تعمیر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی یکی از خدمات اصلی پارس پشتیبان است که توسط تعمیرکاران و تکنیسین‌های آموزش ‌دیده انجام می‌شود. در پارس‌پشتیبان هیچ مبلغی از شما بدون دلیل گرفته نخواهد شد و برای تعویض قطعات از نسخه اورجینال استفاده می‌شود. در صورت استفاده از قطعات غیر اورجینال هم این کار با اطلاع مشتری محترم انجام خواهد شد. برای تعمیر جاروبرقی در منزل و ادارات می‌توانید روی نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در پارس پشتیبان حساب کنید. کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از خدمات تخصصی پارس پشتیبان برای تعمیرات جاروبرقی بهره بگیرید.


تعمیرات لوازم خانگی با متخصصین پارس پشتیبان.


نمایندگی تعمیر جاروبرقی از همه برندهای خارجی و ایرانی مانند بوش، فیلیپس، ال جی، سامسونگ، فکیر، فلر، مایدیا، آی فادر، سپاهان جارو، ویداس، پاناسونیک، هیتاچی، خزر، ارشیا افتخار ماست.

تعمیر جاروبرقی

نحوه ارتباط و اعزام سریع تعمیرکار جاروبرقی در پارس‌پشتیبان

 • در ابتدا برای بیان مشکل جاروبرقی خود می‌توانید با کارشناسان پارس‌پشتیبان تماس بگیرید و برای رسیدن به یک تصمیم درست، مشاوره‌ی رایگان دریافت کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از پرکردن فرم مخصوص تعمیر جاروبرقی اطلاعات لازم را به کارشناسان ما منتقل کنید. بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس‌پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.
 • در کمتر از یک ساعت نام تکنیسین مربوطه جهت تعمیر تخصصی جارو برقی در منزل به مشتری اعلام خواهد شد و ایشان به محل مورد نظر اعزام می‌شوند.
 • تعمیرکار جاروبرقی موظف به رعایت پروتکل خاص پارس‌پشتیبان برای رعایت حقوق مشتری است.
 • در حین کار تعمیرکار و یا بعد از ترک محل توسط او، در صورت وجود هرگونه شکایت تنها کافی است با کارشناسان پارس‌پشتیبان تماس بگیرید تا به شکایات شما رسیدگی شود.
 • بعد از اتمام کار تعمیر جاروبرقی در منزل یا ادارات، فاکتور رسمی برای تعمیر دستگاه و هزینه‌ی قطعات تعویضی توسط تعمیرکار برای شما صادر خواهد شد.
 • پروتکل ویژه‌ی پارس پشتیبان برای تعمیرکاران جاروبرقی

تعمیرکاران پارس‌پشتیبان دارای سابقه‌ی کار بالا در زمینه‌ی تعمیر لوازم خانگی هستند و مراحل و آزمون‌های ارزیابی کارشناسان فنی پارس‌پشتیبان را با موفقیت سپری کرده‌اند. پارس‌پشتیبان جهت نظارت دقیق بر تعمیرکاران خود و افزایش رضایت‌مندی مشتریان، پروتکل خاصی را برای آنها در نظر گرفته و به شدت بر رعایت آن توسط تعمیرکاران نظارت دارد و شکایات مشتریان را به سرعت پیگیری می‌کند. مهمترین موارد این پروتکل به شرح زیر است:

 • تکنیسین‌های پارس‌پشتیبان موظف هستند که قطعات اصلی جاروبرقی را تا حد ممکن حفظ نمایند و فقط در صورت نیاز واقعی به تعویض قطعه و یا در صورت درخواست مشتری برای افزایش عمر دستگاه، اقدام به تعویض قطعه‌ی مورد نظر نمایند.
 • در صورتی که مشکل جاروبرقی مسئله جدی و پیچیده‌ای نباشد و برای رفع آن کار زیادی روی جاروبرقی صورت نگیرد، به تشخیص تکنسین هزینه خاصی برای تعمیر جاروبرقی از مشتری دریافت نخواهد شد و فقط هزینه مصوب پارس‌پشتیبان برای ایاب و ذهاب از مشتریان عزیز اخذ می‌شود.
 • در صورت نیاز به تعویض قطعه، بین دو برند با کیفیت قطعه‌ی یکسان، از برند با قیمت پایین‌تر استفاده خواهد شد.
 • حفظ امنیت روانی مشتریان و به خصوص چشم‌پاکی و حفظ شأن بانوانی که سفارش ارائه‌ی خدمات به پارس‌پشتیبان می‌دهند، از وظایف قطعی تکنیسین‌های ماست.
 • ارائه فاکتور رسمی به مشتری و توضیح شفاف و دقیق در مورد مشکلات جاروبرقی، وظیفه تکنیسین است.
 • خدمات تعمیرکار جاروبرقی توسط پارس‌پشتیبان تضمین می‌شود و در صورت هرگونه ایراد مجدد در جاروبرقی، تعمیرکار پکیج موظف است بلافاصله مشکل را حل نماید.

تعمیرات جاروبرقی

مواردی که نشان می‌دهد جاروبرقی شما نیاز به تعمیر دارد!

نشانه‌هایی وجود دارند که می‌تواند به سرعت شما را متوجه مشکل و نیاز اساسی به تعمیر جاروبرقی کند. در این بخش می‌خواهیم مواردی که نشان می‌دهد جاروبرقی شما نیاز به تعمیر دارد را معرفی کنیم. داشتن این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا از جاروبرقی خود بهتر استفاده کنید و در صورت مشاهده هر کدام از آنها بتوانید به سرعت با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

1. داغ شدن بیش از حد جاروبرقی

اگر فیلتر موتور جاروبرقی شما مسدود شده باشد یا پاکت آن بیش از ۸۰ درصد پر شده باشد، موتور داغ می‌شود. بی‌توجهی به داغ شدن بیش از حد موتور جاروبرقی باعث سوختگی آن خواهد شد. در نتیجه به شما توصیه می‌شود که اگر زمانی برای تعویض فیلتر ندارید، حداقل فیلتر را بشویید و بگذارید خشک شود و سپس دوباره آن را جا بزنید. از جمله دلایل دیگر داغ شدن بیش از حد جاروبرقی می توان به انسداد برس، لوله تلسکوپی و یا خرطومی اشاره کرد.

2. تغییر در قدرت مکش جاروبرقی

یکی از نشانه های خراب شدن موتور جاروبرقی تغییر و کاهش قدرت موتور دستگاه است. در صورت نیم‌سوز شدن موتور، احتمال افزایش و همچنین کاهش چشمگیر قدرت موتور جاروبرقی وجود دارد. در نتیجه پیشنهاد می‌شود با مشاهده چنین مشکلی حتماً با تعمیرکارها و تکنسین‌های مجرب تماس بگیرید. همچنین اگر می‌خواهید موتور جاروبرقی شما همیشه سالم بماند باید از جارو کردن قسمت‌های خیس خودداری کنید. زیرا وارد شدن رطوبت در موتور جاروبرقی می‌تواند یکی از دلایل سوختن آن باشد. اگر جاروبرقی شما نمی‌تواند کثیفی‌های آسانی مانند گرد و خاک را بگیرد، ممکن است نشانه خرابی خرطومی هم باشد که معمولاً فقط با تعویض آن، مشکل رفع می‌شود.

3. خاموش شدن وسط کار

معمولاً موتور جاروبرقی تا حد مشخصی می‌تواند گرما را تحمل کند. در نتیجه گرم شدن بیش از حد آن باعث قطع شدن جریان به وسیله ترموستات یا سنسور حرارتی می‌شود. اگر خاموش شدن دستگاه در فاصله‌های کوتاهی پس از روشن شدن جاروبرقی اتفاق می‌افتد، نشان دهنده سوختگی موتور است. البته علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می‌تواند پر شدن کیسه نیز باشد. زیرا موتور برای داشتن مکش بیشتر باید فشار بیشتری به خود وارد کند که این باعث گرم شدن سریع موتور می‌شود.

تعمیر جاروبرقی در منزل

4. بوی سوختگی

این علامت یکی از ناخوشایندترین علائم خراب شدن جاروبرقی است. بوی سوختگی معمولاً به قسمت تهویه دستگاه ارتباط دارد. با این حال اگر جاروبرقی بوی سوختگی می‌دهد ممکن است موتور جاروبرقی شما سوخته باشد. در نتیجه اگر شک دارید که موتور آسیب دیده است یا خیر، نباید به استفاده از جاروبرقی ادامه دهید. گرفتگی در فیلتر ورودی و خروجی می‌تواند باعث داغ شدن و در نتیجه بیشتر شدن بوی سوختگی موتور جاروبرقی شود. اگر با زدن کلید، برای جاروبرقی شما اتفاقی نمی‌افتد، این موضوع می‌تواند یکی از نشانه‌های سوختگی موتور باشد. بهترین راه برای تست سوختگی موتور جاروبرقی این است که آن را به برق مستقیم وصل کنید. اگر دستگاه جرقه بزند به طور حتم موتور، دچار سوختگی شده است.

5. داشتن صدای زیاد در زمان کار کردن

یکی دیگر از علائم خرابی جاروبرقی می‌تواند سروصدای غیرعادی دستگاه در حین کار کردن باشد. شنیده شدن صدای جرقه و تق تق، نشانه خراب شدن قطعات جاروبرقی و یا سوختگی موتور است. خرابی قسمت فن در موتور نیز می‌تواند باعث تولید این صدا و از کار افتادن موتور شود. در نتیجه اگر در زمان استفاده از جاروبرقی متوجه صدای زیادی شدید، تا قبل از پیدا کردن علت اصلی جاروبرقی بهتر است از آن استفاده نکنید و از نمایندگی تعمیرات جاروبرقی کمک بگیرید.

6. بیرون دادن خاک از جاروبرقی

بیرون دادن خاک از جاروبرقی در قسمتی که باد می‌زند می‌تواند علامت خاک گرفتن موتور باشد. بهتر است اگر با این وضعیت روبرو شدید از جاروبرقی استفاده نکنید و هرچه سریع‌تر جهت تعمیر جاروبرقی با تعمیرکار مطمئن تماس بگیرید. یکی از علائم سوختن موتور جاروبرقی است که باعث خاک دادن آن می‌شود. البته بیرون دادن خاک به خاطر پارگی و نداشتن کیسه در مخزن جاروبرقی نیز می‌تواند اتفاق بیفتد.

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی

7. نشنیدن صدای موتور و نداشتن مکش

اگر برق در مدار می‌آید و با فشردن دکمه روشن شدن، هیچ صدایی از دستگاه بیرون نمی‌آید و اصلاً مکش ندارد، باید بدانید که بدون شک دستگاه شما دچار خرابی شده است. اگر هنوز مطمئن نیستید موتور جاروبرقی شما سوخته است یا نه، بهتر است که با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی تماس گرفته و از انجام هرگونه کار اضافی خودداری کنید. زیرا امکان دارد که مشکل جاروبرقی شما از جای دیگری باشد و نیاز به بررسی و تست توسط مراکز تعمیرات جاروبرقی داشته باشد.

نکات طلایی نگهداری از جاروبرقی

نحوه نگهداری شما از جاروبرقی می‌تواند در کاهش نیاز این دستگاه به تعمیرات تأثیرگذار باشد. بخشی از مهمترین نکات طلایی برای نگهداری جاروبرقی عبارت‌اند از:

 • هنگامی‌که مشغول جارو کردن هستید، جاروبرقی را با احتیاط و به ‌آرامی در محیط حرکت دهید. اگر سیم جاروبرقی شما کوتاه است، آن را به ‌زور به اطرافنکشید. زیرا با این کار هم به بدنه جارو و هم به سیم برق آن آسیب می‌زنید.
 • سعی کنید مدت ‌زمانی که جاروبرقی را روشن نگه می‌دارید، حداکثر 15 دقیقه باشد. اگر به زمان بیشتری برای جارو کشیدن نیاز دارید، پس از گذشت 15 دقیقه، آن را خاموش کنید و اجازه دهید تا دستگاه خنک شود. پس از چند دقیقه مجدداً شروع به کار کنید.
 • دقت کنید از جاروبرقی‌هایی که قابلیت مکش آب را ندارند، هرگز در نقاط خیس و مرطوب استفاده نکنید. زیرا این کار باعث آسیب جدی به موتور و اجزا داخلی جارو می‌شود.
 • اجازه ندهید کیسه یا مخزن زباله جاروبرقی بیش ‌از حد پر شود. وقتی کیسه جارو خیلی پر باشد، علاوه بر اینکه دستگاه به ‌خوبی کار نمی‌کند و قدرت مکش آن کاهش پیدا می‌کند، به موتور جارو نیز فشار بیشتری وارد می‌شود. حتی در بعضی مواقع ممکن است کیسه جارو به خاطر پر بودن بیش از حد بترکد. همچنین تکرار درازمدت این مسئله باعث کاهش طول عمر جاروبرقی می‌شود.
 • هرگز برای جمع‌ کردن اشیا نوک نیز و بزرگ از جاروبرقی استفاده نکنید. این کار ممکن است باعث پاره شدن کیسه جارو و یا لوله خرطومی آن شود.
 • هر چند وقت یک‌بار حتماً اجزای قابل شستشوی جاروبرقی مانند لوله خرطومی، مخزن جمع شدن زباله و … را با آب بشویید تا علاوه بر تمیز شدن جارو از هرگونه پرز و گردوخاک، نکات بهداشتی را هم رعایت کرده باشد.
 • پس از اتمام کار خود، جارو را در مکانی مناسب و به‌ دوراز دسترس کودکان قرار دهید.
 • هرگز جارو را در مکان‌های گرم مثلاً نزدیک بخاری یا شوفاژ قرار ندهید.

تعمیرات جاروبرقی تهران

هزینه تعمیرات جاروبرقی

هزینه تعمیر جاروبرقی تا حد زیادی بستگی به مشکلی دارد که جاروبرقی شما با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با میزان تعمیر و همچنین تعویض قطعات، هزینه‌های تعمیر جاروبرقی شما مشخص می‌شود. در پارس پشتیبان هیچ مبلغ اضافی بدون دلیل از مشتریان دریافت نخواهد شد. در صورت نیاز به تعمیرات جاروبرقی تهران و برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات جاروبرقی، تنها کافی است با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا از هزینه‌ها به صورت دقیق و شفاف اطلاع یابید.

دیدگاه‌ها
نام
ایمیل
نظر

نمایندگی تعمیرات لوازم خانه و صنعتی

در تهران

آخرین پرسش‌ها

امین محمدی پرسیده:

سلام. روزتون به خیر. یخچال خانه‌ی من نشتی گاز دارد. آیا خطر انفجار وجود دارد؟

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. خیر. نگران انفجار نباشید. ولی اگر شعله‌ی گاز روشن باشد، نشت گاز یخچال، عوارضی مانند سوزش چشم و سرفه کردن را دارد. به طور کلی باید بدانید که گاز ۱۳۴ هیچ بویی ندارد و با روشن بودن شعله گاز، فقط باعث سوزش چشم می‌شود. البته گازهای ۴۰۴ و R600 بوی خیلی بدی می‌دهند و با روشن بودن شعله‌ی گاز در کنار آنها، اشتعال‌زا و قابل انفجار خواهند بود. بهتر است هر چه سریعتر نسبت به رفع نشتی گاز اقدام نمایید.

امین محمدی پرسیده:

‌سلام و ممنون از زحمات شما. سوال بنده اینه که چرا یخچال من با وجود اینکه برق دارد و لامپ داخل یخچال روشنه، موتورش کار نمیکنه؟ یعنی برق میاد ولی کمپرسور کار نمیکنه!

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. کمپرسور باید قدرت لازم برای پمپاژ گاز را داشته باشد. برق داشتن یخچال، ارتباط مستقیم با کمپرسور یخچال ندارد.

امین محمدی پرسیده:

سلام وقتتون به خیر. بنده یک ماشین لباسشویی اسنوا دارم. الآن روی حالت cotton گذاشته‌ام و ماشین کار میکنه. ولی وقتی به ۳ دقیقه آخر کار میرسه، ماشین ثابت میشه ولی آب تخلیه نمیشه. بعد از خاموش و روشن کردن، باز هم روی ۳ دقیقه میمانه و درب ماشین هم همچنان قفله. چه کنم؟ خواهش میکنم کمک کنید.

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. پمپ تخلیه دستگاه شما دچار مشکل هست. برای حل مشکل، فیلتر پایین سمت راست را باز کنید و آب را تخلیه نمایید. دوباره ماشین را آزمایش کنید اگر مشکل حل نشود احتمالاً علت آن از یکی موارد زیر است: ۱-گرفتگی درپمپ تخلیه. برای حل این مشکل باید پروانه پمپ را تمیز کنید. ۲- وجود رسوب در شیلنگ تخلیه آب ۳- گرفتگی در فیلتر کف و مانع شدن از خروج آب ۴- گرفتگی فاضلاب خروجی

در اینستاگرام پارس پشتیبان را دنبال کنید!

سوالات متداول تعمیر جاروبرقی

هزینه تعمیر جاروبرقی چگونه محاسبه می شود؟
کارشناسان پارس پشتیبان بعد از مشاوره با مشتریان عزیز و بررسی دقیق مشکل، هزینه‌ی تقریبی تعمیر جاروبرقی را به ایشان اعلام خواهند کرد و در صورت رضایت مشتری، اقدام به اعزام تکنیسین خواهند کرد.
پارس پشتیبان جاروبرقی های چه برندی را تعمیر و بررسی می کند؟
تمام برندهای جاروبرقی موجود در بازار توسط پارس‌پشتیبان مورد پذیرش قرار می‌گیرد.
اصل بودن قطعات تعویضی در تعمیر جاروبرقی چگونه تضمین می شود؟
تکنسین‌های پارس‌پشتیبان موظفند در صورت درخواست مشتری، مدارک مربوط به قطعات تعویضی را به مشتری ارائه دهند. در مواردی هم که قطعات اصل یک محصول در بازار موجود نباشد، این موضوع به طور شفاف به مشتریان اعلام خواهد شد.
اگر ایراد جاروبرقی جزئی و ساده باشد آیا باز هم پارس پشتیبان هزینه ای از ما دریافت می کند؟
در شرایطی که تکنسین پارس‌پشتیبان کار خاصی را روی دستگاه شما انجام نداده باشد، طبق قوانین پارس‌پشتیبان موظف است فقط هزینه‌ی ایاب و ذهاب را از مشتری دریافت نماید.
هزینه ایاب و ذهاب تکنسین برای تعمیر جاروبرقی چقدر است؟
این هزینه متناسب با قیمت‌های روز در بازار حمل و نقل دریافت می‌شود.
اگر به نحوه کار تکنسین اعزامی در محل، اعتراض داشته باشم باید چکار کنم؟
شما می‌توانید در حین تعمیر و یا بعد از پایان کار تکنسین، بلافاصله با پشتیبانی پارس‌پشتیبان تماس بگیرید و شکایت خود را اعلام نمایید. همکاران ما موظفند بلافاصله موضوع را پیگیری نمایند و در صورت نیاز، تکنسین قبلی و یا یک فرد جدید را برای حل مشکل، اعزام نمایند.