تعمیر لباسشویی بوش

آنچه در این مقاله میخوانید
  تعمیر لباسشویی بوش

  اگر در ماشین لباسشویی بوش خود با مشکلاتی مواجه شده اید که سبب اختلال در کارکرد درست آن شده، خواندن این مطلب می‌تواند به شما کمک کند.

  تعمیر لباسشویی بوش، کاری تخصصی است که نیاز به مهارت بالایی دارد. ماشین‌های لباسشویی بوش بسیار محبوب هستند و دارای طیف وسیعی از ظرفیت‌های بار می‌باشند. آنها در رنگ‌های سفید، نقره‌ای، استیل ضد زنگ و گاهی مشکی موجود هستند؛ بنابراین برای هر دکوراسیون آشپزخانه مناسب هستند.

  این لباسشویی ها همچنین دارای بسیاری از ویژگی‌های اضافی هستند که به شما در صرفه‌جویی در وقت و هزینه کمک می‌کند. همچنین برند بوش به عنوان یک برند پیشرو در فناوری و صنعت و یک ارائه‌دهنده عالی در زمینه راه‌حل‌های نوآورانه برای خانه‌های هوشمند و نسل چهارم صنعت شناخته می‌شود. با تمام این‌ها در طی زمان ممکن است حتی با دوام‌ترین لباسشویی‌ها هم دچار مشکلاتی شوند.

  در این مقاله، قصد داریم در مورد برخی از رایج‌ترین مشکلات لباسشویی بوش و این‌که چگونه باید آنها را برطرف کنید صحبت کنیم. برای تعمیر لباسشویی خود باید بتوانید هرچه زودتر اقدام کنید تا هزینه تعمیر و خسارات وارده بر آن را به حداقل برسانید.

  نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش

  پارس پشتیبان دارای نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش بوده و از این رو بهترین و تخصصی‌ترین خدمات تعمیر را در این زمینه به مشتریان ارائه می‌دهد. پارس پشتیبان با پشتیبانی 24 ساعته و پاسخگویی به موقع توانسته اعتماد مشتریان خود را جذب کند، تنها کافی است شما هم یک بار استفاده از خدمات ما را امتحان کنید. برای برقرای ارتباط با پارس پشتیبان می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • روش اول: تماس با یکی از شماره تلفن‌های پارس پشتیبان و درخواست پشتیبانی یا مشاوره
  • روش دوم: درخواست حضور کارشناس در محل با استفاده از پر کردن فرم مخصوص تعمیر لوازم خانگی. بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

  نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش

  تعمیر لباسشویی بوش در تهران

  اگر در تهران ساکن هستید و نیاز به تعمیرات لباسشویی بوش دارید می‌توانید روی خدمات ویژه مجموعه پارس پشتیبان در نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش تهران و شهرستانها حساب کنید. با توجه به سهولت در دسترسی به قطعات اصلی لباسشویی بوش در تهران، سرعت در خدمت رسانی به مشتریان در این شهر بیشتر است. هر چند پارس پشتیبان همواره سعی نموده است کیفیت خدمات در سایر شهرها هم به اندازه تهران باشد.

  تعمیر لباسشویی بوش درغرب تهران

  اگر در هر کجای تهران از جمله در غرب تهران ساکن هستید می‌توانید از خدمات تعمیر لباسشویی بوش در غرب تهران توسط پارس پشتیبان به راحتی استفاده کنید. تنها کافی است با متخصصین پارس پشتیبان جهت تعمیر لباسشویی بوش خود تماس بگیرید.

  سرویس لباسشویی بوش

  آشنایی با قطعات مهم و کاربردی لباسشویی بوش

  ماشین لباسشویی بوش یک دستگاه پیچیده است. اجزا و قطعات مختلف ماشین لباسشویی بوش برای تمیز کردن لباس‌ها در طی یک فرآیند بسیار پیچیده با یکدیگر همکاری می‌کنند. برای آن که بتوانید به درستی با فرآیند تعمیر لباسشویی بوش آشنا شوید در این بخش به معرفی قطعات مهم و کاربردی لباسشویی بوش پرداخته‌ایم:

  درام

  بیایید با بزرگترین بخش ماشین لباسشویی بوش، درام یا وان شروع کنیم. آیا می‌دانید ماشین لباسشویی بوش شما دو وان دارد؟ آن چیزی که می‌بینید و لباس‌های خود را داخل آن قرار می‌دهید، وان داخلی است که می‌چرخد و سوراخ‌هایی برای ورودی و خروجی آب دارد. وان بیرونی حاوی وان داخلی است، از آن محافظت می‌کند و از نشت آب به سایر قطعات ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کند. وان بیرونی به بدنه دستگاه چسبیده است.

  شیر ورودی آب

  پس از روشن کردن ماشین لباسشویی و تنظیم برنامه شستشو، دریچه ورودی به طور خودکار باز می‌شود تا آب وارد وان داخلی شود. سطح آب در وان با توجه به مدل ماشین لباسشویی بوش و برنامه انتخاب شده تعیین می‌شود.

  پمپ تخلیه

  همانطور که از نام آن مشخص است وظیفه این قطعه ماشین لباسشویی در دوره‌های شستشو و چرخش، تخلیه آب است.

  شلنگ تخلیه

  پس از اتمام چرخه شستشو با کمک پمپ تخلیه و شلنگ تخلیه، آب از ماشین لباسشویی خارج می‌شود.

  شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

  المنت حرارتی

  این قطعه ماشین لباسشویی آب داخل وان را طبق برنامه شستشو تا دمای دلخواه گرم می‌کند و زیر وان اصلی قرار دارد.

  ترموستات

  ترموستات ماشین لباسشویی دمای آب ورودی را اندازه‌گیری می‌کند و به المنت‌ها دستور می‌دهد در صورت لزوم آب را گرم کنند. در واقع ترموستات وظیفه کنترل دما را بر عهده دارد.

  برد الکترونیکی

  اطلاعات موجود در این قسمت ماشین لباسشویی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که به ماشین لباسشویی در عملکرد خود با توجه به نوع لباس کمک کند. این جزء در واقع مغز ماشین لباسشویی بوش است.

  هیدرواستات

  این قطعه ماشین لباسشویی وظیفه تنظیم سطح آب ورودی به دستگاه را بر عهده دارد. هنگامی که سطح آب در وان به سطح تنظیم شده برسد، ورودی آب را متوقف می‌کند.

  سوئیچ میکرو

  وظیفه اصلیسوئیچ میکرو ماشین لباسشویی اطمینان از بسته بودن کامل درب ماشین لباسشویی برای شروع عملیات شستشو است. سوئسچ میکرو اگر در بسته نباشد از رسیدن برق به شیر ورودی آب جلوگیری می‌کند. بنابراین آب وارد وان نمی‌شود.

  مشکلات رایج در ماشین لباس‌شویی‌های بوش 

  برای سهولت در تعمیر لباسشویی بوش و پیدا کردن عیوب آن بهترین راه این است که با مشکلات رایج آن آشنا شوید چون مشکل ماشین شما هم به احتمال قریب به یقین در بین همین موارد رایج قرار دارد. فایده دیگر آشنایی با این مشکلات رایج این است که زودتر از آن که دیر شود و در مراحل ابتدایی می‌توانید مشکل ماشین خود را برطرف کنید.

  1. ماشین لباسشویی بوش شما روشن نمی‌شود

  روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش، نشان‌دهنده مشکلی در دوشاخه، پریز برق یا قطع کننده مدار است وقتی ماشین لباسشویی شما به طور مداوم برق را قطع می‌کند، ممکن است به دلیل اتصال سیم، نشت آب به برق، یا مشکل موتور یا بخاری باشد. برای رفع ایمن این مشکلات به یک تعمیرکار حرفه‌ای نیاز دارید. تنها کافی است برای تعمیر لباسشویی بوش خود با کارشناسان پارس پشتیبان تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل شما را برطرف کنند.

  2. چرخه شستشو ماشین لباسشویی بوش متوقف می‌شود

  این مشکل می‌تواند به دلیل یک انسداد یا پیچ خوردگی در شیلنگ آب سرد یا شلنگ زباله باشد. انسداد از چرخه شستشو جلوگیری می‌کند. فیلتر مسدود شده نیز همان اثر بار نامتعادل را خواهد داشت. مشکلات چرخش ماشین لباسشویی بوش به راحتی توسط یک تعمیرکار مجرب برطرف می‌شود.

  همچنین اگر سوئیچ درب معیوب باشد، تسمه محرک شکسته باشد یا در بسته نشود، دستگاه نمی‌چرخد؛ در این مواقع هم بهتر است برای تعمیر لباسشویی بوش خود با یک تعمیرکار مطمئن تماس بگیرید. شما می‌توانید روی نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش در تهران و سایر شهرستانها حساب ویژه باز کنید.

  تعمیر لباسشویی بوش در غرب تهران

  3. ماشین لباسشویی بوش تخلیه نمی‌شود

  این مشکل نیز به احتمال زیاد به دلیل پیچ خوردگی یا مسدود شدن شلنگ یا مسدود شدن فیلتر است. پمپ تخلیه ممکن است مسدود شود، تسمه پمپ آب ممکن است بشکند و اگر درب قفل نشود، این امر می‌تواند عامل دیگری باشد که از تخلیه آب لباسشویی جلوگیری می‌کند. برای رفع این مشکل نیز نیاز به یک تعمیرکار مجرب خواهید داشت.

  4. ماشین لباسشویی بوش پر سر و صدا می‌شود

  هنگامی که یاتاقان‌ها در لباسشویی بوش معیوب هستند یا چیزی در درام گیر کرده باشد می توان صدای بیش از حد از آن شنید. همچنین لوله تخلیه و فیلتر ممکن است مسدود شوند.

  یاتاقان درام می‌تواند فرسوده شود و نیاز به آب‌بندی مجدد داشته باشد و یا قرقره محرک و کوپلینگ موتور دچار مشکل باشد. برای عیب‌یابی ماشین لباسشویی بوش خود و همچنین تعمیر تخصصی آن بهتر است از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید. 

  5. لرزش بیش از اندازه ماشین لباسشویی بوش

  برای جلوگیری از این مشکل، ماشین لباسشویی باید تراز باشد. کمک فنرهایی که درام را به شاسی متصل می‌کنند ممکن است معیوب باشند و فنرها و میله‌های تعلیق می‌توانند بشکنند و حلقه‌های تعادل می‌توانند مایعات خود را از دست بدهند. درنهایت ساییدگی و پارگی درام نیز می‌تواند باعث لرزش بیش از حد شود. برای تشخیص درست مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی بوش خود فقط در حالت اول کار راحتی را در پیش دارید ولی در موارد بعدی نیاز به تخصص خواهید داشت.

  نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش در تهران

  6. ماشین لباسشویی بوش در حال نشتی است

  اگر پمپ تخلیه لباسشویی بوش آسیب ببیند ممکن است آب نشت کند. همچنین اگر کاسه درام فرسوده شود نیز می‌تواند منجر به نشت آب به یاتاقان‌ها شود و از کارافتادگی آنها شود. درزگیر در صورت پاره شدن می‌تواند باعث نشت آب شود و همچنین نشتی می‌تواند از شیلنگ تخلیه باشد.

  7. لباسشویی بوش دچار سرریز می‌شود

  شیر ورودی آب اغلب مقصر اصلی این مشکل در لباسشویی بوش است. اگر شیر ورودی معیوب باشد، دستگاه با آب پر می‌شود، حتی زمانی که هیچ برقی دریافت نمی‌کند. همچنین سوئیچ فشار که مسئول ارائه قدرت است، ممکن است از کار بیفتد و لباسشویی را دچار سرریز کند.

  ممکن است متوجه شوید که دریچه ورودی، فشار کافی دریافت نمی‌کند و پس از قطع شدن برق نمی‌تواند به طور کامل بسته شود. برای رفع این مشکل لازم است کمک حرفه‌ای بگیرید.

  8. لباسشویی بوش چرخه شستشو را تمام نمی‌کند

  این امر می‌تواند به دلایل مختلفی از خرابی بخاری یا ترموستات گرفته تا برس های کربنی موتور که نیاز به تعویض دارند، باشد. اگر دستگاه در قسمتی از چرخه متوقف می‌شود، ممکن است به دلیل مشکلات پر شدن با آب، تخلیه آب یا گرم شدن بیش از حد باشد.

  هزینه تعمیرات لباسشویی بوش

  هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی بوش شما بستگی به مشکلی دارد که لباسشویی شما با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با مشکل، میزان تعمیر یا تعویض قطعات هزینه‌های تعمیر ماشین لباسشویی بوش شما مشخص می‌شود. برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات لباسشویی بوش تنها کافی است با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید.

  سرویس لباسشویی بوش

  سرویس لباسشویی بوش یکی از کارهایی است که باید برای جلوگیری از رخدادهای جبران ناپذیر عموماً سه ماه یک بار انجام دهید. کارهایی از قبیل چک کردن شلنگ‌ها و واشرها، تمیز کردن فیلتر پرز، تمیز کردن لباسشویی، تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه و غیره در این زمینه باید انجام شود. علاوه بر تمامی این موارد بهتر است سالی یک بار نیز از یک متخصص حرفه‌ای جهت سرویس لباسشویی بوش خود بهره بگیرید. برای این کار می‌توانید روی متخصصین پارس پشتیبان حساب کنید.

  سرویس لباسشویی بوش

  سخن پایانی

  بوش تولیدکننده پیشرو در ماشین لباسشویی و خشک‌کن است. تعمیرات ماشین لباسشویی بوش امری تخصصی است که در صورت بروز هرگونه مشکل در آن باید از افراد حرفه‌ای کمک گرفت.

  برای هرگونه تعمیر لباسشویی بوش خود تنها کافی است با کارشناسان پارس پشتیبان تماس بگیرید. همچنین از آن جایی که اقدام به موقع برای تعمیر لباسشویی بوش امری مهم و حیاتی است، تصمیم گرفتیم در این مقاله به ارائه رایج‌ترین مشکلات در این لباسشویی بپردازیم تا به سرعت بتوانید متوجه مشکلات ماشین لباسشویی بوش خود شوید.

  سؤالات متداول تعمیر لباسشویی بوش

  تعمیر لباسشویی بوش بهتر است یا تعویض آن؟

  عمر متوسط ماشین لباسشویی بوش بین 10 تا 13 سال است. در صورتی که مشکلی برای ماشین لباسشویی بوش با قدمتی کمتر از 13 سال پیش آمد بهتر است به رفع مشکل بپردازید. هر چند خیلی از مشتریانی که به صورت مناسب از ماشین خود استفاده کرده‌اند، مدت بسیار طولانی‌تری را هم برای استفاده از این ماشین گزارش کرده‌اند.

  رایج‌ترین علل نیاز به تعمیر لباسشویی بوش چیست؟

  رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است در لباسشویی بوش رخ دهد عبارتند از: نشتی ماشین لباسشویی، سروصدای بیش از اندازه، حرکت به اطراف، عدم چرخش درام، پر نشدن درام توسط آب، باز نشدن درب لباسشویی و مسدود شدن واشر تخلیه.

  هزینه تعمیر لباسشویی بوش در پارس پشتیبان چقدر است؟

  قیمت های اعمال شده در پارس پشتیبان متناسب با قیمت های رسمی اتحادیه تعمیر لوازم خانگی ایران می باشد. ضمناً شما می‌توانید قبل از اعزام تکنیسین با مشاوره با کارشناسان پارس پشتیبان از میزان هزینه احتمالی تعمیر ماشین خود به صورت تقریبی اطلاع پیدا کنید.

  بعد از تعمیر لباسشویی بوش در صورتی که لباسشویی دوباره خراب شود چه کنیم؟

  پارس پشتیبان تعمیر لوازم را به اندازه 6 ماه گارانتی می‌کند. بنابراین در طول 6 ماه پس از تعمیر، در صورت هر گونه خرابی مجدد می‌توانید از گارانتی خود استفاده کنید.

  چگونه مطمئن شویم که از قطعات فابریک و اصل برای تعمیر لباسشویی بوش استفاده می‌کنید؟

  استفاده از قطعات اصل یک سیاست و روش محوری برای تعمیرکاران پارس پشتیبان است. شما می‌توانید هنگام نصب قطعه جدید، مدارک و توضیحات لازم را از تعمیرکار طلب نمایید. ضمناً توجه داشته باشید در صورت نبودن قطعه اصلی در بازار، طیق پروتکل پارس پشتیبان، تعمیرکاران موظفند قطعه مورد نظر را از بهترین برند تهیه کنند و در صورت کیفیت مشابه بین دو قطعه از دو برند، قطعه مورد نظر از برند ارزان‌تر تهیه خواهد شد.

  عبارات کلیدی:

  تعمیر لباسشویی بوش | تعمیر ماشین لباسشویی بوش | تعمیرات لباسشویی بوش | نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش | نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش | تعمیر لباسشویی بوش تهران | تعمیر لباسشویی بوش در تهران | تعمیرات ماشین لباسشویی بوش | تعمیر لباسشویی بوش غرب تهران

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  مقالات مرتبط