام می‌شود. همزن یک ستون مرکزی است که به جلو و عقب می‌پیچد و به لباس‌ها می‌مالد تا خاک‌ها را از هم جدا کند.

  موتور ماشین لباسشویی

  موتور لباسشویی پاکشوما معمولاً در قسمت عقب قرار می‌گیرد. متداول‌ترین نوع موتورهای مورد استفاده در این لباس‌شویی‌ها، درایو مستقیم یا تسمه درایو هستند. موتور محرک مستقیم، بدون واسطه به سبد شستشو متصل می‌شود، در حالی که موتور محرک تسمه به طور مستقل قرار می‌گیرد و از یک تسمه برای چرخاندن سبد شستشو استفاده می‌کند.

  موتور لباسشویی پاکشوما

  پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

  پمپ تخلیه آب در پایین لباسشویی پاکشوما قرار دارد و خروج آب از درام را در طول چرخه کنترل می‌کند و درام را پس از شستشوی اصلی، پس از اولین شستشو و در طول چرخش نهایی تخلیه می‌کند.

  دریچه ورودی آب ماشین لباسشویی

  شیر ورودی آب در پشت لباسشویی پاکشوما، به سمت بالا قرار دارد. دارای یک پورت برای آب گرم و یک درگاه برای آب سرد است. دریچه ورودی با دریافت سیگنال‌های الکتریکی از لباسشویی باز و بسته می‌شود و به آب اجازه می‌دهد در زمان‌های مناسب در طول یک چرخه وارد درام شود.

  شلنگ تخلیه واشر

  شلنگ تخلیه از ماشین لباسشویی پاکشوما به سمت پایین خارج می‌شود و به سمت سینک می‌رود. آب ماشین لباسشویی را تخلیه می‌کند و معمولاً از پلاستیک موجدار ساخته شده است.

  کنسول لباسشویی

  کنسول، کنترلر‌های لباسشویی پاکشوما را در خود جای می‌دهد که در آن چرخه‌ها و تنظیمات را انتخاب می‌کنید. در پشت پنل کنسول، اجزای الکترونیکی را خواهید دید که اساساً تمام عملکرد و زمان‌بندی ماشین لباسشویی را کنترل می‌کنند.

  مشکلات رایج در ماشین لباس‌شویی‌های پاکشوما 

  لباسشویی پاکشوما یکی از ماشین لباسشویی‌هایی است که با توجه به کیفیت و کارایی در بسیاری از خانه‌های ایرانی دیده می‌شوند. با این حال، آنها گاهی اوقات دچار مشکلاتی می‌شوند؛ بنابراین لازم است تا با مشکلات رایج ماشین لباسشویی پاکشوما آشنا باشید تا به موقع بتوانید برای تعمیر آن اقدام کنید.

  برای تعمیر لباسشویی پاکشوما خود می‌توانید از تخصص و تجربه تعمیرکاران پارس پشتیبان بهره گیرید. در این بخش با ما همراه باشید تا با تمامی مشکلات رایج در لباسشویی‌های پاکشوما که نیاز به تعمیر دارند آشنا شوید.

  1. ماشین لباسشویی پاکشوما روشن نمی‌شود

  اگر ماشین لباسشویی پاکشوما شما روشن نمی‌شود، ممکن است یک راه حل ساده برای آن وجود داشته باشد. تعدادی راه حل برای رفع این مشکل وجود دارد که از جدی تا ساده متغیر است، اما بهترین مکان برای شروع، خود منبع تغذیه است. در ادامه با ما باشید تا با این راه حل ها آشنا شوید.

   اتصال به برق

  اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا ماشین لباسشویی شما برق می‌گیرد یا خیر. با استفاده از مولتی متر، ولتاژ خروجی را بررسی کنید. اگر برق به داخل ماشین لباسشویی شما جریان ندارد، باید تابلوی برق خانگی خود را بررسی کنید تا ببینید مدار قطع شده است یا خیر؟

  اگر مدار قطع نشده بود و پریز شما گرم نیست، ممکن است مشکل از خود پریز باشد. مدار را خاموش کنید و برای تعویض پریز و عیب‌یابی مشکل با یک تعمیرکار خبره تماس بگیرید.

  مشکل در موتور

  اگر موتور ماشین لباسشویی پاکشوما بیش از حد گرم شود، ماشین لباسشویی خاموش می‌شود تا قبل از شروع دوباره، خنک شود. اگر این مورد یک یا دو بار اتفاق بیفتد، ممکن است مشکلی نباشد، اما اگر موتور شما مکرراً بیش از حد گرم می‌شود، مهم است که بدانید واقعاً چه چیزی باعث این اتفاق می‌شود؟ برای عیب‌یابی لباسشویی پاکشوما خود و همچنین رفع مشکل می‌توانید از تعمیرکاران پارس پشتیبان کمک بگیرید.

  دکمه تایمر

  برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی پاکشوما به دسته تایمر نیاز دارند تا دقیقاً با گرافیک کنترل پنل هماهنگ شوند. اگر دستگیره کمی خارج از تراز باشد، لباسشویی کار نمی‌کند. برای بررسی این موضوع، لطفاً از تجارب یک تعمیرکار خبره کمک بگیرید.

  سرویس لباسشویی پاکشوما

  2. چرخش صحیح شستشو در لباسشویی پاکشوما اتفاق نمی‌افتد

  چند چیز وجود دارد که می‌تواند از چرخش صحیح ماشین لباسشویی شما جلوگیری کند. به احتمال زیاد برای عیب‌یابی صحیح در این مشکل نیاز است حتماً از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید. با این حال در ادامه به برخی از دلایل رایج این مشکل اشاره کرده‌ایم:

  اعمال بارهای خیلی زیاد

  ماشینی که بیش از حد بارگذاری شده باشد نامتعادل می‌شود و به درستی نمی‌چرخد. همچنین اگر لباس‌ها به طور مساوی در سبد توزیع نشده باشند، این اتفاق می‌افتد. اگر مشکل شما این است، باید بار را در طول چرخه تنظیم کنید تا به تعادل ماشین لباسشویی کمک کنید.

  ایجاد مشکل در پمپ تخلیه

  این امکان وجود دارد که یک جسم خارجی در پمپ تخلیه گیر کرده باشد. اگر مشکل شما این باشد، وقتی ماشین لباسشویی پر از آب است، اغلب صدای زمزمه می‌شنوید.

  موتور معیوب

  موتور، محرک اصلی و وظیفه چرخاندن سبد را بر عهده دارد. اگر مشکلی در موتور رخ دهد باید در اولین فرصت با یک تعمیرکار خبره تماس بگیرید.

  3. ماشین لباسشویی پاکشوما نشتی آب دارد

  اگر در ماشین لباسشویی پاکشوما خود با نشتی مواجه شدید به احتمال زیاد به یکی از دلایل زیر این مشکل رخ داده است. بهتر است در موارد جدی‌تر برای تعمیر لباسشویی پاکشوما از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بگیرید.

  شلنگ تخلیه

  هنگامی که یک لباسشویی فقط در طول چرخه شستشو نشت می‌کند، دلیل احتمالی آن نقص در شلنگ تخلیه است. در صورت بروز مشکل در شلنگ تخلیه نیاز به تعمیر یا تعویض آن خواهید داشت.

  شیر ورودی آب

  شیر ورودی آب را از نظر نشتی بررسی کنید. ممکن است زنگ زدگی یا رسوبات معدنی در داخل شیر ایجاد شود یا ممکن است معیوب باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

  نمایندگی تعمیر لباسشویی پاکشوما

  مهر و موم درب (از جلو)

  لباس‌شویی‌های پاکشوما با بار جلو اغلب در اطراف آب‌بند درب نشتی ایجاد می‌کنند زیرا این محل مشترک برای تجمع زباله است. با گذشت زمان، انباشته شدن به سطحی می‌رسد که درب نمی‌تواند به درستی آب‌بندی شود و آب می‌تواند به بیرون نفوذ کند. به طور کلی، می‌توانید این مشکل را با تمیز کردن دقیق آب‌بند حل کنید.

  4. لباسشویی پاکشوما مواد شوینده را پخش نمی‌کند

  اگر لباسشویی پاکشوما شما یک توزیع‌کننده خودکار مواد شوینده دارد، دو علت رایج وجود دارد که می‌تواند باعث این مشکل شود:

  جای مواد شوینده باید تمیز شود

  جای مواد شوینده را هر ماه با یک فنجان سرکه سفید مقطر گرم تمیز کنید. سرکه را در در این بخش بریزید و ماشین لباسشویی را در یک چرخه منظم اجرا کنید. هرگونه باقیمانده یا گرفتگی از طریق آن شسته می‌شود و این بخش پس از آن به خوبی کار می‌کند.

  استفاده از محصول نادرست

  استفاده از محصول مناسب می‌تواند همه‌چیز را تغییر دهد. اگر ماشین لباسشویی پاکشوما شما برای سفیدکننده مایع طراحی شده است، استفاده از سفیدکننده پودری می‌تواند جای مواد شوینده و خطوط را مسدود کند. کتابچه راهنمای ماشین خود را بررسی کنید تا نوع محصول طراحی شده برای لباسشویی پاکشوما خود را بیابید.

  5. ارتعاش زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما

  ممکن است زمانی که ماشین لباسشویی شما بیش از اندازه صدا می‌دهد و در حال حرکت است، خطرناک به نظر برسد، اما راه حل به طور کلی بسیار ساده است:

  شماره نمایندگی لباسشویی پاکشوما

  ماشین لباسشویی تراز نیست

  اگر کف زمین صاف نباشد، ماشین لباسشویی شما قطعاً به اطراف می‌پرد. بسیاری از فرآیندهای شستشو، مانند چرخش، می‌توانند به راحتی دستگاه را در حالت تکان دادن و ضربه زدن قرار دهند و اگر ماشین لباسشویی روی یک سطح ناهموار قرار گیرد، حتی به حرکت آن می‌افزاید.

  پایه‌های لباسشویی در موقعیت نامناسب قرار گرفته‌اند

  ماشین‌های لباسشویی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بر روی سطح زمین تنظیم شوند تا تکان نخورند. 2 پایه جلو دارای مکانیزم تسطیح با مهره قفل برای محکم کردن آن در جای خود هستند. هر پا را در ارتفاع مناسب تنظیم کنید و قفل را محکم کنید تا لباسشویی حرکت نکند. پس از ست شدن، نباید هیچ حرکتی در دو پایه جلویی ایجاد شود.

  بار لباسشویی نامتعادل است

  شستن بیش از حد لباس‌ها نسبت به حداکثر وزن بار می‌تواند باعث شود ماشین لباسشویی از تعادل خارج شود. برای مطالعه توصیه‌های اندازه بار، کتابچه راهنمای ماشین خود را بررسی کنید اما به عنوان یک قاعده کلی، لباس‌ها نباید خیلی فشرده شوند تا بتوانند آزادانه حرکت کنند.

  عیب یابی ماشین لباسشویی پاکشوما

  تا زمانی که نتوانید به درستی ماشین لباسشویی پاکشوما خود را عیب‌یابی کنید، ممکن است نتوانید آن را تعمیر نیز کنید. البته کار عیب یابی ماشین لباسشویی پاکشوما کاری تخصصی است که نیاز به مهارت دارد و مرحله مهمی در فرآیند تعمیر لباسشویی پاکشوما به شمار می‌رود.

  با این حال اگر تمایل دارید خودتان به تعمیر لباسشویی پاکشوما خود بپردازید تنها کافی است در ابتدا به نشانه‌ها توجه کنید. مثلاً نشانه‌هایی چون نشتی آب، سروصدای عجیب، حرکت به اطراف، پر نشدن درام از آب، نچرخیدن درام، خشک نکردن لباس‌ها و استشمام بوی بد.

  همه این‌ها نشانه‌هایی هستند که به شما می‌گویند یک جای کار می‌لنگد. در برابر این نشانه‌ها تنها کاری که باید بکنید چک کردن موارد مرتبط با آن نشانه است و برای مثال وقتی لباسشویی پاکشوما شما دچار نشتی می‌شود بهتر است شلنگ‌های اتصال بین لباسشویی و دیوار را چک کنید یا به بررسی واشرها بپردازید و در صورت لزوم آن ها را تعویض کنید. به همین ترتیب برای هر یک از نشانه‌ها نیاز به اقداماتی وجود دارد که توصیه می‌کنیم از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

  سرویس لباسشویی پاکشوما

  یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید برای دوام هرچه بیشتر ماشین لباسشویی پاکشوما خود مدنظر قرار دهید سرویس لباسشویی پاکشوما قبل از مواجهه با مشکلات عمیق در آن است. بهتر است هر سه ماه یک بار به سرویس لباسشویی پاکشوما خود پرداخته و هر سال یک بار نیز سرویس کامل آن را به متخصصین فعال در این زمینه بسپارید.

  توصیه ما این است که در یک بازه سه‌ماهه و به طور مداوم به تمیز کردن لباسشویی پاکشوما، پاک کردن فیلترها، چک کردن شلنگ‌ها و واشرها و از این قبیل کارها بپردازید تا لباسشویی پاکشوما شما با بالاترین کارایی خود برای شما کار کند. در صورت نیاز به کمک حرفه‌ای جهت سرویس لباسشویی پاکشوما نیز می‌توانید روی خدمات تیم پارس پشتیبان حساب کنید.

  عیب یابی ماشین لباسشویی پاکشوما

  هزینه تعمیرات لباسشویی پاکشوما

  هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی پاکشوما شما بستگی به مشکلی دارد که لباسشویی شما با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با مشکل، میزان تعمیر و یا تعویض قطعات هزینه‌های تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما شما مشخص می‌شود. برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات لباسشویی پاکشوما تنها کافی است با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید.

  نمایندگی تعمیر لباسشویی پاکشوما در تهران

  پارس پشتیبان مفتخر است که با داشتن نمایندگی تعمیر لباسشویی پاکشوما در تهران می‌تواند به تمامی مشکلات شما در زمینه تعمیر لباسشویی پاکشوما پاسخ دهد. در صورت بروز هر مشکل در ماشین لباسشویی پاکشوما خود تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان تماس بگیرید. برای برقرای ارتباط با پارس پشتیبان می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • روش اول: تماس با شماره نمایندگی پاکشوما در تهران و درخواست پشتیبانی یا مشاوره
  • روش دوم: درخواست حضور کارشناس در محل با استفاده از پر کردن فرم مخصوص تعمیر لوازم خانگی . بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

  سوالات متداول تعمیر لباسشویی پاکشوما

  سؤالات متداول تعمیر لباسشویی پاکشوما

  1. آیا تعمیر لباسشویی پاکشوما توسط خودم قابل انجام است؟

  در بیشتر مواقع و در صورت وجود مشکلات جزئی که با ابزارهای ساده برطرف می‌شود شما توانایی تعمیر لباسشویی پاکشوما خود را خواهید داشت، اما اگر ماشین لباسشویی پاکشوما دچار مشکلات جدی شد بهتر است کار تعمیر آن را به متخصصین فعال در این زمینه بسپارید.

  2. چه زمانی تعمیر لباسشویی پاکشوما دیگر به صرفه نیست؟

  اگر هزینه تعمیر کمتر از 50 درصد قیمت یک لباسشویی پاکشوما جدید است و لباسشویی شما هنوز چندین سال از عمر مورد انتظارش باقیمانده است، یک تعمیر سریع می‌تواند راه حلی مقرون به صرفه برای جایگزینی کل ماشین لباسشویی باشد.

  3. آیا بار بیش از حد می‌تواند به ماشین لباسشویی پاکشوما آسیب برساند؟

  بله، بارگذاری بیش از حد دستگاه می‌تواند به درام لباسشویی پاکشوما آسیب برساند و کارایی ماشین لباسشویی را کاهش دهد. در نهایت، لباس‌ها نیز تمیز بیرون نمی‌آیند بنابراین ممکن است شستشوی دوم ضروری باشد. همه اینها باعث افزایش استهلاک دستگاه خواهد شد.

  4.در صورت عدم رضایت از تعمیر لباسشویی پاکشوما چه کنم؟

  شما می‌توانید بلافاصله با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا به سرعت به شکایت شما رسیدگی شود.

  عبارات کلیدی:
  عیب یابی ماشین لباسشویی پاکشوما | تعمیرات ماشین لباسشویی پاکشوما | نمایندگی تعمیر لباسشویی پاکشوما در تهران | عیب یابی لباسشویی پاکشوما | همه چیز در مورد لباسشویی پاکشوما | قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما | قطعات لباسشویی پاکشوما در تهران | شماره نمایندگی لباسشویی پاکشوما | مشکلات ماشین لباسشویی پاکشوما | تنظیم تایمر لباسشویی پاکشوما

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  مقالات مرتبط