تعمیر کولر گازی و اسپیلت

با استفاده از خدمات گسترده پارس پشتیبان می‌توانید خیال خود را از همه دغدغه‌های تعمیر کولر گازی‌ راحت کنید. ما خوب می‌دانیم که گاهی سرعت در تعمیر کولرگازی برای مشتریان بسیار مهم است به خصوص در فصل تابستان. تلاش تکنسین‌های پارس پشتیبان این است که بی‌جهت هزینه‌ای به مشتری تحمیل نشود و در صورت نیاز به تعویض قطعات، با شفافیت کامل و با انتخاب مشتری از قطعات اورجینال استفاده ‌شود. تمامی تعمیرکاران پارس پشتیبان موظف به رعایت پروتکل‌های خاص پارس پشتیبان هستند. بنابراین با خیال راحت می‌توانید تعمیر کولر گازی در تهران را به ما بسپارید. در صورت هر گونه شکایت از تکنسین‌ها هم می‌توانید برای رسیدگی، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نمایندگی تعمیر کولر گازی از همه برندهای خارجی و ایرانی مانند اسنوا، اُ‌جنرال(O’General)، دوو، سامسونگ، ال‌جی، (گری Gree)، ایران رادیاتور، جنرال، ایساتیس، اینورتر، دایکین (Daikin)، هایسنس (Hisense)، مایدیا (Midea)، تراست (Trust) و ... از افتخارات پارس پشتیبان است. 

تعمیر کولر گازی

نحوه ارتباط و اعزام سریع تعمیرکار کولرگازی در پارس‌پشتیبان 

1. در ابتدا باید با کارشناسان پارس‌‌پشتیبان تماس بگیرید و مشکل کولر گازی خود را بیان نمایید تا برای رسیدن به یک تصمیم درست، مشاوره رایگان دریافت نمایید. روش دیگر، استفاده از فرم‌ مخصوص تعمیر کولر گازی است که پس از پر کردن آن‌، کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند.

2. در مدت ‌زمان کمتر از یک ساعت نام تعمیرکار کولرگازی مربوطه به مشتری اعلام می‌شود و ایشان به محل مورد نظر شما اعزام می‌شود.

3. تعمیرکار کولر گازی موظف است پروتکل‌های خاص پارس پشتیبان را برای رعایت حقوق مشتری به طور کامل رعایت کند.

4. در هنگام انجام کار تعمیرکار و یا پس از ترک محل توسط او، در صورت وجود هرگونه شکایت و یا مشکل می‌توانید با کارشناسان پارس پشتیبان تماس بگیرید.

5. پس از اتمام کا،ر فاکتور رسمی برای تعمیر دستگاه و همچنین قطعات تعویضی برای شما صادر می‌شود.

پروتکل ویژه پارس پشتیبان برای تعمیرکاران کولر گازی

پیدا کردن یک تعمیرکار کولر گازی برای تعمیر اسپیلت یا تعمیر کولر گازی همیشه کار آسانی نیست. تعمیرکاران پارس پشتیبان داری سابقه کار بالا هستند و مراحل و آزمون‌های ارزیابی کارشناسان فنی پارس پشتیبان را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند. در کنار همه این‌ها، پارس پشتیبان برای نظارت دقیق بر تکنسین‌ها و تعمیرکاران خود و همچنین افزایش رضایتمندی مشتریان، یک پروتکل خاص را برای آن‌ها در نظر گرفته است و به شدت بر رعایت آن توسط تعمیرکاران نظارت می‌کند. مطمئن باشید هر گونه شکایت مشتریان، با جدیت پیگیری خواهد شد. موارد این پروتکل عبارت است از: 

 

 

 • تمامی تکنسین‌های پارس پشتیبان موظف هستند که قطعه اصلی دستگاه را تا جای ممکن حفظ کنند و فقط در صورت نیاز واقعی به تعویض قطعه و یا در صورت درخواست مشتری، اقدام به تعویض قطعات مورد نظر کنند.
 • اگر مشکل کولر گازی خیلی جدی نباشد و لازم نباشد تا کار زیادی بر روی آن انجام شود، هزینه خاصی برای تعمیر دستگاه از مشتری دریافت نمی‌شود و فقط هزینه مصوب پارس پشتیبان برای ایاب و ذهاب اخذ می‌شود.
 • در صورتی که نیاز به تعویض قطعه باشد، بین دو برند با کیفیت قطعه یکسان، از برندی که قیمت پایین‌تری دارد استفاده خواهد شد.
 • یکی از وظایف قطعی تکنسین‌ها حفظ امنیت روانی مشتریان و به خصوص چشم‌پاکی و حفظ شأن بانوانی است که سفارش ارائه خدمات به پارس پشتیبان می‌دهند.
 • ارائه فاکتور رسمی به مشتری و توضیح شفاف درباره مشکلات کولر گازی از وظایف تکنسین‌ها است.
 • خدمات تکنسین‌ها توسط پارس پشتیبان تضمین می‌شود و در صورت هرگونه ایراد و یا اشکال مجدد در دستگاه، تعمیرکار کولرگازی موظف است تا بلافاصله مشکل را حل کند.

 

 

تعمیر اسپیلت

مواردی که نشان می‌دهد کولر گازی شما نیاز به تعمیر دارد!

برخی از مشکلات در انواع کولرهای گازی‌ رایج هستند و همچنین نشانه‌های وجود دارند که می‌تواند به سرعت شما را متوجه مشکل و نیاز اساسی به تعمیر اسپیلت یا کولر گازی کند. در این بخش می‌خواهیم این موارد را معرفی نماییم:

1. کثیف شدن فیلتر هوا

فیلتر هوای کولر اسپلیت یکی از قطعاتی است که در صورت سرویس و تمیز نکردن به موقع، امکان دارد تا علاوه بر پایین آوردن عملکرد کولر گازی به دیگر قطعات آن نیز آسیب وارد کند. در نتیجه شما باید هر چند وقت یک بار برای تمیز کردن آن اقدام کنید.

2. کاهش سرمایش کولر گازی

یکی از مشکلات شایع اسپیلت، باد گرم زدن کولر گازی است. به صورت بسیار ساده، یک واکنش شیمیایی در سیستم کولر شما باعث می‌شود که هوای خنک تولید شود. اما اگر سطح خنک‌کنندگی آن پایین است به این معنی است که یک مشکل برای سیستم به وجود آمده است و در بسیاری از مواقع این ضعف به نشتی گاز کولر گازی مربوط می‌شود. در نتیجه باید کولر خود را بررسی کرده و نسبت به برطرف کردن این عیب، اقدامات لازم را انجام دهید.

3. کار نکردن فن بیرونی یا کندانسور

فن بیرونی کولر گازی مسئول انتقال گرمای منزل شما به فضای بیرون از خانه است. اگر فن بیرونی کولر به درستی کار نکند سرمای مناسبی جایگزین گرمای خانه نمی‌شود و این باعث می‌شود که کمپرسور بیش ‌از حد گرم شده و سیکل سرمایش کولر مختل شود. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید فقط کافی است با کارشناسان پارس پشتیبان تماس بگیرید.

4. خرابی برد الکتریکی

یکی از متداول‌ترین مشکل‌های شایع در میان مدل‌های مختلف کولر گازی خرابی برد فرمان مدار الکتریکی دستگاه است. در صورت خرابی برد امکان دارد مشکلات مختلفی مانند خاموش شدن کولر گازی یا عملکرد خارج از برنامه دستگاه پیش آید.

5. آبریزی کولر گازی

سرریز شدن آب از پنل داخل کولر گازی یکی دیگر از مشکلات شایعی است که به احتمال زیاد بسیاری از دارندگان کولر گازی با آن مواجه شده‌اند. آبریزی کولر گازی نشانه مسدود شدن راه آب خروجی کولر گازی است که با سرویس کولر رفع می‌شود.

6. وجود برفک روی لوله‌ها

برفک زدن روی لوله‌های کولر احتمالاً چیزی است که تا به حال آن را از نزدیک مشاهده کرده‌اید. این می‌تواند نشانه کاهش میزان شارژ گاز دستگاه و یا کثیف بودن فیلترها باشد. پس از خاموش شدن و آب شدن یخ در صورتی که نشتی به دنبال داشته باشد، نباید کولر گازی را ریست کنید. اگر تمیز کردن فیلترها به حل مشکل کمک نکرد نباید کولر را روشن کنید. همچنین کم شدن گاز اسپیلت باعث می‌شود دستگاه به درستی نتواند محیط اطراف خود را خنک کند.

7. صدای غیرمعمول یا لرزش کولر گازی

یکی از ایرادات کولر گازی که باعث وجود مشکل می‌شود، صدای غیرمعمول آن است. این صدای ناهنجار ممکن است از یونیت داخلی کولر گازی و یا یونیت خارجی آن باشد. همچنین صدای ناهنجار و غیرعادی ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آید. اما به طور کلی و برحسب مشاهدات مکرر، این صدا می‌تواند ناشی از بالانس نبودن فن یونیت خارجی یا یونیت داخلی کولر باشد. یا اینکه امکان دارد پایه‌های کمپرسور کولر گازی لق شده باشد که نیاز به آچارکشی دارد.

8. روشن نشدن سیستم تهویه مرکزی

اگر سیستم کولر گازی مرکزی شما روشن نمی‌شود، ابتدا سعی کنید ترموستات و کنترلر را تنظیم کنید. اگر این کار پاسخ نداد می‌توانید با کارشناسان پارس پشتیبان تماس بگیرید.

تعمیرات کولر گازی

9. کار نکردن فن پنل داخلی کولر

ابتدا باید فیلتر هوا را بررسی کنید. اگر مسدود شده باشد شاید بتوانید خودتان آن را تعمیر کنید. اگر یخ روی کویل سردکننده و لوله‌های مبرد وجود دارد اجازه دهید تا ابتدا این یخ آب شود و سپس دوباره ببینید که فن کار می‌کند یا خیر؟ اگر فن کار نکرد شاید رله فن یا خود موتور فن خراب شده باشد. در اینجا لازم است با یک تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید.

نکات طلایی نگهداری از کولر گازی

نحوه نگهداری شما از کولر گازی‌ می‌تواند در کاهش نیاز این دستگاه به تعمیرات خیلی تأثیرگذار باشد. نکات طلایی نگهداری از کولر گازی عبارت‌اند از:

 • اطراف کولر گازی را به طور مناسب درزگیری کنید و آن را از معرض تابش مستقیم خورشید دور نگه دارید.
 • در هنگام روشن کردن کولر گازی در و پنجره‌ها را ببندید.
 • از وسایل خانگی گرمازا مانند اجاق گاز و سماور، لامپ رشته‌ای و... در هنگام روشن بودن کولر گازی کمتر استفاده کنید.
 • از کولر گازی تمام وقت و با تمام قدرت استفاده نکنید.
 • فیلترهای کولر را هر چند وقت یک‌بار تمیز کنید.
 • از کولرآبی و کولر گازی به طور هم‌زمان استفاده نکنید.
 • به منظور اطمینان از کم نشدن گاز دستگاه آن، به طور سالیانه از تعمیرکاران کولر گازی کمک بگیرید.

هزینه سرویس کولر گازی

هزینه تعمیرات کولر گازی

هزینه سرویس کولر گازی تا حد زیادی بستگی به مشکلی دارد که کولر گازی شما با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با مشکل، میزان تعمیر و یا همچنین تعویض قطعات، هزینه‌های تعمیر کولر گازی شما مشخص می‌شود. در پارس پشتیبان هیچ مبلغی بدون دلیل از مشتریان دریافت نخواهد شد. در صورت نیاز به تعمیر کولر گازی در تهران، برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات کولر گازی تنها کافی است با کارشناسان پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید.

دیدگاه‌ها
نام
ایمیل
نظر

نمایندگی تعمیرات لوازم خانه و صنعتی

در تهران

آخرین پرسش‌ها

امین محمدی پرسیده:

سلام. روزتون به خیر. یخچال خانه‌ی من نشتی گاز دارد. آیا خط انفجار وجود دارد؟

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. خیر. نگران انفجار نباشید. ولی اگر شعله‌ی گاز روشن باشد، نشت گاز یخچال، عوارضی مانند سوزش چشم و سرفه کردن را دارد. به طور کلی باید بدانید که گاز ۱۳۴ هیچ بویی ندارد و با روشن بودن شعله گاز، فقط باعث سوزش چشم می‌شود. البته گازهای ۴۰۴ و R600 بوی خیلی بدی می‌دهند و با روشن بودن شعله‌ی گاز در کنار آنها، اشتعال‌زا و قابل انفجار خواهند بود. بهتر است هر چه سریعتر نسبت به رفع نشتی گاز اقدام نمایید.

امین محمدی پرسیده:

‌سلام و ممنون از زحمات شما. سوال بنده اینه که چرا یخچال من با وجود اینکه برق دارد و لامپ داخل یخچال روشنه، موتورش کار نمیکنه؟ یعنی برق میاد ولی کمپرسور کار نمیکنه!

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. کمپرسور باید قدرت لازم برای پمپاژ گاز را داشته باشد. برق داشتن یخچال، ارتباط مستقیم با کمپرسور یخچال ندارد.

امین محمدی پرسیده:

سلام وقتتون به خیر. بنده یک ماشین لباسشویی اسنوا دارم. الآن روی حالت cotton گذاشته‌ام و ماشین کار میکنه. ولی وقتی به ۳ دقیقه آخر کار میرسه، ماشین ثابت میشه ولی آب تخلیه نمیشه. بعد از خاموش و روشن کردن، باز هم روی ۳ دقیقه میمانه و درب ماشین هم همچنان قفله. چه کنم؟ خواهش میکنم کمک کنید.

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. پمپ تخلیه دستگاه شما دچار مشکل هست. برای حل مشکل، فیلتر پایین سمت راست را باز کنید و آب را تخلیه نمایید. دوباره ماشین را آزمایش کنید اگر مشکل حل نشود احتمالاً علت آن از یکی موارد زیر است: ۱-گرفتگی درپمپ تخلیه. برای حل این مشکل باید پروانه پمپ را تمیز کنید. ۲- وجود رسوب در شیلنگ تخلیه آب ۳- گرفتگی در فیلتر کف و مانع شدن از خروج آب ۴- گرفتگی فاضلاب خروجی

در اینستاگرام پارس پشتیبان را دنبال کنید!

سوالات متداول تعمیر کولر گازی و اسپیلت

چگونه سفارش تعمیرات را ثبت کنم؟
شما می توانید با شماره های درج شده در بخش تماس با ما، با کارشناسان پارس پشتیبان ارتباط برقرار کرده و سفارش خود را ثبت کنید. همچنین می توانید با پر کردن فرم سفارش تعمیرات موجود در سایت پارس پشتیبان، سفارش تعمیرات خود را ثبت نمایید.
آیا شرکت پارس پشتیبان معتبر می باشد؟
بله، "پارس‌پشتیبان" حاصل همکاری جمعی از تکنیسین‌ها و تعمیرکاران لوازم خانگی در سطح تهران است که تصمیم گرفته‌اند با کنار گذاشتن واسطه‌های دیگر به کمک محیط آنلاین، به طور مستقیم با مشتریان ارتباط برقرار کنند تا بتوانند خدمات خود را با کیفیت و قیمت مناسب‌تری به آنها ارائه نمایند.
در صورتی که نسبت به تکنسین اعزامی رضایت نداشتم، چه اقدامی انجام دهم؟
در این مواقع مشتریان محترم می‌توانند با بخش پشتیبانی تماس بگیرند و شکایت خود را ثبت نمایند. همکاران ما موظفند به سرعت اقدامات جبرانی را به جریان بیندازند.
خدمات صورت گرفته در تعمیرات چه مدت ضمانت دارد؟
پارس پشتیبان ضمانت واقعی خدمات به دور از هر گونه شعار‌زدگی را می دهد و همچنین کلیه قطعات تعویضی، گارانتی دارند.
در صورت بروز مجدد عیب آیا باید هزینه مجدد پرداخت کنم؟
در صورتیکه در مدت زمان 30 روز، دستگاه موردنظر مجدد خراب شد، برای تعمیر دوباره ی آن نیاز به پرداخت هزینه مجدد نیست.
آیا تضمینی برای حفظ امنیت حریم شخصی من در هنگام حضور تکنسین در محل وجود دارد؟
بله، موضوع بسیار مهم دیگری که سرلوحه کار مدیران پارس پشتیبان است، بررسی، تأیید صلاحیت و نظارت بر کار تعمیرکاران است. مهارت، تجربه‌ی بالا، دانش، انصاف، ادب و چشم‌پاکی از مهمترین ویژگی هایی است که در تعمیرکاران پارس پشتیبان باید وجود داشته باشد.