تعمیر مایکروفر

امروزه با دیجیتالی شدن بیشتر وسایل‌های آشپزخانه، دیگر کار برای پخت‌وپز و آشپزی بسیار راحت شده است. یکی از وسایل مهمی که در هر آشپزخانه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد ماکروفر است. البته این وسیله دیجیتال نیز مانند بسیاری دیگر از وسایل ممکن است روزی نیاز به تعمیر داشته باشد. با استفاده از خدمات بسیار گسترده‌ای که پارس پشتیبان به شما ارائه می‌دهد می‌توانید خیال خود را از همه دغدغه‌ها بابت تعمیر مایکروفر راحت کنید. تلاش تعمیرکاران شرکت پارس پشتیبان این است که بی‌جهت هیچ‌گونه هزینه‌ای به مشتری تحمیل نشود و در صورت نیاز به تعویض قطعات، با انتخاب و اطلاع مشتری از قطعات اورجینال یا غیراورجینال استفاده ‌شود. تمام تکنسین‌ها و تعمیرکاران پارس پشتیبان موظف هستند تا پروتکل‌های خاص پارس پشتیبان را رعایت کنند. در صورت هرگونه شکایت از تکنسین‌ها هم می‌توانید برای رسیدگی فوری، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نمایندگی خدمات تعمیر مایکروفر از همه برندهای خارجی و ایرانی مانند بوش، سامسونگ، سولاردام ال جی، مایدیا، فلر، پاناسونیک، ال جی و تکنو افتخار پارس پشتیبان است.

تعمیر مایکروفر

نحوه ارتباط و اعزام سریع تعمیرکار مایکروفر در پارس‌پشتیبان

1. در ابتدا باید با کارشناسان پارس‌‌پشتیبان تماس بگیرید و مشکل ماکروفر خود را بیان نمایید تا برای رسیدن به یک تصمیم درست، مشاوره رایگان دریافت نمایید. روش دیگر، استفاده از فرم‌ مخصوص تعمیر مایکروفر است که پس از پر کردن آن‌، کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند.

2. در مدت ‌زمان کمتر از یک ساعت نام تعمیرکار مربوطه به مشتری اعلام می‌شود و ایشان به محل مورد نظر شما اعزام می‌شود.

3. تعمیرکار ماکروفر موظف است پروتکل‌های خاص پارس پشتیبان را برای رعایت حقوق مشتری به طور کامل رعایت کند.

4. در هنگام انجام کار تعمیرکار و یا پس از ترک محل توسط او، در صورت وجود هرگونه شکایت و یا مشکل می‌توانید با کارشناسان پارس پشتیبان تماس بگیرید.

5. پس از اتمام کار، فاکتور رسمی برای تعمیر دستگاه و همچنین قطعات تعویضی صادر می‌شود.

ویژگی تعمیرکار ماکروفر پارس ‌پشتیبان

پیدا کردن یک تعمیرکار برای تعمیر ماکروفر همیشه ساده نیست. تعمیرکاران پارس پشتیبان داری سابقه کار بالایی هستند و مراحل و آزمون‌های ارزیابی کارشناسان فنی پارس پشتیبان را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند. در کنار همه این‌ها، پارس پشتیبان برای نظارت دقیق بر تکنسین‌ها و تعمیرکاران خود و همچنین افزایش رضایتمندی مشتریان پروتکل خاصی را برای آن‌ها در نظر گرفته است و به شدت بر رعایت آن توسط تعمیرکاران نظارت می‌کند. این پروتکل شامل موارد زیر است:

 • تمامی تکنسین‌های پارس پشتیبان موظف هستند که قطعه اصلی دستگاه را تا جای ممکن حفظ کنند و فقط در صورت نیاز واقعی به تعویض قطعه و یا در صورت درخواست مشتری اقدام به تعویض قطعات مورد نظر کنند.
 • اگر مشکل ماکروفر خیلی جدی نباشد و لازم نباشد تا کار زیادی بر روی آن انجام شود، به تشخیص تکنسین نباید هزینه خاصی برای تعمیر دستگاه از مشتری گرفته شود و فقط هزینه مصوب پارس پشتیبان برای ایاب و ذهاب از مشتریان اخذ خواهد شد.
 • در صورتی که نیاز به تعویض قطعه باشد، بین دو برند باکیفیت قطعه یکسان از برندی که قیمت پایین‌تری دارد استفاده خواهد شد.
 • حفظ امنیت روانی مشتریان و به خصوص چشم پاکی و حفظ شأن بانوانی که سفارش ارائه خدمات در منزل به پارس پشتیبان می‌دهند، بر همه تعمیرکاران ضروری است.
 • ارائه فاکتور رسمی به مشتری و توضیح دقیق درباره مشکلات دستگاه
 • خدمات تکنسین‌ها توسط پارس پشتیبان تضمین می‌شود و در صورت هرگونه ایراد و یا اشکال مجدد در دستگاه، تکنسین موظف است تا بلافاصله مشکل را حل کند.

تعمیرات ماکروفر

مواردی که نشان می‌دهد ماکروفر شما نیاز به تعمیر دارد!

برخی از مشکلات به وجود آمده در مایکروفر طبیعی و رایج است. همچنین نشانه‌هایی وجود دارند که می‌تواند به سرعت شما را متوجه مشکل و نیاز اساسی به تعمیر مایکروفر کند. در این بخش می‌خواهیم مواردی که نشان می‌دهد ماکروفر شما نیاز به تعمیر دارد را معرفی کنیم تا در صورت مشاهده هر کدام به سرعت وارد عمل شوید و یا از تعمیرکاران کمک بگیرید.

1. گرم نکردن ماکروفر

در برخی از مواقع ممکن است حتی با وجود تنظیمات درست مایکروفر باز هم مواد غذایی در داخل این دستگاه به خوبی گرم نشوند. برای اینکه بتوانید این مشکل را بررسی کنید باید چند قطعه را با دقت و با رعایت تمامی استانداردها تست کنید. خازن و دیود از اصلی‌ترین قطعاتی هستند که در اغلب مواقع علت خرابی‌های مایکروفر را باید در این قطعات جستجو کرد. البته دقت کنید که خازن ماکروفر به دلیل داشتن ولتاژ، حتی پس از قطع جریان برق دستگاه بسیار حساس است و تخلیه آن نیاز به تخصص و مهارت دارد. علاوه بر همه این‌ها لازم است تا لامپ و برد اصلی ماکروفر نیز به طور کامل بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر گردد و یا قطعات خراب با قطعات سالم جایگزین شوند. برای بررسی این مشکل اکیداً توصیه می شود از تعمیرکار ماکروفر کمک بگیرید.

2. کار نکردن لامپ ماکروفر

خراب شدن ماکروفر در برخی از مواقع ممکن است به معنای کار نکردن لامپ درونی دستگاه باشد. زیرا لامپ ماکروفر در صورت خرابی ممکن است کم نور، چشمک زن و یا خاموش باشد که روش‌های مختلفی برای برطرف کردن هر یک از آن‌ها وجود دارد. به طور مثال اگر لامپ روشن نمی‌شود به معنای سوختن کامل آن است و باید تعویض شود. اگر لامپ کم نور باشد باید تنظیمات دستگاه مجدداً انجام شود. اگر لامپ چشمک زن باشد باز هم به این معنی است که لامپ مشکل دارد و بهتر است هر چه سریع‌تر تعویض شود.

3. خاموش شدن ناگهانی

اگر ماکروفر در حین کار کردن به طور ناگهانی خاموش شود می‌تواند نشانه خراب شدن دستگاه باشد. اولین دلیل و رایج‌ترین مورد در این شرایط، خراب بودن میکروسوئیچ‌های مایکروفر است که باز و بسته بودن درب را به اشتباه تشخیص می‌دهند. از آنجایی که باز بودن در مایکروفر باعث توقف عملکرد آن می‌شود، در نتیجه با خراب شدن میکروسوئیچ‌ها، ماکروفر به یک‌باره خاموش می‌شود. تعویض کردن میکروسوئیچ بهترین راهکار در این شرایط است.

تعمیر ماکروفر

4. سینی گردان ماکروفر نمی‌چرخد

اصلی‌ترین دلیل نچرخیدن سینی گردان مایکروفر بدون شک به قسمت موتور آن مربوط می‌شود. در نتیجه لازم است تا موتور این دستگاه به طور کامل مورد بررسی، تعمیر و حتی در برخی از مواقع نیز تعویض شود. برای تعویض این قطعات پیشنهاد می‌شود حتماً به پارس پشتیبان مراجعه کنید تا با توجه به برند دستگاه، قطعات اصل و با کیفیت به شما ارائه شود.

5. کار نکردن گریل ماکروفر

برای عیب‌یابی ماکروفر در صورت کار نکردن گریل لازم است که ترموستات، المنت و همچنین برد را به طور کامل بررسی کنید. تعمیرکاران ماکروویو در اغلب مواقع ترجیح می‌دهند ابتدا قطعاتی مانند ترموستات و المنت را بررسی کنند و در مرحله آخر به سراغ برد بروند. زیرا احتمال خراب شدن برد کمتر از دیگر قطعات است.

6. روشن نشدن ماکروفر

در این شرایط ابتدا باید جریان برق و پریز مورد بررسی قرار گیرد تا از وجود جریان برق در منزل مطمئن شد. اگر برق منزل مشکلی نداشته باشد این احتمال وجود دارد که برد اصلی خراب شده باشد. از آنجایی که تعمیر برد اصلی ماکروفر کار کاملاً تخصصی است؛ بنابراین می‌توانید با تعمیرکاران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا آن‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم را برای تعمیر دستگاه شما انجام دهند.

7. جرقه زدن ماکروفر

اگر در حین کار کردن با ماکروفر متوجه جرقه زدن‌های پی‌درپی در داخل آن شدید بهترین کار در مرحله اول این است که دستگاه را خاموش کنید. سپس باید ظرف غذا را از دستگاه بیرون بیاورید. برای عیب‌یابی این مشکل در این شرایط لازم است تا ابتدا جنس ظرف را بررسی کنید. زیرا ظرف‌های فلزی و فویل‌های آلومینیومی در داخل مایکروفر جرقه می‌زنند. اگر جنس ظرف شما فلزی نباشد باید قطعاتی مانند خازن، مگنترون و پایه فلزی داخل دستگاه بررسی شود.

تعمیر ماکروویو

8. سوختن مداوم فیوز ماکروفر

سوختن فیوز یکی دیگر از دلایل خرابی ماکروفر است که برای رفع این مشکل نیاز است خازن و دیود به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند. پس از تخلیه ولتاژ خازن اگر متوجه شدید که این قطعه و همچنین دیود با مشکل خاصی روبرو نیستند بهتر است مگنترون را هم بررسی کنید.

نکات طلایی نگهداری از ماکروفر

نحوه نگهداری مناسب از ماکروفر می‌تواند در کاهش نیاز این دستگاه به تعمیرات خیلی تأثیرگذار باشد. مهمترین نکات در این جهت عبارت‌اند از:

 • پوشاندن مواد غذایی زمان طبخ یا گرم کردن غذا
 • خارج کردن مواد غذایی فریز شده از فریزر و قرار دادن در مایکروفر پس از آب شدن
 • مدت زمان گرم شدن غذاهایی که داخل یخچال و فریزر بوده‌اند نسبت به مواد غذایی که در دمای محیط بوده‌اند طولانی‌تر است.
 • برای جلوگیری از ترکیدن گوجه، سیب زمینی و همه مواد پوسته دار در داخل مایکروفر، ابتدا با یک چاقو چند سوراخ ریز روی آن‌ها ایجاد کنید.
 • روغن را به تنهایی درون ماکروفر گرم نکنید، زیرا در دماهای بالا می‌تواند به دستگاه آسیب برساند.
 • اگر قصد دارید قسمتی از مرغ، گوشت یا ماهی را در ماکروفر یخ‌زدایی یا طبخ کنید بهتر است در اواسط زمان پخت یک‌بار دستگاه را نگه دارید و آن را زیر و رو کنید. این کار از خشک شدن رویه بالایی آن که به نسبت رویه پایینی امواج بیشتری جذب می‌کند جلوگیری می‌کند.
 • مقداری آب به مواد غذایی اضافه کنید، سپس آن را درون ماکروفر قرار دهید. این کار زمان پخت را کاهش داده و ویتامین‌ها و مواد معدنی غذا را حفظ می‌کند.
 • ظروف فلزی گوشه‌دار را درون ماکروفر قرار ندهید مخصوصاً قوطی‌های کنسرو را برای گرم شدن به هیچ عنوان داخل ماکروفر قرار ندهید.
 • برای آب شدن سریع‌تر یخ مواد غذایی که درون فریزر بوده‌اند می‌توانید از قابلیت یخ‌زدایی اتوماتیک ماکروفر خود استفاده کنید.
 • مواد غذایی چرب ، شیر و ... باید در حین گرم شدن هم زده شوند.
 • در ساعات اوج مصرف، از دستگاه خود استفاده نکنید.
 • اگر فضای داخلی دستگاه کثیف باشد دستگاه بازده خوبی نخواهد داشت.
 • ظروف لب پر شده را داخل ماکروفر قرار ندهید.
 • اگر ماکروفر جرقه می‌زند حتماً با تعمیرکاران پارس پشتیبان تماس بگیرید.

تعمیرکار ماکروفر

هزینه تعمیرات ماکروفر

هزینه تعمیرات ماکروفر تا حد زیادی بستگی به مشکلی دارد که ماکروفر شما با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با مشکل، میزان تعمیر و همچنین تعویض قطعات، هزینه‌های تعمیر مایکروفر مشخص می‌شود. در پارس پشتیبان هیچ مبلغ اضافی بدون دلیل از مشتریان دریافت نخواهد شد. در صورت نیاز به تعمیر مایکروفر در تهران و برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیر ماکروفر، تنها کافی است با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت دقیق و شفاف از میزان هزینه‌های روز تعمیر ماکروویو اطلاع یابید.

دیدگاه‌ها
نام
ایمیل
نظر

نمایندگی تعمیرات لوازم خانه و صنعتی

در تهران

آخرین پرسش‌ها

امین محمدی پرسیده:

سلام. روزتون به خیر. یخچال خانه‌ی من نشتی گاز دارد. آیا خطر انفجار وجود دارد؟

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. خیر. نگران انفجار نباشید. ولی اگر شعله‌ی گاز روشن باشد، نشت گاز یخچال، عوارضی مانند سوزش چشم و سرفه کردن را دارد. به طور کلی باید بدانید که گاز ۱۳۴ هیچ بویی ندارد و با روشن بودن شعله گاز، فقط باعث سوزش چشم می‌شود. البته گازهای ۴۰۴ و R600 بوی خیلی بدی می‌دهند و با روشن بودن شعله‌ی گاز در کنار آنها، اشتعال‌زا و قابل انفجار خواهند بود. بهتر است هر چه سریعتر نسبت به رفع نشتی گاز اقدام نمایید.

امین محمدی پرسیده:

‌سلام و ممنون از زحمات شما. سوال بنده اینه که چرا یخچال من با وجود اینکه برق دارد و لامپ داخل یخچال روشنه، موتورش کار نمیکنه؟ یعنی برق میاد ولی کمپرسور کار نمیکنه!

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. کمپرسور باید قدرت لازم برای پمپاژ گاز را داشته باشد. برق داشتن یخچال، ارتباط مستقیم با کمپرسور یخچال ندارد.

امین محمدی پرسیده:

سلام وقتتون به خیر. بنده یک ماشین لباسشویی اسنوا دارم. الآن روی حالت cotton گذاشته‌ام و ماشین کار میکنه. ولی وقتی به ۳ دقیقه آخر کار میرسه، ماشین ثابت میشه ولی آب تخلیه نمیشه. بعد از خاموش و روشن کردن، باز هم روی ۳ دقیقه میمانه و درب ماشین هم همچنان قفله. چه کنم؟ خواهش میکنم کمک کنید.

پشتیبانی پارس پشتیبان:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. پمپ تخلیه دستگاه شما دچار مشکل هست. برای حل مشکل، فیلتر پایین سمت راست را باز کنید و آب را تخلیه نمایید. دوباره ماشین را آزمایش کنید اگر مشکل حل نشود احتمالاً علت آن از یکی موارد زیر است: ۱-گرفتگی درپمپ تخلیه. برای حل این مشکل باید پروانه پمپ را تمیز کنید. ۲- وجود رسوب در شیلنگ تخلیه آب ۳- گرفتگی در فیلتر کف و مانع شدن از خروج آب ۴- گرفتگی فاضلاب خروجی

در اینستاگرام پارس پشتیبان را دنبال کنید!

سوالات متداول تعمیر مایکروفر

چگونه سفارش تعمیرات را ثبت کنم؟
شما می توانید با شماره های درج شده در بخش تماس با ما، با کارشناسان پارس پشتیبان ارتباط برقرار کرده و سفارش خود را ثبت کنید. همچنین می توانید با پر کردن فرم سفارش تعمیرات موجود در سایت پارس پشتیبان، سفارش تعمیرات خود را ثبت نمایید.
آیا شرکت پارس پشتیبان معتبر می باشد؟
بله، "پارس‌پشتیبان" حاصل همکاری جمعی از تکنیسین‌ها و تعمیرکاران لوازم خانگی در سطح تهران است که تصمیم گرفته‌اند با کنار گذاشتن واسطه‌های دیگر به کمک محیط آنلاین، به طور مستقیم با مشتریان ارتباط برقرار کنند تا بتوانند خدمات خود را با کیفیت و قیمت مناسب‌تری به آنها ارائه نمایند.
در صورتی که نسبت به تکنسین اعزامی رضایت نداشتم، چه اقدامی انجام دهم؟
در این مواقع مشتریان محترم می‌توانند با بخش پشتیبانی تماس بگیرند و شکایت خود را ثبت نمایند. همکاران ما موظفند به سرعت اقدامات جبرانی را به جریان بیندازند.
خدمات صورت گرفته در تعمیرات چه مدت ضمانت دارد؟
پارس پشتیبان ضمانت واقعی خدمات به دور از هر گونه شعار‌زدگی را می دهد و همچنین کلیه قطعات تعویضی، گارانتی دارند.
در صورت بروز مجدد عیب آیا باید هزینه مجدد پرداخت کنم؟
در صورتیکه در مدت زمان 30 روز، دستگاه موردنظر مجدد خراب شد، برای تعمیر دوباره ی آن نیاز به پرداخت هزینه مجدد نیست.
آیا تضمینی برای حفظ امنیت حریم شخصی من در هنگام حضور تکنسین در محل وجود دارد؟
بله، موضوع بسیار مهم دیگری که سرلوحه کار مدیران پارس پشتیبان است، بررسی، تأیید صلاحیت و نظارت بر کار تعمیرکاران است. مهارت، تجربه‌ی بالا، دانش، انصاف، ادب و چشم‌پاکی از مهمترین ویژگی هایی است که در تعمیرکاران پارس پشتیبان باید وجود داشته باشد.