ترازکردن ماشین لباسشویی

آنچه در این مقاله میخوانید
  ترازکردن ماشین لباسشویی

  تراز کردن ماشین لباسشویی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا اگر ماشین لباسشویی شما تراز نباشد، احتمال دارد در هنگام استفاده ارتعاش بیشتری ایجاد شود و موجب آسیب رسیدن به ماشین و صدای بلند و ناخوشایند آن شود. در این مقاله تراز کردن ماشین لباسشویی را در برندهای گوناگون بررسی خواهیم کرد.


  جهت دریافت خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در تهران با پارس پشتیبان تماس بگیرید

  نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی

  نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی به صورت کلی در برندهای گوناگون مانند سامسونگ، ال جی، پاکشوما و... شباهت زیادی دارد اما توجه به جزئیات می تواند کمک قابل توجهی به شما در این زمینه بکند.

  برای تراز کردن ماشین لباسشویی، می توانید این مراحل را دنبال کنید:

  • در اولین قدم، باید ماشین لباسشویی را از پشت دیوار به جلو بکشید تا به قسمت پشتی دسترسی پیدا کنید.
  • بعد از این کار، باید پایه‌های ماشین لباسشویی را تنظیم کنید. این کار به صورت دستی با چرخاندن پایه ها صورت می‌گیرد.
  • شما می‌توانید تراز بودن ماشین لباسشویی را با استفاده از یک سطح‌سنج بررسی کنید. برای این کار، سطح‌سنج را روی ماشین لباسشویی قرار داده و ببینید آیا دو نشانگر سطح‌سنج در یک خط قرار دارند یا خیر. اگر ماشین لباسشویی شما تراز نیست، باید پایه های آن را باز و بسته کنید تا به تراز برسد. بعد از تراز شدن ماشین لباسشویی، باید دوباره آن را به سمت دیوار بکشید و مطمئن شوید که ماشین به درستی نصب شده است.
  • با انجام این مراحل، می‌توانید ماشین لباسشویی خود را به درستی تراز کنید و مشکلاتی که به دلیل عدم تراز بودن ماشین به وجود می‌آید را برطرف کنید.

  بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی بکو

  نحوه تراز كردن ماشين لباسشويي

  مزایای تراز کردن ماشین لباسشویی

  مهم‌ترین مزایای تراز کردن ماشین لباسشویی عبارت است از:

  کاهش لرزش

  تراز کردن ماشین لباسشویی باعث کاهش لرزش و شتاب‌های ناخواسته می‌شود که ممکن است باعث آسیب رسیدن به ماشین و محتوای داخل آن شود.

  صدای کمتر

  ماشین لباسشویی‌هایی که تراز شده‌اند، صدای کمتری دارند. صدای بلند ماشین لباسشویی هنگام استفاده ممکن است برای شما و همسایگان ناخوشایند باشد.

  کاهش مصرف انرژی

  ماشین لباسشویی‌هایی که تراز شده‌اند، باعث می‌شوند تا موتور کمتر تلاش کند تا موجودیت ثقلی در داخل ماشین را به حرکت درآورد. این باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و بالا بردن عمر مفید ماشین لباسشویی می‌شود.

  بهبود کارایی

  ماشین لباسشویی‌هایی که تراز شده‌اند، کارایی بهتری دارند و باعث می‌شوند تا لباس‌ها بهتر شسته شوند. همچنین با تراز کردن ماشین لباسشویی، تمامی لباس‌ها به یکنواختی شسته می‌شوند.

  افزایش عمر مفید

  تراز کردن ماشین لباسشویی باعث افزایش عمر مفید آن می‌شود. در واقع، تراز کردن ماشین لباسشویی به افزایش دوام و ماندگاری آن کمک می‌کند.

  بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی کندی

  تراز كردن ماشين لباسشويي سامسونگ

  تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی

  نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی همواره با مراحلی همراه است که در این قسمت به بررسی آن خواهیم پرداخت.

  اولین گام برای تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی، تنظیم پایه‌های آن است. برای این کار، با استفاده از کلید باز کردن درب ماشین لباسشویی، دسترسی به پایه های آن را فراهم کنید. بعد از این کار، با چرخاندن پایه‌های ماشین لباسشویی، تلاش کنید تا آن را با تراز تنظیم کنید. پایه های ماشین لباسشویی ال جی با یک روکش لاستیکی پوشیده شده اند که می‌توانند با دست به سمت چپ یا راست چرخش داده شوند.

  بعد از تنظیم پایه ها، می توانید از یک سطح سنج برای بررسی ترازی ماشین لباسشویی استفاده کنید. سطح سنج را بر روی ماشین لباسشویی قرار داده و ببینید آیا دو نشانگر سطح سنج در یک خط قرار دارند یا خیر. اگر ماشین لباسشویی شما تراز نیست، باید پایه های آن را باز و بسته کنید تا به ترازی برسد. در نهایت، پس از تراز شدن ماشین لباسشویی، می توانید دوباره آن را به دیوار بکشید و مطمئن شوید که ماشین به درستی نصب شده است.

  اگر با وجود انجام این مراحل، ماشین لباسشویی شما همچنان تراز نمی‌شود، بهتر است با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید تا مشکل را بررسی و رفع کند.

  تراز کردن ماشین لباسشویی بوش

  ماشین لباسشویی بوش یکی از برندهای محبوب در بازار محسوب می‌شود و دارای انواع و اقسام مدل‌هاست. برای استفاده بهینه از ماشین لباسشویی بوش، می‌توانید راهنمای زیر را دنبال کنید:

  • قبل از شروع شستن لباس‌ها، مطمئن شوید که ماشین لباسشویی به درستی نصب شده است و تمامی قطعات آن درست محکم شده‌اند.
  • برای شستن لباس‌های سفید، بهتر است از برنامه شستشوی پایه‌های سفید استفاده کنید.
  • برای شستن لباس‌های پرزدار، بهتر است از برنامه شستشوی پرزدار استفاده کنید.
  • قبل از قرار دادن لباس‌ها در داخل ماشین لباسشویی، از برچسب های روی لباس‌ها برای دستورات شستشو استفاده کنید.
  • هنگام شستشوی لباس‌هایی که حاوی لکه های سخت هستند، می‌توانید از برنامه شستشوی خاصی مانند برنامه شستشوی پیش شست و شستشوی مجزا استفاده کنید.

  بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی بوش

  تراز كردن ماشين لباسشويي پاکشوما

  تراز کردن ماشین لباسشویی پاکشوما

  برای تراز کردن ماشین لباسشویی پاکشوما می‌توانید این روش را دنبال کنید:

  1) با استفاده از سطح‌سنج، بررسی کنید که آیا ماشین لباسشویی به صورت تراز شده  روی زمین قرار دارد یا خیر.

  2) اگر ماشین لباسشویی شما به یکی از طرف‌ها کج شده است، پایه ماشین را با استفاده از میله‌ی تنظیم زاویه‌ی پای بلند کنید تا ماشین به جای خود برگردد.

  3) پایه ماشین لباسشویی را بعد از تنظیم به طور دقیق با استفاده از ابزار سطح‌سنج بررسی کنید.

  بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی پاکشوما

  تراز کردن ماشین لباسشویی دوو

  برای تراز کردن ماشین لباسشویی دوو، به مراحل زیر توجه کنید:

  ابتدا مطمئن شوید که ماشین لباسشویی در محل مناسب و بر روی سطح صاف قرار گرفته است.

  در صورت نیاز، قابلیت تنظیم پایه‌های ماشین لباسشویی را بررسی کنید. بعضی از ماشین‌های لباسشویی دوو دارای پایه‌های قابل تنظیم هستند که می‌توانید آن‌ها را به صورت مناسبی تنظیم کنید.

  بعد از قرار دادن ماشین لباسشویی در محل مناسب، از سطح افقی آن مطمئن شوید. برای این کار از یک سطح‌بندی استفاده کنید و آن را بر روی ماشین لباسشویی قرار دهید تا مطمئن شوید که سطح آن به درستی افقی است.

  اگر سطح ماشین لباسشویی نیاز به تنظیم دارد، پایه‌های ماشین لباسشویی را با دقت تنظیم کنید تا سطح آن به درستی تراز شود. پس از تنظیم پایه‌های ماشین لباسشویی، دوباره سطح آن را با استفاده از سطح‌بندی بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی تراز شده است. در نهایت، بررسی کنید که ماشین لباسشویی به درستی تثبیت شده است و در حین استفاده از آن، هیچ لرزشی رخ نمی‌دهد.

  در کل، تراز کردن ماشین لباسشویی دوو به روش‌های مشابهی با سایر برندهای معروف ماشین لباسشویی انجام می‌شود و تنها باید به دقت پایه‌های ماشین لباسشویی را تنظیم کنید تا به درستی تراز شود.

  ترازکردن ماشین لباسشویی سامسونگ

  جهت تراز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ به امکانات و تجهیزات ویژه ای نیاز ندارید تنها کافی است مراحل زیر را اجرا کنید تا لباسشویی شما تراز و آماده استفاده شود.

  • در اولین قدم اطمینان حاصل فرمائید که ماشین لباسشویی در محل مناسب و بر روی سطح صاف قرار گرفته است.
  • سپس با استفاده از میله تراز کن، ترازی ماشین لباسشویی را چک کنید. برای این کار، می‌توانید میله تراز کن را روی سطح بالای ماشین لباسشویی قرار داده و میزان ترازی آن را بررسی کنید. در صورتی که میله تراز کن به طور مستقیم و صاف روی ماشین لباسشویی قرار گرفته باشد، به معنی تراز بودن ماشین لباسشویی است.
  • در صورت نیاز، قابلیت تنظیم پایه‌های ماشین لباسشویی سامسونگ را استفاده کنید. برای این کار، پایه‌های ماشین لباسشویی را باز کرده و با چرخاندن پایه‌ها به چپ یا راست، میزان ترازی ماشین لباسشویی را تنظیم کنید. سپس پایه‌ها را به محل خود برگردانید و مطمئن شوید که ماشین لباسشویی تراز شده است.
  • در نهایت، می‌توانید با استفاده از میله تراز کن، دوباره ترازی ماشین لباسشویی را چک کنید و در صورت نیاز، مراحل تنظیم پایه‌ها را تکرار کنید تا به ترازی مناسب برسید.

  بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی اسنوا

  تراز كردن ماشين لباسشويي دوو

  سخن پایانی

  همان طور که در این مقاله مطالع کردید تراز کردن ماشین لباسشویی از یک سری اصول کلی و مشابه برخوردار است که به آن پرداختیم. بهبود کارایی ماشین لباسشویی به همراه افزایش طول عمر آن از مهم‌ترین مزایای تراز کردن ماشین لباسشویی به شمار می‌روند.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  مقالات مرتبط