تعمیر تلویزیون

با بهره‌گیری از خدمات همه جانبه «پارس‌پشتیبان» در زمینه تعمیرات لوازم خانگی، خاطر خود را از تمامی دغدغه‌های تعمیر تلویزیون LCD در برندهای مختلف راحت کنید. یکی از اولویت‌های مهم پارس‌پشتیبان حفظ تلویزیون و تعمیر تخصصی ال سی دی است تا مشتریان مجبور به خرید دوباره‌ی تلویزیون ال‌سی‌دی‌ نباشند. همچنین تکنیسین‌های ما حداکثر تلاش خود را در جهت عدم تعویض قطعات اصلی موجود در تلویزیون ال سی دی خواهند کرد تا بی‌جهت هزینه‌ای به مشتری تحمیل نشود. تعمیرکاران پارس‌پشتیبان موظف به رعایت انصاف و اجرای دقیق پروتکل خاص «پارس‌پشتیبان» هستند. ما هیچ گاه هزینه‌ی کاری را که انجام نشده است، از مشتری نخواهیم گرفت. هرگونه شکایت از تکنیسین‌ها را هم می‌توانید برای رسیدگی با کارشناسان ما در میان بگذارید.

نمایندگی تعمیر تلویزیون در تهران از همه برندهای خارجی و ایرانی مانند آاگ، اسنوا، دوو، آدمیرال، سامسونگ، ال‌جی، بکو، کنوود، زیمنس، ویرپول، باکنشت، وستینگهاوس، هیتاچی، بلومبرگ، کنمور، ماژیک شف، ناسیونال، هایسنس، وست پوینت، میتسوبیشی و همه‌ی تلویزیون‌های ایرانی افتخار ماست.

تعمیر تلویزیون LCD

برخی از برندهای تلویزیونی که توسط تعمیرکاران پارس پشتیبان تعمیر شده اند

تعمیر تلوزیون سونی
تعمیر تلویزیون ال جی
تعمیر تلویزیون سامسونگ

نحوه ارتباط و اعزام سریع تعمیرکار در پارس‌پشتیبان

1. در ابتدا برای تماس با کارشناسان پارس‌پشتیبان و بیان مشکل تلویزیون ال سی دی خود می‌توانید از دو روش استفاده کنید. در روش اول می‌توانید با تماس با یکی از شماره تلفن‌های ۶۶۸۰۴۰۶۴-۰۲۱، ۶۶۸۰۷۲۴۰-۰۲۱ و ۶۶۸۱۲۳۳۳-۰۲۱ اطلاعات اولیه را به کارشناسان ما منتقل کنید. روش دیگر استفاده از فرم مخصوص تعمیر تلویزیون ال سی دی است که بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس‌پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

2. در کمتر از یک ساعت نام تکنیسین مربوطه جهت تعمیر تلویزیون ال سی دی در منزل به مشتری اعلام خواهد شد و ایشان به محل مورد نظر اعزام می‌شوند.

3. تعمیرکار تلویزیون ال سی دی موظف به رعایت پروتکل خاص پارس‌پشتیبان برای رعایت حقوق مشتری است.

4. در حین فعالیت تعمیرکار و یا بعد از ترک محل توسط او، در صورت وجود هرگونه شکایت تنها کافی است با کارشناسان پارس‌پشتیبان تماس بگیرید تا به شکایات شما رسیدگی شود.

5. بعد از اتمام تعمیر تلویزیون ال سی دی، فاکتور رسمی برای تعمیر دستگاه و قطعات تعویضی توسط تعمیرکار برای شما صادر خواهد شد.

ویژگی تعمیرکار تلویزیون ال سی دی پارس‌پشتیبان

یافتن یک تعمیرکار یا تکنسین عالی و با تجربه برای تعمیرات تلویزیون ال سی دی در اکثر مواقع کار سختی است. تعمیرکاران پارس‌پشتیبان دارای سابقه‌ی کار بالا در این زمینه هستند و مراحل و آزمون‌های ارزیابی کارشناسان فنی پارس‌پشتیبان را با موفقیت سپری کرده‌اند. البته لازم به ذکر است که پارس‌پشتیبان جهت نظارت دقیق بر تعمیرکاران خود و افزایش رضایت‌مندی مشتریان، پروتکل خاصی را برای آنها در نظر گرفته و به شدت بر رعایت آن توسط تعمیرکاران نظارت دارد و شکایات مشتریان را به سرعت پیگیری می‌کند. مهمترین موارد این پروتکل به شرح زیر است:

  • تکنیسین‌های پارس‌پشتیبان موظف هستند که قطعه اصلی تلویزیون ال سی دی را تا حد ممکن حفظ نمایند و فقط در صورت نیاز واقعی به تعویض قطعه مورد نظر و یا در صورت درخواست مشتری برای افزایش عمر دستگاه، اقدام به تعویض قطعات تلویزیون نمایند.
  • در صورتی که مشکل تلویزیون ال سی دی مسأله جدی و پیچیده‌ای نباشد و برای رفع آن کار زیادی روی تلویزیون صورت نگیرد، به تشخیص تکنسین هزینه خاصی برای تعمیر تلویزیون از مشتری گرفته نخواهد شد و فقط هزینه مصوب پارس‌پشتیبان برای ایاب و ذهاب از مشتریان عزیز اخذ می‌شود.
  • در صورت نیاز به تعویض قطعه، بین دو برند با کیفیت قطعه‌ی یکسان، از برند با قیمت پایین‌تر استفاده خواهد شد.
  • حفظ امنیت روانی مشتریان و به خصوص چشم‌پاکی و حفظ شأن بانوانی که سفارش ارائه‌ی خدمات به پارس‌پشتیبان می‌دهند، از وظایف قطعی تکنیسین‌های ماست.
  • ارائه فاکتور رسمی به مشتری و توضیح شفاف و دقیق در مورد مشکلات دستگاه، وظیفه تکنیسین است.
  • خدمات تکنیسین توسط پارس‌پشتیبان تضمین می‌شود و در صورت هرگونه ایراد مجدد در دستگاه، تکنیسین موظف است بلافاصله مشکل را حل نماید.

تعمیر تلویزیون ال سی دی

تلویزیون ال سی دی در چه زمانی نیاز به تعمیر دارد؟

به طور کلی، چند علامت هشداردهنده‌ی اصلی وجود دارد که نشان می دهد اوضاع تلویزیون ال سی دی خوب نیست. البته گاهی اوقات نیز تلویزیون غیرقابل تعمیر است و شاید نیاز داشته باشید آن را تعویض کنید. تشخیص این مسأله را نیز می‌توانید به عهده تعمیرکاران پارس‌پشتیبان بگذارید. اطمینان می‌دهیم که اولویت اول تمام تعمیرکاران ما برطرف نمودن مشکلات تلویزیون ال سی دی و برگرداندن آن به حالت اولش است. در ادامه به بیان برخی از مواردی که نشان می‌دهد تلویزیون ال سی دی شما نیاز به تعمیر دارد، می پردازیم:

1.مشاهده خطوط روی صفحه تلویزیون ال سی دی

اگر متوجه خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون خود شدید، این یک مسأله جدی است و نباید از آن غافل شد. این مشکل معمولاً در صورت شل بودن سیم‌کشی کابل و شل بودن یا معیوب بودن برد رخ می‌دهد. این یک مشکل رایج در تلویزیون‌های ال سی دی است که نیاز به تعمیر دارد و نشانه‌ای از خرابی پنل تلویزیون شما است. اما قبل از این که برای بررسی تلویزیون با یک تعمیرکار تماس بگیرید، بهتر است موارد زیر را دنبال کنید:

  • تلویزیون خود را دوباره راه‌اندازی کنید
  • تلویزیون را خاموش کنید و سیم برق AC (سرنخ اصلی) را جدا کنید. آن را به مدت ۱۵ دقیقه از برق جدا نگه دارید و سپس تلویزیون را روشن کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر؟ در صورت برطرف نشدن مشکل، بهتر است با یک تعمیرکار مجرب مشورت کنید.

تعمیر تلویزیون در تهران

2.تلویزیون ال سی دی صدا ندارد

اگر صفحه تلویزیون شما کاملاً خوب است اما هیچ صدایی از آن به گوش نمی‌رسد، به سادگی به این معنی است که این یک نقص در برد مدار یا یک نقص در بلندگو است که نیاز به تعمیرات تخصصی دارد. اما برای اطمینان از رفع مشکل و برای بررسی صدا، میزان صدا را از طریق کنترل از راه دور به حداکثر برسانید. مطمئن شوید ورودی تلویزیون درست است و تلویزیون در حالت بی‌صدا نیست یا هدفونی به جک خروجی صدای تلویزیون متصل نیست. همچنین بررسی کنید که آیا تمام کابل‌های متصل به پشت تلویزیون به درستی وصل شده‌اند یا خیر؟ اگر هنوز صدایی شنیده نمی‌شود، لازم است که از کمک متخصصین استفاده نمایید.

3.صفحه تلویزیون ال سی دی شما سیاه است

هنگامی که تلویزیون ال سی دی شما دارای بلندگوهایی است که کاملاً خوب کار می‌کنند اما تصویری ندارند، عمدتاً سیستم نور پس‌زمینه یا برد منبع تغذیه مشکل دارد که باید تعمیر یا تعویض شود. در مورد تلویزیون LCD، باید بدانید که با کمک نور پس زمینه‌ای که برای روشن کردن تصویر روی صفحه استفاده می‌شود، کار می‌کند. هنگامی که نور پس‌زمینه از کیفیت خوبی برخوردار نیست، صفحه‌نمایش خالی می‌شود. برای رفع این مشکل، نور پس‌زمینه باید توسط متخصص تلویزیون جایگزین شود. دلیل احتمالی دیگر این است که نور پس‌زمینه تلویزیون LCD که دارای اینورتر برق است از کار افتاده است. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، ممکن است نیاز به تعویض اینورتر یا خازن داشته باشد.

4. چراغ تلویزیون ال سی دی شما چشمک می‌زند اما تلویزیون روشن نمی‌شود

این مشکل نیز یک مسأله رایج در تلویزیون‌های ال سی دی است که اکثر افراد از آن شکایت دارند. هنگام روشن کردن تلویزیون با استفاده از کنترل از راه دور، اگر متوجه شدید که چراغ، چشمک می‌زند اما صفحه‌نمایش خالی است، این مشکل مربوط به اتصال الکتریکی است. شما می‌توانید سیم برق را از دستگاه جدا کنید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا دوباره آن را وصل کنید. اگر این فقط یک مشکل ساده اتصال برق باشد، باید مشکل را برطرف کنید. اگر هنوز صفحه‌نمایش روشن نمی‌شود، لازم است تا با تعمیرکار تخصصی ال سی دی تماس بگیرید.

5.صفحه تلویزیون ال سی دی شما سوسو می‌زند

سوسو زدن صفحه تلویزیون می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، که بیشتر یک مشکل رایج در تلویزیون‌های ال سی دی است. یکی از دلایل اصلی این موضوع، شل شدن یا معیوب بودن کابل‌ها است که منجر به لرزش صفحه‌نمایش می‌شود. در مورد کابل‌های HDMI (رابط چندرسانه‌ای با وضوح بالا)، متوجه برفک یا سوسو زدن رنگ‌ها خواهید شد. با سایر انواع کابل آنالوگ، بیشتر متوجه تغییر ناگهانی در روشنایی و شدت رنگ خواهید شد. ممکن است تعویض کابل یا بررسی استحکام آن مشکل را حل کند. یکی دیگر از دلایل احتمالی که باعث سوسو زدن می‌شود می‌تواند سایر لوازم خانگی باشد که در صورت قرار گرفتن در مدار یکسان، برق کافی مصرف می‌کنند. در برخی موارد نیز ممکن است این اتفاق بیفتد زیرا برد پردازنده اصلی از طریق خط کنترل به چراغ‌های پشتی LCD فرمان می‌دهد تا خاموش شوند. برای حل این مشکل، باید از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

نکات طلایی نگهداری از تلویزیون ال سی دی

نحوه نگهداری شما از تلویزیون خود در کاهش نیاز این دستگاه به تعمیرات، تأثیر زیادی می‌گذارد. بنابراین خوب است که با نکات طلایی نگهداری از تلویزیون ال سی دی آشنا شوید. این نکات طلایی عبارتند از:

1. تلویزیون خود را به طور منظم خاموش کنید

طول عمر متوسط ‌یک تلویزیون ال سی دی بسته به استفاده و نگهداری بین ۴ تا ۱۰ سال (تقریباً ۴۰ هزارتا ۱۰۰ هزار ساعت) متغیر است. خاموش کردن تلویزیون یکی از ساده‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای افزایش طول عمر آن انجام دهید. زمانی که از تلویزیون استفاده نمی‌کنید یا تلویزیون تماشا نمی‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم آن را خاموش کنید و آن را در حالت آماده به کار نگذارید.

تعمیر تلویزیون در منزل

2. سیستم تهویه تلویزیون را نپوشانید

گرمای بیش از حد می‌تواند مشکلات زیادی را برای تلویزیون شما ایجاد کند. یکی از روش‌های پیشگیری این است که به دستگاه خود اجازه دهید با قرار دادن آن بر روی یک پایه تلویزیون با تهویه مناسب نفس بکشد. توصیه می‌کنیم بین تلویزیون و دیوار یا هر طرفی، تقریباً ۴ اینچ فاصله داشته باشید. در حالی که بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم تلویزیون خود را روی دیوار نصب کنیم، نصب نادرست می‌تواند عاملی برای گرم شدن بیش از حد تلویزیون شما باشد. به عنوان یک قاعده کلی، تهویه و منافذ هرگز نباید پوشانده یا مسدود شوند.

3. از یک محافظ یا تنظیم‌کننده ولتاژ استفاده کنید

ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که آیا محافظ برق یا تنظیم‌کننده ولتاژ برای تلویزیون شما ضروری است؟ باید بدانید که آنها یک وسیله‌ی ارزان برای محافظت از تلویزیون شما در برابر آسیب‌های تصادفی برق هستند. تنظیم کننده‌های ولتاژ نیز ولتاژ AC ورودی را می‌گیرند و آن را تثبیت می‌کنند. این امر می‌تواند عملکرد تلویزیون را به طور قابل‌توجهی بهبود دهد. اغلب تنظیم کننده‌های ولتاژ اتوماتیک حاوی محافظ‌های ولتاژ نیز هستند.

تعمیرات تلویزیون ال سی دی

4. گرد و غبار را دور نگه دارید و تلویزیونتان را مرتباً تمیز کنید

گرد و غبار و سایر زباله‌ها به دلیل وجود الکتریسیته ساکن به راحتی روی صفحه تلویزیون جمع می‌شوند و اگر اجازه دهید گرد و غبار روی تلویزیون شما بنشیند، می‌تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود. مهم است که تلویزیون و محیط اطراف خود را تمیز و پاک از گرد و غبار نگه دارید تا به خوبی تهویه شود و از رسوبات جلوگیری شود.

5. کنتراست و روشنایی صحیح را روی تلویزیون خود تنظیم کنید

تنظیم کنتراست و سطح روشنایی می‌تواند به افزایش عمر تلویزیون ال سی دی شما کمک کند. تلویزیون‌ها معمولاً برای روشنایی سطح نمایشگر تنظیم می‌شوند و هنگامی که تصویر شروع به کم شدن می‌کند، کیفیت آن تحت تأثیر قرار می‌گیرد تا در نهایت غیرقابل تماشا شود. هرچه کنتراست و روشنایی خود را روی مقادیر زیاد تنظیم کنید، تلویزیون شما از قدرت بیشتری استفاده می‌کند. به مرور زمان، این امر باعث کاهش طول عمر تلویزیون شما می‌شود. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم کنتراست و روشنایی را متناسب با اتاقی که تلویزیون در آن تنظیم شده است تنظیم کنید.

تعمیر تلویزیون در منزل

یک لحظه تصور کنید که برای تعمیرات تلویزیون ال سی دی خود نیاز به جابه جایی آن از منزل تا تعمیرگاه مد نظر خود را داشته باشید، خب چه حسی دارید؟ معلوم است این کار سخت و طاقت‌فرساست و علاوه بر زحمت زیاد، هزینه بیشتر و احتمال آسیب را نیز به همراه دارد. خبر خوب این است که برای تعمیرات تلویزیون ال سی دی خود نیازی به جابه‌جایی آن نخواهید داشت. پارس‌پشتیبان با داشتن تعمیرکاران حرفه‌ای و مجرب در زمینه تعمیر انواع تلویزیون هر لحظه آماده‌ی ارائه خدمات تعمیر تخصصی ال سی دی در منزل می‌باشد.

تعمیر تخصصی ال سی دی

هزینه تعمیرات تلویزیون ال سی دی

هزینه تعمیرات تلویزیون ال سی دی بستگی به مشکلی دارد که تلویزیون شما با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با حق‌الزحمه‌ی تعمیر و قیمت قطعات جدید، هزینه‌های تعمیر تلویزیون شما مشخص می‌شود. مطمئن باشید که در پارس‌پشتیبان هیچ مبلغی بدون دلیل از مشتری اخذ نخواهد شد. برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات تلویزیون ال سی دی تنها کافی است با مشاوران پارس‌پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع پیدا کنید.

دیدگاه‌ها
نام
ایمیل
نظر

نمایندگی تعمیرات لوازم خانه و صنعتی

در تهران

آخرین پرسش‌ها

امین محمدی پرسیده:

 یه تلویزیون مارشال مدل me-4302‌ دارم. کانال ها نمیاد. وقتی دکمه منو را هم فشار میدم تلویزیون خاموش میشه. گویا اصلا مشکلش خیلی حاده. چه کار باید کنم؟ مشکل از کجاست؟

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. نگران نباشید مشکلش خیلی حاد نیست. مین برد خراب است و باید تعمیر شود. برای تعمیر تلویزیون مارشال می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

امین محمدی پرسیده:

سلام من یه تلوزیون دوو پنجاه اینچ اسمارت فور کی خریدم تازه. الان حافظه تلویزیون من پر شده ولی تونستم به تنظیمات کارخونه برگردونمش و مشکل رو حل کنم. ولی موس ریموت کنترلش از کار افتاده. از دفترچه هم چیزی نفهمیدم. چه کنم؟

پشتیبانی پارس پشتیبان:

 با سلام خدمت شما کاربر گرامی، برای حل این مشکل باید کنترل را روی تلویزیون ست کنید. برای این کار به مدت ۱۰ ثانیه

 دکمه + home کامبک را نگه دارید و سپس دکمه + ok  دکمه موس را 5 ثانیه نگه دارید. 

امین محمدی پرسیده:

سوال:  بنده یک تلویزیون شیائومی مدل 4s‌ دارم. متاسفانه هر بار که تلویزیون را خاموش میکنم دیگه به اینترنت وصل نمیشه و باید دوباره ریست فکتوری کنم تا اینترنت وصل بشه. ضمنا زمان و تاریخ را هم روی حالت اتوماتیک گذاشته ام ولی درست نمیشه. مشکلش چیه به نظرتون؟ تشکر از زحمات

پشتیبانی پارس پشتیبان:

 باید برد الکترونیکی شما بررسی شود. شما می‌توانید از خدمات تعمیر تلویزیون شیائومی در پارس‌پشتیبان استفاده نمایید.

در اینستاگرام پارس پشتیبان را دنبال کنید!

سوالات متداول تعمیر تلویزیون

هزینه‌ی تعمیر تلویزیون LCD‌ را چطور محاسبه می‌کنید؟
این موضوع قبل از اعزام تکنیسین، با توجه به اطلاعات دریافتی از شما در مورد مشکلات تلویزیون، به طور تقریبی اعلام خواهد شد.
چه برندهایی برای تعمیر تلویزین LCD مورد پذیرش پارس پشتیبان است؟
همه‌ی تلویزیون‌های LCD موجود در بازار توسط پارس پشتیبان تعمیر می‌شود.
چگونه مطمئن شویم که از قطعات اصل در تعمیر تلویزیون LCD‌ استفاده می‌کنید؟
در صورت درخواست مشتریان عزیز، فرد اعزام شده طبق قوانین پارس پشتیبان موظف است که مدارک لازم را ارائه دهد.
در صورتی که تعمیر تلویزیون LCD‌ خیلی ساده باشد، هزینه آن چقدر است؟
در صورتی که تلویزیون مشکل خاصی نداشته باشد، تکنیسین موظف است که فقط هزینه‌ی ایاب‌وذهاب را از مشتری دریافت نماید.
هزینه رفت‌وآمد برای تعمیر تلویزیون LCD با چه معیاری محاسبه می‌شود؟
این هزینه مطابق با قیمت روز محاسبه خواهد شد.
از تعمیر تلویزیون LCD‌خود توسط تکنیسین پارس پشتیبان رضایت ندارم. مشکل من را چطور حل می‌کنید؟
در این مواقع مشتریان محترم می‌توانند با بخش پشتیبانی تماس بگیرند و شکایت خود را ثبت نمایند. همکاران ما موظفند به سرعت اقدامات جبرانی را به جریان بیندازند.