تعمیر ماشین لباسشویی

با بهره‌گیری از خدمات همه‌جانبه‌ی «پارس‌پشتیبان» در زمینه تعمیرات لوازم خانگی، خاطر خود را از تمامی دغدغه‌های تعمیر ماشین لباسشویی راحت کنید. تعمیر لباسشویی در منزل و عدم خروج آن از خانه، از اولویت‌های بسیار مهم پارس‌پشتیبان است. تکنیسین‌های ما حداکثر تلاش خود را در جهت عدم تعویض قطعات اصلی خواهند کرد تا بی‌جهت هزینه‌ای به مشتری تحمیل نشود. همه‌ی تکنیسین‌های پارس‌پشتیبان موظف به رعایت انصاف و اجرای دقیق پروتکل خاص «پارس‌پشتیبان» هستند. ما هیچ‌گاه هزینه‌ی کاری را که انجام نشده است، از مشتری نخواهیم گرفت. هرگونه شکایت از تکنیسین‌ها را هم می‌توانید برای رسیدگی با کارشناسان ما در میان بگذارید.

نمایندگی خدمات تعمیر لباسشویی از همه برندهای خارجی و ایرانی مانند آاگ، اسنوا، ارج، بوش، جنرال الکتریک، دوو، آدمیرال، سامسونگ، ال‌جی، بکو، کنوود، زیمنس، ویرپول، باکنشت، وستینگهاوس، هیتاچی، بلومبرگ، کنمور، ماژیک شف، ناسیونال، هایسنس، وست پوینت، میتسوبیشی و همه ماشین‌لباسشویی‌های ایرانی افتخار ماست.

تعمیر لباسشویی

برخی از برندهای ماشین لباسشویی که توسط تعمیرکاران پارس پشتیبان تعمیر شده اند

تعمیر لباسشویی سامسونگ
تعمیر لباسشویی اسنوا
تعمیر لباسشویی بوش
تعمیر لباسشویی پاکشوما
تعمیر لباسشویی آبسال
تعمیر لباسشویی دوو
تعمیر لباسشویی فریجیدر

نحوه ارتباط و اعزام سریع تعمیرکار در پارس‌پشتیبان

1. برای برقراری ارتباط با کارشناسان پارس‌پشتیبان و بیان مشکل ماشین لباسشویی خود می‌توانید از دو روش استفاده کنید. در روش اول می‌توانید با یکی از شماره تلفن‌های ۶۶۸۰۴۰۶۴-۰۲۱، ۶۶۸۰۷۲۴۰-۰۲۱ و ۶۶۸۱۲۳۳۳-۰۲۱ تماس گرفته و از این طریق به انتقال اطلاعات اولیه بپردازید. همچنین می‌توانید با پر کردن فرم مخصوص تعمیر ماشین لباسشویی اطلاعات لازم را به کارشناسان ما منتقل کنید. بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس‌پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

2. در کمتر از یک ساعت نام تکنیسین مربوطه جهت تعمیر ماشین لباسشویی در منزل به مشتری اعلام خواهد شد و ایشان به محل مورد نظر اعزام می‌شوند.

3. تعمیرکار لباسشویی موظف به رعایت پروتکل خاص پارس‌پشتیبان برای رعایت حقوق مشتری است.

4. در حین فعالیت تعمیرکار و یا بعد از ترک محل توسط او، در صورت وجود هرگونه شکایت تنها کافی است با کارشناسان پارس‌پشتیبان تماس بگیرید تا به شکایات شما رسیدگی شود.

5. بعد از اتمام کار تعمیر ماشین لباسشویی، فاکتور رسمی برای تعمیر دستگاه و قطعات تعویضی توسط تعمیرکار برای شما صادر خواهد شد.

ویژگی تعمیرکار ماشین لباسشویی پارس‌پشتیبان

یکی از کارهای سخت در زمان مواجهه با مشکلات برای تعمیر ماشین لباسشویی، یافتن و انتخاب یک تعمیرکار یا تکنسین حرفه‌ای است که کار خود را به درستی، در کمترین زمان و بدون هزینه‌های اضافی انجام دهد. تعمیرکاران پارس‌پشتیبان دارای سابقه‌ی کار بالا در این زمینه هستند و مراحل و آزمون‌های ارزیابی کارشناسان فنی پارس‌پشتیبان را با موفقیت سپری کرده‌اند. البته لازم به ذکر است که پارس‌پشتیبان جهت نظارت دقیق بر تعمیرکاران خود و افزایش رضایت‌مندی مشتریان، پروتکل خاصی را برای آنها در نظر گرفته و به شدت بر رعایت آن توسط تعمیرکاران نظارت دارد و شکایات مشتریان را به سرعت پیگیری می‌کند. مهمترین موارد این پروتکل به شرح زیر است:

 • تکنیسین‌های پارس‌پشتیبان موظف هستند که قطعه اصلی ماشین لباسشویی را تا حد ممکن حفظ نمایند و فقط در صورت نیاز واقعی به تعویض قطعه مورد نظر و یا در صورت درخواست مشتری برای افزایش عمر دستگاه، اقدام به تعویض قطعات لباسشویی نمایند.
 • در صورتی که مشکل ماشین لباسشویی مسئله جدی و پیچیده‌ای نباشد و برای رفع آن کار زیادی روی ماشین لباسشویی صورت نگیرد، هزینه خاصی برای تعمیر لباسشویی از مشتری دریافت نخواهد شد و فقط هزینه مصوب پارس‌پشتیبان برای ایاب و ذهاب از مشتریان عزیز اخذ می‌شود.
 • در صورت نیاز به تعویض قطعه، بین دو برند با کیفیت قطعه‌ی یکسان، از برند با قیمت پایین‌تر استفاده خواهد شد.
 • حفظ امنیت روانی مشتریان و به خصوص چشم‌پاکی و حفظ شأن بانوانی که سفارش ارائه‌ی خدمات به پارس‌پشتیبان می‌دهند، از وظایف قطعی تکنیسین‌های ماست.
 • ارائه فاکتور رسمی به مشتری و توضیح شفاف و دقیق در مورد مشکلات ماشین لباسشویی، وظیفه تکنیسین است.
 • خدمات تکنیسین توسط پارس‌پشتیبان تضمین می‌شود و در صورت هرگونه ایراد مجدد در ماشین لباسشویی، تکنیسین موظف است بلافاصله مشکل را حل نماید.

تعمیر ماشین لباسشویی

مواردی که نشان می‌دهد ماشین لباسشویی شما نیاز به تعمیر دارد

به طور کلی، چند علامت وجود دارد که نشان می‌دهد اوضاع لباسشویی شما خوب نیست و احتمالاً نیاز به تعمیرات تخصصی لباسشویی دارد. در ادامه به مهمترین علامت‌های مورد نظر پرداخته شده است:

1.سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی به طور طبیعی صدای بلندی دارند و در اکثر ماشین‌های لباسشویی مدرن عملیات خوبی برای عایق‌کاری یا بافر کردن انجام شده است. در نتیجه، اگر دستگاه شما صداهای غیرمعمولی تولید می‌کند، شاید نیاز به تعمیر داشته باشد. یکی از دلایل سر و صدا احتمالاً عدم تعادل ماشین لباسشویی است. در این موارد باید چرخه شستشو را متوقف کنید و لباس‌ها را به گونه‌ای مرتب کنید که به طور مساوی توزیع شود. راه حل دیگر این است که دستگاه را به گونه‌ای تنظیم کنید که تمام ۴گوشه‌ی آن روی زمین و به صورت یکدست باشد. اگر این کارها بی‌اثر بود، صدای زیاد ماشین لباسشویی می‌تواند نشان‌دهنده‌ی شل بودن پایه موتور یا درام باشد. در این صورت بهتر است به دنبال یک تعمیرکار ماشین لباسشویی حرفه‌ای باشید.

2.ارتعاشات و حرکات عجیب ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی شما باید در حین کار در جای خود باقی بماند. با این حال گاهی اوقات، به دلیل صداها و ارتعاشات شدید، ممکن است طوری تاب بخورد که گویا در حال راه رفتن است. این اتفاق می‌تواند ناشی از عدم تعادل باشد. بسیاری از ماشین‌های مدرن، هوشمند هستند و می‌توانند تنظیماتی را به طور خودکار برای کاهش لرزش انجام دهند. بنابراین برای رفع این مشکل سعی کنید تعادل ماشین لباسشویی را تنظیم کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است برای جلوگیری از آسیب احتمالی، به کالیبراسیون مجدد نیاز داشته باشید. در این شرایط بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

3. نشتی آب در ماشین لباسشویی

یکی دیگر از نشانه‌های دیگر که نشان می‌دهد ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شده است، نشت بیش از حد آب از آن است. این امر معمولاً به دلیل سرریز یا شل شدن اتصال ایجاد می‌شود. ابتدا سعی کنید بار خود را به حداقل برسانید تا فضایی برای چرخش بار فراهم شود. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که مواد شوینده‌ی خود را بررسی کنید. برخی از صابون‌ها می‌توانند کف زیادی تولید کنند که باعث پر شدن بیش از حد درام و نشت آن می‌شود.

4. تخلیه ضعیف ماشین لباسشویی

اگر پس از اتمام یک چرخه شستشو، هنوز آب در درام وجود دارد، پمپ را بررسی کنید تا ببینید با هیچ لباسی مسدود نشده باشد. همچنین باید مطمئن شوید که شیلنگ تخلیه یا فیلترهای شما توسط اشیاء خارجی و پرزها مسدود نشده باشد. با این حال، اگر پس از انجام بررسی‌های اولیه نتوانید مشکل را شناسایی کنید، پمپ آب شما احتمالاً نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

5. آب، درام ماشین لباسشویی را پر نمی‌کند

نداشتن آب کافی در طول چرخه‌ی شستشو برای ماشین لباسشویی مشکل‌ساز است. اگر درام پر نشود، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. ابتدا بررسی کنید که آیا شیرآلات شما به خوبی کار می‌کنند یا خیر؟ همچنین ببینید که آیا شیلنگ ماشین لباسشویی شما سالم است و آیا سوراخی در آن ایجاد شده است؟ اگر هیچ‌کدام از این موارد صادق نبود، ممکن است مشکل در شیر یا فیلتر آب ورودی شما باشد که باید توسط یک متخصص بررسی شود.

6. دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد

اگر دستگاه شما از چرخش امتناع می‌ورزد، می‌تواند به سادگی از مشکل بارگذاری بیش از حد باشد. اگر دیگ ماشین لباسشویی بیش از حد سنگین باشد، وزن زیاد می‌تواند بر حسگرها تأثیر بگذارد و واشر را خاموش کند. تنها کافی است بار را دوباره سازمان‌دهی کرده و دوباره امتحان کنید. اگر اضافه‌بار دلیل آن نبود، ممکن است مشکل از تسمه محرک یا تخلیه باشد. در این صورت باید از تجارب یک متخصص استفاده کنید.

7. مشکلات برق گرفتگی

گاهی اوقات ماشین لباسشویی شوک الکتریکی ایجاد می‌کند و ممکن است در اثر دست زدن به ماشین لباسشویی، کمی احساس سوزن سوزن شدن یا گزگز کنید. در صورت بروز این مشکل ابتدا آن را خاموش کرده و فوراً از برق بکشید. بهتر است حل این مسئله را به یک متخصص بسپارید. تلاش برای دسترسی یا تنظیم مجدد سیم‌ها توسط خودتان بسیار خطرناک است. همچنین ممکن است درنهایت به ماشین لباسشویی یا بقیه خانه خود آسیب بیشتری وارد کنید.

8. استشمام بوی عجیب از ماشین لباسشویی

ریختن لباس‌های فاسد یک هفته‌ای در ماشین لباسشویی نباید باعث بوی بد ماشین شود. اگر متوجه بوی بد دستگاه شدید، باید فوراً آن را از نظر نشتی بررسی کنید. جمع‌آوری آب در هر جا می‌تواند شرایط عالی را برای رشد میکروب‌ها فراهم کند. حتماً ماشین لباسشویی را به طور مرتب تمیز کنید زیرا کپک‌ها در صورت نادیده گرفتن می‌توانند مشکلات جدی ایجاد کنند. اگر ماشین لباسشویی شما بوی سوختگی بدهد، ممکن است نشان‌دهنده یک مشکل بالقوه‌ی خطرناک باشد. قطعات، مانند تسمه محرک یا موتور، ممکن است شکسته یا دچار نقص شوند. در این شرایط باید بلافاصله دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. در صورت استشمام بوی سوختگی هم باید در اولین فرصت با یک تکنیسین‌ حرفه‌ای تماس بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

نکات طلایی نگهداری از ماشین لباسشویی

نحوه نگهداری شما از ماشین لباسشویی‌تان در حد زیادی در کاهش نیاز این دستگاه به تعمیرات، تأثیر می‌گذارد. بنابراین خوب است که با نکات نگهداری از لباسشویی خود که باعث می‌شود این دستگاه نیاز کمتری به تعمیر داشته باشد آشنا شوید. این نکات طلایی عبارتند از:

 • سرویس ماشین لباسشویی به طور منظم باید انجام شود
 • از شوینده‌های مناسب استفاده کنید
 • ماشین لباسشویی خود را عمیقاً تمیز کنید
 • واشر لاستیکی ماشین لباسشویی را تمیز نگه دارید
 • از ریزش و نشتی ماشین لباسشویی محافظت نمایید
 • دستگاه‌های شوینده و نرم‌کننده پارچه را پاکیزه کنید
 • پاکیزگی جعبه‌های نگهداری مواد شوینده دستگاه را دستکم نگیرید
 • بررسی شیلنگ‌های ماشین لباسشویی را فراموش نکنید
 • فیلتر ماشین لباسشویی را به طور مرتب سرویس یا تعویض نمایید
 • از تمیز کردن ماشین لباسشویی بلافاصله پس از استفاده پرهیز داشته باشید
 • درب ماشین لباسشویی را به مدت ۱۵تا ۳۰ دقیقه بعد از شستشو باز بگذارید تا تمام رطوبت و باکتری‌هایی را که ممکن است در داخل ماشین لباسشویی جمع شده باشند، از بین روند.
 • حداقل هفته‌ای یک بار از ماشین لباسشویی استفاده کنید.

سرویس ماشین لباسشویی

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی بستگی به مشکلی دارد که لباسشویی شما با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با مشکل و میزان نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات، هزینه‌های تعمیر لباسشویی شما در انتهای کار مشخص می‌شود. در پارس‌پشتیبان هیچ مبلغی بدون دلیل از مشتری اخذ نخواهد شد. برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی، تنها کافی است با مشاوران پارس‌پشتیبان تماس بگیرید تا متناسب با برند دستگاه خود به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید.

عبارات کلیدی:
سرویس کار لباسشویی | تعمیر ماشین لباسشویی در خانه | سرویس ماشین لباسشویی | تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی

 
دیدگاه‌ها
نام
ایمیل
نظر

نمایندگی تعمیرات لوازم خانه و صنعتی

در تهران

آخرین پرسش‌ها

امین محمدی پرسیده:

سلام. من یک ماشین لباسشویی کنوود دارم که روشن نمی‌شود. اتصالات برق هم هیچ مشکلی نداره. مشکل از کجاست؟

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. این مشکل می‌تواند ناشی از قطعاتی نظیر برد الکترونیکی، موتور، میکروسوئیچ درب یا تایمر باشد. در صورت نیاز می‌توانید از خدمات پارس‌پشتیبان استفاده نمایید.

 

امین محمدی پرسیده:

 خسته نباشید. خطای f04 در ماشین لباسشویی آبسال از چی ناشی میشه؟

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی، ارور f04‌ در این برند مربوط به مشکلی است که احتمالاً در میکروسوئیچ درب ماشین پیش آمده است. احتمال دیگر آن هست که در برد الکترونیکی دستگاه، ایرادی وجود داشته باشد. برای رفع مشکل بهتر است از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

 

امین محمدی پرسیده:

سلام وقتتون به خیر. بنده یک ماشین لباسشویی اسنوا دارم. الآن روی حالت cotton گذاشته‌ام و ماشین کار میکنه. ولی وقتی به ۳ دقیقه آخر کار میرسه، ماشین ثابت میشه ولی آب تخلیه نمیشه. بعد از خاموش و روشن کردن، باز هم روی ۳ دقیقه میمانه و درب ماشین هم همچنان قفله. چه کنم؟ خواهش میکنم کمک کنید.

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. پمپ تخلیه دستگاه شما دچار مشکل هست. برای حل مشکل، فیلتر پایین سمت راست را باز کنید و آب را تخلیه نمایید. دوباره ماشین را آزمایش کنید اگر مشکل حل نشود احتمالاً علت آن از یکی موارد زیر است: ۱-گرفتگی درپمپ تخلیه. برای حل این مشکل باید پروانه پمپ را تمیز کنید. ۲- وجود رسوب در شیلنگ تخلیه آب ۳- گرفتگی در فیلتر کف و مانع شدن از خروج آب ۴- گرفتگی فاضلاب خروجی

در اینستاگرام پارس پشتیبان را دنبال کنید!

سوالات متداول تعمیر ماشین لباسشویی

نحوه‌ی محاسبه‌ هزینه تعمیر ماشین لباسشویی چگونه است؟
شما می‌توانید مشکل دستگاه خود را با بخش پشتیبانی در میان بگذارید. کارشناسان پارس‌پشتیبان موظفند قبل از اعزام تکنیسین، هزینه‌ی تقریبی را به مشتریان اعلام نمایند.
آیا هر نوع برندی برای تعمیر ماشین لباسشویی مورد پذیرش است؟
بله.
آیا در تعمیر ماشین‌لباسشویی از قطعات اصل استفاده می‌کنید؟
بله. این یکی از قوانین کلیدی در پارس‌پشتیبان است و تکنیسین اعزام‌شده موظف است در این مورد به صورت شفاف رفتار کند و در صورت نیاز، مدارک لازم را ارائه دهد.
اگر مشکل ماشین من ساده باشد، باز هم هزینه‌ای بابت تعمیر ماشین لباسشویی دریافت می‌شود؟
در این مواقع، تکنیسین‌های پارس پشتیبان موظفند فقط هزینه‌ی ایاب‌وذهاب را دریافت نمایند.
هزینه ایاب و ذهاب برای تعمیر ماشین لباسشویی چقدر است؟
این هزینه طبق مبالغ عرف در بازار حمل و نقل به روز می‌شود.
از تکنیسین پارس پشتیبان در تعمیر ماشین لباسشویی راضی نیستم. چه کنم؟
شما می‌توانید بلافاصله با بخش پشتیبانی تماس بگیرید و شکایت خود را اعلام کنید. همکاران ما موظفند در صورت نیاز، اقدامات جبرانی را انجام دهند.