تعمیر لباسشویی ال جی

آنچه در این مقاله میخوانید
  تعمیر لباسشویی ال جی

  آیا برای تعمیر لباسشویی ال جی (LG) خود به دنبال اطلاعات یا تعمیرکار حرفه‌ای هستید؟ مطالعه این مطلب حتماً به شما در این راستا کمک خواهد کرد. ال جی برندی معتبر است که به دلیل کیفیت و قابلیت اطمینان خود شناخته شده است. ال جی بیش از نیم‌قرن است که در تجارت بوده و محصولاتی با دوام فوق العاده تولید می‌کند که اعتماد مصرف کنندگان را به خود جلب کرده است. شعار «زندگی خوب است» و لوگوی آینده‌نگر ال جی نمایانگر توجه این برند به کیفیت زندگی و آسایش مشتریان است.

  استاندارد جهانی، آینده‌نگری، بهینه‌سازی انرژی، توجه به ارزش های بشری و فناوری ستون‌هایی هستند که این شرکت بر آنها بنا شده است. ال‌جی یکی از معتبرترین برندهای ماشین لباسشویی است، زیرا در حال حاضر رتبه اول را در کیفیت محصول و خدمات در رتبه‌بندی شاخص رضایت مشتریان دارد.

  در حالی که تکنولوژی به سرعت پیشرفت می‌کند، حتی لباسشویی‌های ساخته شده توسط شرکت‌های محبوب و شناخته شده ای مانند ال جی نیز خالی از مشکل نیستند. برای تعمیر لباسشویی ال جی خود لازم است بتوانید به موقع مشکل را شناسایی کرده و به سرعت آن را برطرف کنید. هرچه زودتر اقدام کنید، هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی شما کمتر خواهد بود. تا انتهای این مطلب با پارس پشتیبان همراه باشید تا هر آنچه که باید درباره تعمیر لباسشویی ال جی و مشکلات رایج در آن بدانید با هم مرور کنیم.

  نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی

  مجموعه پارس پشتیبان با داشتن نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در تهران، خیال شما را از هر جهت راحت کرده است. بنابراین اگر به دنبال نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در تهران هستید می‌توانید با خیالی آسوده این کار را به عهده تیم با تجربه پارس پشتیبان قرار دهید.

  تعمیرکاران متخصص ما کار تعمیر ماشین لباسشویی شما را به سرعت، با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی انجام خواهند داد؛ از این رو در صورت بروز هر مشکل در لباسشویی ال جی خود تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  پارس پشتیبان با پشتیبانی 24 ساعته و پاسخگویی به موقع توانسته اعتماد مشتریان خود را جذب کند، تنها کافی است شما هم یک بار استفاده از خدمات ما را امتحان کنید. برای برقرای ارتباط با پارس پشتیبان می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • روش اول: تماس با یکی از شماره تلفن‌های پارس پشتیبان و درخواست پشتیبانی یا مشاوره
  • روش دوم: درخواست حضور کارشناس در محل با استفاده از پر کردن فرم مخصوص تعمیر لوازم خانگی . بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

  نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در تهران

  تعمیر لباسشویی ال جی در تهران

  اگر به دنبال تعمیر لباسشویی ال جی در تهران با بالاترین کیفیت و تضمین هستید، می‌توانید به تیم حرفه‌ای پارس پشتیبان اعتماد کنید. برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی خود می‌توانید از نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در پارس پشتیبان کمک بگیرید.

  تکنسین‌های پارس پشتیبان در کمترین زمان، با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه به تعمیر لباسشویی ال جی در تهران می‌پردازند. با سپردن پروسه تعمیرات لباسشویی ال جی به متخصصین پارس پشتیبان می‌توانید از نتیجه مساعد کار تعمیر لباسشویی خود مطمئن باشید. پارس پشتیبان به صورت 24 ساعته در تهران آماده پاسخگویی به تمامی نیازهای شما بوده و بهترین خدمات را برای جلب رضایت شما عزیزان ارائه می‌دهد.

  آشنایی با قطعات مهم و کاربردی لباسشویی ال جی

  یکی از موارد مهمی که در ابتدا جهت تعمیر لباسشویی ال جی باید با آن آشنا باشید، قطعات مهم و کاربردی ماشین لباسشویی ال جی است. بدون آشنایی با این موارد و نحوه کارکرد آن ها نمی‌توانید به درستی به تعمیرات لباسشویی ال جی بپردازید و یا بهره برداری مناسبی از آن داشته باشید. از این رو در ادامه به معرفی این قطعات پرداخته شده است:

  1. پمپ آب

  پمپ آب لباسشویی ال جی در داخل واشر قرار دارد، بنابراین نمی‌توانید آنها را ببینید. پمپ وظیفه مضاعف گردش آب در طول چرخه و همچنین تخلیه آب پس از اتمام چرخه را دارد.

  2. لوله تخلیه

  معمولاً با قرار گرفتن در نزدیکی پمپ تخلیه، این لوله تمام آب کثیف را پس از شستن لباس‌ها، از درام لباسشویی ال جی پاک می‌کند.

  3. شیرهای کنترل ورودی آب

  این شیرها در نزدیکی نقطه ورودی آب قرار دارد و بسته به اندازه بار و مقدار آب برای چرخه شستشو، باز و بسته می‌شوند.

  4. درام

  از نظر فنی دو درام در لباسشویی ال جی شما وجود دارد. اولین درام متحرک و سوراخ‌دار است که لباس‌ها در آن قرار می‌گیرند. سطح سوراخ شده اجازه می‌دهد تا آب در طول چرخه وارد و خارج شود. درام بیرونی، درام داخلی را پشتیبانی می‌کند و همچنین آب را در طول چرخه شستشو نگه می‌دارد.

  تعمیر لباسشویی ال جی

  5. همزن

  همزن در داخل درام داخلی ماشین لباسشویی شما قرار دارد و نقش مهمی در شستن لباس شما دارند.

  6. موتور ماشین لباسشویی

  موتور ماشین لباسشویی ال جی حرکتی را ایجاد می‌کند که باعث می‌شود همزن، دیسک یا درام شما در حالی که ماشین شما در یک چرخه کار می‌کند بچرخند.

  سرویس لباسشویی ال جی

  7. برد مدار

  برد مدار (PCB) مغز ماشین لباسشویی ال جی است. این قطعه به پنل کنترل و چرخه‌های شستشو فرمان می‌دهد و همچنین قطعات الکترونیکی مختلفی را که برای انجام کار ماشین لباسشویی شما مورد نیاز است، خاموش و روشن می‌کند.

  8. تایمر

  تایمر ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند به صورت دستی یا خودکار تنظیم شود و زمان شستشو را برای چرخه‌های لباسشویی تنظیم می‌کند.

  قطعات لباسشویی ال جی

  9. کنترل پنل

  تمام تنظیمات و چرخه‌های شستشوی شما در این پنل که در بالا یا جلوی ماشین لباسشویی ال جی قرار دارد، کنترل می‌شود.

  10. المنت حرارتی

  هنگام استفاده از چرخه‌هایی که آب گرم را اجرا می‌کنند، این عنصر آب را تا دمای مورد نظر گرم می‌کند.

  مشکلات رایج در ماشین لباس‌شویی‌های ال جی 

  شناخت مشکلاتی که اغلب پیدا می‌شود می‌تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید چه چیزی ممکن است در لباسشویی شما از کار افتاده است یا به خوبی کار نمی‌کند. از طرف دیگر این موضوع کمک می‌کند تا در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی خود دقت و احتیاط بیشتری به خرج دهید و با کوچکترین نشانه ی غیرعادی، جلوی مشکل را بگیرید. در ادامه با برخی از مشکلات رایج در لباسشویی‌های ال جی که نیاز به تعمیر دارند آشنا خواهید شد:

  1. لباسشویی ال جی تخلیه نمی‌شود

  مشکل رایج لباس‌شویی‌های ال جی این است که به دلیل پمپ تخلیه معیوب، تخلیه نمی‌شوند. پمپ تخلیه معمولاً بعد از 4 الی 6 سال معیوب می‌شود. اگر پمپ تخلیه از کار بیفتد، احتمالاً متوجه خواهید شد که پمپ تخلیه سر و صدای بیشتری از حد معمول دارد. همچنین پمپ‌های تخلیه می‌توانند به دلیل وجود اشیاء خارجی یا اقلام کوچک لباس که از فیلترهای ماشین لباسشویی عبور می‌کنند، مسدود شوند. پروانه‌های پمپ تخلیه نیز ممکن است آسیب ببینند و عملکرد صحیح پمپ را متوقف کنند.

  دسترسی به پمپ تخلیه به نوع ماشین لباسشویی ال جی و شماره مدل آن بستگی دارد. پمپ تخلیه با واشرهای بار جلو معمولاً با برداشتن پانل دسترسی عقب یا با برداشتن پانل جلویی از واشر قابل دسترسی است. پمپ تخلیه در واشرهای بالابر معمولاً با قرار دادن واشر به پشت قابل دسترسی است برای بررسی پمپ تخلیه:

  • لباسشویی ال جی را از منبع برق جدا کنید؛
  • منبع آب متصل به لباسشویی را قطع کنید؛
  • پنل دسترسی مربوطه را حذف کنید؛
  • کانکتور سیم پمپ تخلیه را جدا کنید؛
  • از انبردست برای باز کردن گیره‌هایی که شلنگ تخلیه را به پمپ محکم می‌کند، استفاده کنید. شلنگ تخلیه را بردارید؛
  • از یک سوکت 5/16 اینچی برای جدا کردن پیچ‌های نصب پمپ تخلیه استفاده کنید؛
  • پمپ را از لباسشویی خارج کنید؛
  • پمپ را از نظر آسیب یا انسداد بررسی کنید.

  عیب یابی لباسشویی ال جی

  2. پارگی سیم موتور یا سیم سنسور موقعیت

  یکی دیگر از مشکلات معمول لباسشویی ال جی این است که برخی از سیم‌ها در دسته سیم موتور به دلیل لرزش ماشین لباسشویی پاره می‌شوند. این مشکل معمولاً باعث می‌شود ماشین لباسشویی در طول چرخه شستشو، صداهای غیرعادی ایجاد کند. به طور مشابه، سیم متصل به سنسور موقعیت، گاهی اوقات در لباسشویی ال جی دچار پارگی می‌شود.

  سنسور موقعیت، موقعیت دقیق موتور را به برد کنترل منتقل می‌کند. هم در دسته سیم موتور و هم با سیم سنسور موقعیت، یک سیم پاره شده یا آسیب دیده می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در ارتباط بین برد کنترل و موتور شود که می‌تواند باعث شود لباسشویی آنطور که قرار است کار نکند. برای بررسی دسته سیم موتور و سیم سنسور موقعیت، باید به موتور لباسشویی دسترسی داشت. اگر سیمی پاره شده یا سوخته باشد، دسته سیم یا سیم، باید جداگانه تعویض شود.

  3. پر شدن بیش از حد یا نشتی لباسشویی ال جی

  یکی دیگر از مشکلات رایج در ماشین لباسشویی ال جی این است که شیر ورودی آب معیوب می‌شود. دریچه ممکن است به دلیل تجمع مواد یا در اثر سایش و پارگی معمولی معیوب شود. اگر تجمع مواد وجود داشته باشد، دریچه گیر می‌کند و باعث می‌شود آب در وان ظاهر شود یا آب اضافی از لباسشویی نشت کند.

  اگر متوجه آب اضافی شدید به خصوص اگر از لباسشویی استفاده‌ نشده باشد، احتمالاً مشکلی در شیر ورودی آب وجود دارد. به طور مشابه با گذشت زمان، شیر برقی شیر ورودی آب هم ممکن است از کار بیفتد، که می‌تواند باعث آب اضافی و نشت آب شود. شیر ورودی آب را می توان به صورت بصری از نظر آسیب بررسی کرد. اگر شیر ورودی آب معیوب است، به جای تلاش برای تعمیر، باید آن را تعویض کرد. بهتر است برای عیب‌یابی درست و تعمیر لباسشویی ال جی خود از تعمیرکاران حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

  عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی

  تا این بخش از مقاله با مشکلات رایجی که ممکن است در لباسشویی ال جی شما رخ دهد، آشنا شدید. اما تا زمانی که نتوانید به درستی به عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی خود بپردازید، کاری از پیش نرفته است. اگر تمایل دارید خودتان به تعمیر لباسشویی ال جی خود بپردازید تنها کافی است در ابتدا به نشانه‌ها توجه کنید.

  مثلاً نشانه‌هایی چون نشتی آب، سروصدای عجیب، حرکت به اطراف، پر نشدن درام از آب، نچرخیدن درام، خشک نکردن لباس‌ها و استشمام بوی بد، همه این‌ها نشانه‌هایی هستند که به شما می‌گویند یک جای کار می‌لنگد. در برابر این نشانه‌ها تنها کاری که باید بکنید چک کردن موارد مرتبط با آن نشانه است و برای مثال وقتی لباسشویی ال جی شما دچار نشتی می‌شود بهتر است شلنگ‌های اتصال بین لباسشویی و دیوار را چک کنید یا به بررسی واشرها بپردازید و در صورت لزوم آن ها را تعویض کنید. به همین ترتیب برای هر یک از نشانه‌ها نیاز به اقداماتی وجود دارد که توصیه می‌کنیم از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

  هزینه تعمیرات لباسشویی ال جی

  هزینه تعمیرات لباسشویی ال جی

  هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی شما بستگی به مشکلی دارد که لباسشویی شما با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با مشکل، میزان تعمیر و یا تعویض قطعات، هزینه‌های تعمیر ماشین لباسشویی ال جی شما مشخص می‌شود. برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات لباسشویی ال جی، کافیست با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید.

  سرویس لباسشویی ال جی

  سرویس لباسشویی ال جی در زمان‌های کوتاه، بهترین راهکار برای جلوگیری از مشکلات این ماشین است. بهتر است هر 3 ماه یک بار خودتان دست به کار شده و به صورت سبک و غیرفنی، به سرویس لباسشویی ال جی خود بپردازید. کارهایی چون جرم گیری، رسوب گیری، تمیز کردن فیلترها، تنظیم درست و غیره را که ممکن است از پس آن بر آیید در یک بازه سه‌ماهه انجام دهید.

  البته توصیه می‌شود سالی یک بار کار سرویس لباسشویی ال جی خود را به متخصصین کاردان بسپارید. پارس پشتیبان خدمات سرویس لباسشویی ال جی را با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب برای شما انجام می‌دهد.

  تعمیرات لباسشویی ال جی

  سؤالات متداول تعمیر لباسشویی ال جی

  1. تعمیر لباسشویی الی جی به صرفه تر است یا تعویض آن؟

  عمر مفید ماشین لباس‌شویی‌های ال جی چیزی حدود 13 تا 15 سال است. توصیه می‌کنیم اگر 13 سال از عمر لباسشویی ال جی شما نگذشته و امکان تعمیر آن وجود دارد حتماً از یک متخصص حرفه‌ای برای تعمیر لباسشویی ال جی خود کمک بگیرید.

  2. مشکلات رایج در تعمیر لباسشویی ال جی کدامند؟

  عموماً مشکلاتی چون نشتی ماشین لباسشویی، پر سرو صدا بودن، حرکت به اطراف، نچرخیدن درام، پر نشدن آن با آب، باز نشدن درب لباسشویی، تخلیه نکردن، مسدود شدن و بدبو بودن از رایج‌ترین مشکلات ماشین لباسشویی ال جی به شمار می‌رود.

  3. چه‌کار کنیم تا کمتر به تعمیر لباسشویی ال جی نیاز پیدا کنیم؟

  توصیه ما این است که لباسشویی ال جی خود را تمیز نگه دارید تا به صورت کارآمد برایتان کار کند. ماشین لباسشویی را تمیز کرده و باقیمانده و تجمع مواد شوینده را با استفاده از پاک‌کننده ماشین لباسشویی یا محلولی از آب داغ، سرکه و جوش شیرین پاک کنید. از به‌ وجود آمدن بوی کپک جلوگیری کنید. همچنین توجه داشته باشید لباسشویی ال جی خود را در نزدیکی سینک یا جایی که حرارت وجود دارد نیز قرار ندهید.

  4.آیا از قطعات اصل برای تعمیر لباسشویی ال جی استفاده می شود؟

  تمام سعی تعمیرکاران پارس پشتیبان استفاده از قطعات اصل است. در صورت نایاب بودن قطعه اصل با توجه به قطعات موجودی بازار و با آگاهی مشتری، از بهترین برند استفاده خواهد شد.

  عبارات کلیدی:

  نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی | تعمیر ماشین لباسشویی ال جی | تعمیر لباسشویی ال جی | تعمیر لباسشویی ال جی در تهران | نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  بهمن
  1402/01/19 17:17

  سلام. ببخشید لباسشویی ما دیگش نمیچرخه. برای تعمیرش باید چکار کنیم؟

  SuperUser Account
  1402/01/21 13:00
  پاسخ به:بهمن

  باعرض سلام. ممکن است مشکلی در چفت شدن درب یا برد الکتریکی دستگاه ایجاد
  شده باشد. جهت ثبت درخواست تعمیر لباسشویی با مرکز پارس پشتیبان تماس
  بگیرید
  .

  سحر آغاجاری
  1402/01/19 17:17

  سلام. لطفا راهنمایی کنید صدای آلارم ماشین لباسشوییم(ال جی) خیلی اذیت میکنه میخوام صداشو قطع کنم چکار کنم؟

  SuperUser Account
  1402/01/21 12:59
  پاسخ به:سحر آغاجاری

  با سلام
  شما می توانید با فشردن دکمه های time delay  و crease care صدای آلارم را خاموش کنید.

  احسان
  1402/01/19 17:16

  سلام. صدای آلارم لباسشویی ال جی را چطور قطع کنم؟ اصلا قطع میشه؟

  SuperUser Account
  1402/01/21 13:01
  پاسخ به:احسان

  باعرض سلام. با زدن دکمه crease care و time delay میتوانید صدای آلارم را قطع کنید.

  مظفری
  1402/01/19 17:16

  سلام لباسشویی ما حین کار برنامش یهو گیر میکنه مشکلش از کجاست؟

  SuperUser Account
  1402/01/21 13:02
  پاسخ به:مظفری

  با سلام
  مشکل به احتمال زیاد از تایمر لباسشویی شما است .جهت تعمیر لباسشویی با مرکز پارس پشتیبان تماس حاصل فرمایید

  مقالات مرتبط