علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

آنچه در این مقاله میخوانید
  علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

  اکثر افراد با این سوال مهم مواجه هستند که علت جمع شدن آب در لباسشویی خاموش چیست؟ در حال حاضر لباسشویی نقش مهمی در زندگی روزمره ایفا می‌کند. چرا که شستن حجم زیادی از لباس‌ها در زمان بسیار کوتاه به وسیله لباسشویی راحت و آسان است.

  علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش محدود به یک مورد نیست و دلایل زیادی مثل ترک خوردن لوله خروجی آب ، مسدود شدن فیلتر ، خراب شدن ترموستات ، شستن حجم زیادی از لباس با ماشین لباسشویی و موارد دیگر می‌تواند باعث بروز این مشکل شود. قصد داریم تا در این مقاله در مورد موضوع مهم علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش صحبت کنیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.


  برای سفارش خدمات و تعمیرات لباسشویی در تهران با پارس پشتیبان تماس بگیرید

  جلوگیری از جمع شدن آب در لباسشویی خاموش

  سوال بسیاری از افراد این است که علت آب جمع شدن در لباسشویی چیست و چگونه باید این مشکل را برطرف کرد. در این بخش علت آب جمع شدن در ماشين لباسشويي، علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش سامسونگ و دیگر برند ها را بررسی خواهیم کرد.

  برای استفاده درست از ماشین لباسشویی لازم است که نحوه صحیح کار کردن با آن را بدانید. هر از چندگاهی عملکرد ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید. چون ممکن است برخی قطعه‌های آن در اثر کار کردن بیش از حد فرسوده شده و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند. توجه به این نکته برای تمام برند‌های ماشین لباسشویی صدق می‌کند چرا که خراب شدن یک قطعه باعث بروز نقص در فعالیت طبیعی ماشین لباسشویی خواهد شد.

  آشنایی با نحوه نصب لباسشویی

  اگر به تازگی لباسشویی خریده‌اید ، لازم است که با نحوه نصب آن آشنایی داشته باشید. اگر این کار به درستی انجام نشود ، دیگ لباسشویی حتی وقتی لباسشویی خاموش است، پر از آب خواهد شد.

  همان طور که می‌دانید ، لازم است که در هنگام نصب لباسشویی، شیر آب ورودی را به آن وصل نمود. تا زمانی که لباسشویی شما شروع به کار نکند و برنامه فعالیت آن توسط شما انتخاب نشود، هیچ آبی وارد آن نمی‌شود. اما درست زمانی که کلید شروع را فشار دهید ، شروع به کار می‌کند و آب از طریق لوله وارد آن می‌شود.

  گاهی اوقات با این که لباسشویی خاموش است اما آب وارد آن می‌شود. پیدا کردن علت جمع شدن آب در دیگ لباسشویی خیلی مهم است و به شما کمک می‌کند که در زمانی بسیار کوتاه مشکل را برطرف نمایید.

  بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی بکو در تهران

  علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش سامسونگ

  عملکرد لباسشویی در موقع خاموشی

  عملکرد لباسشویی به صورتی است که اگر به شیر آب وصل شود و در عین حال خاموش باشد ، هیچ آبی وارد آن نمی‌شود. بعد از این که دکمه استارت یا شروع به کار لباسشویی را فشار می‌دهید، دریچه ورودی توسط مگنت باز شده و آب با فشار وارد دیگ لباسشویی می‌شود.

  لازم به ذکر است که بعد از پر شدن دیگ با مقدار مشخصی آب، دیگر هیچ آبی وارد نمی‌شود و درواقع فرمان قطع آب توسط تایمر لباسشویی صادر می‌شود. علت جمع شدن آب در دیگ لباسشویی رخ دادن یک نقص است که باید برطرف شود.

  اگر مدت زیادی از لباسشویی استفاده کنید ، ممکن است که شیر الکتریکی دچار نقص شود. در صورت ایجاد ایراد در لباسشویی، آب در داخل آن جمع می‌شود. راه حل بروز این مشکل این است که این قطعه قدیمی عوض شود.

  بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی ال جی در تهران

  چرا در لباسشویی آب جمع میشود ؟

  جمع شدن آب در لباسشویی وقتی که خاموش است، می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود. مثلا اگر این اتفاق رخ دهد و شما از این موضوع اطلاع نداشته باشید، آب در موقع باز کردن لباسشویی با فشار به بیرون تخلیه می‌شود و تمام چیزهایی که در نزدیکی لباسشویی قرار دارند خیس خواهند شد.

  جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش الجی و جمع شدن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما مشکلات مشابهی را ایجاد خواهد کرد. در واقع علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش مشکلی است که درتمام برند‌ها رخ می‌دهد و هیچ ارتباطی به این که لباسشویی تولید کدام برند است ندارد.

  مهمترین علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش ال جی و همچنین علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی دوو فرسوده شدن شیرالکتریکی آن است. اگر این قطعه را به سرعت تعویض کنید دیگر هیچ نگرانی بابت این موضوع که چرا در لباسشویی آب جمع می‌شود ، نخواهید داشت. البته علل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند باعث بروز این مشکل شوند. در ادامه مقاله علت‌های دیگر را بررسی خواهیم کرد.

  بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی کندی در تهران

  علت جمع شدن آب در دیگ لباسشویی

  بررسی پنج علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

  دلیل آب جمع شدن در ماشین لباسشویی کاملا واضح است. در ادامه راجع به رایج ترین علل بروز این مشکل صحبت خواهیم کرد:

  توجه به آب جمع شده در ماشین لباسشویی

  به آب جمع شده در دیگ ماشین لباسشویی خاموش توجه کنید. اگر این آب تمیز بود ، جای هیچ شکی نیست که علت رخ دادن این اتفاق خرابی شیر الکتریکی بوده است. اما اگر به آب جمع شده نگاه کردید و متوجه شدید که کثیف است، این مشکل به دلیل پر شدن فاضلاب رخ داده است.

  کثیف شدن فیلتر ماشین لباسشویی

  ممکن است علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش ، فیلتر آن باشد. در صورتی که آشغال و کثیفی در داخل فیلتر جمع شده باشد ، عملکرد طبیعی ماشین لباسشویی به هم می‌خورد و آب در داخل آن جمع شود. در این صورت می‌توانید با نمایندگی لباسشویی خود تماس گرفته و درخواست تکنسین کنید.

  بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی دوو در تهران

  علت جمع شدن آب در لباسشویی وقتی که خاموش است

  مسدود شدن و گرفتگی خرطومی زیر دیگ لباسشویی

  گاهی علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش خرطومی زیر دیگ ماشین لباسشویی باشد. در صورت مسدود شدن و گرفتگی مسیر آن، آب لباسشویی به درستی خارج نشده و دیگ ماشین لباسشویی از آب پر می‌شود.

  گیر کردن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

  یکی دیگر از دلایل جمع شدن آب در دیگ ماشین لباسشویی، جدا شدن بخشی از لباس و ماندن آن در لباسشویی است. در صورتی که بعضی قسمت‌های لباس مثل دکمه ، سکه و مواردی از این قبیل از لباس جدا شود، می‌تواند باعث مسدود شدن پروانه پمپ ماشین لباسشویی شود.

  بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی آبسال در تهران

  دلیل آب جمع شدن در ماشین لباسشویی

  وجود نقص و خرابی در پمپ تخلیه

  دلیل دیگر خراب شدن پمپ تخلیه آب است. در صورت به وجود آمدن نقص و خرابی در این بخش ، باید سریعا آن را توسط تکنسین ماهر تعویض کرد و امکان تعمیر آن وجود ندارد.

  سخن پایانی

  جمع شدن آب در ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایجی است که اگر برطرف نشود، می‌تواند باعث خراب شدن و آسیب دیدن لباسشویی شود. بنابراین اگر با این مشکل مواجه شدید، در اولین قدم علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش را پیدا کنید. رایج ترین دلیل آب جمع شدن در ماشین لباسشویی، خراب بودن شیر برق است که با تعویض قطعه مشکل حل می‌شود.

   

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  مقالات مرتبط