تعمیر یخچال فیلور

آنچه در این مقاله میخوانید
  تعمیر یخچال فیلور

  فیلور به عنوان یک برند ایرانی معتبر در زمینه تولید لوازم خانگی سال‌هاست که در خدمت ایرانیان است و هنوز در خانه‌ی خیلی از ایرانیان یافت می‌شود. یخچال فیلور مانند هر محصول دیگری ممکن است بعد از مدتی کار، دچار مشکلاتی شود. برای تعمیر یخچال خود باید بتوانید به موقع مشکلات آن را شناسایی کرده و به سرعت آن را برطرف کنید. هرچه زودتر اقدام کنید، هزینه تعمیر یخچال فیلور و خسارات وارد بر آن کمتر خواهد بود.

  تعمیر یخچال فیلور قدیمی و جدید از خدمات ثابت پارس‌ پشتیبان است و داشتن نمایندگی تعمیر یخچال فیلور از افتخارات ماست. در صورت بروز هر مشکل در یخچال فریزر فیلور خود تنها کافی است با کارشناسان پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  تاریخچه برند فیلور

  فیلور، قدیمی‌ترین برند تولید یخچال و فریزر در ایران است که از حدود 60 سال پیش، کار خود را در ایران آغاز کرده است. در ابتدا، قطعات این یخچال و فریزر از شرکت هوور انگلیس و فیلکو آمریکا تامین می‌شد و نام فیلور نیز، ترکیبی از این دو نام است؛ اما امروزه عمده قطعات یخچال فریزر فیلور از شرکت مرلونی ایتالیا تامین می‌شود.

  تمرکز اصلی شرکت فیلور، از ابتدا بر روی انواع یخچال و فریزر بوده و یخچال تک، فریزر تک، یخچال فریزر بالا، پایین و دوقلو از جمله محصولات این شرکت می‌باشد. اخیرا شرکت فیلور، اقدام به تولید ماشین لباسشویی نیز کرده که در مقاله ای مجزا درباره آن صحبت خواهیم کرد.

  برند فیلور، یخچال ساید بای ساید ندارد. اما یکی از برندهای باکیفیت ایرانی محسوب می‌شود که محصولات آن به کشورهای دیگر نیز صادر می‌شود. با وجود کیفیت بالای برند فیلور، این یخچال هم مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری دچار آسیب و خرابی‌ می شود و نیاز به سرویس و تعمیرات دارد. در ادامه درباره انواع خرابی‌های یخچال فریزر فیلور بیشتر می‌خوانیم.

  مشکلات رایج در یخچال‌های فیلور

  تعمیر مشکلات یخچال فیلور در برخی از موارد به دست خود شما به راحتی قابل انجام است ولی در بسیاری از موارد متأسفانه ممکن نیست. در این بخش با ما همراه باشید تا با برخی از مشکلات رایج در یخچال‌های فیلور که نیاز به تعمیر دارند آشنا شوید.

  ۱. روشن نشدن یخچال فیلور

  یکی از مشکلات رایج در یخچال‌های فیلور روشن نشدن آن‌ها به طور ناگهانی است. یکی از دلایل این مشکل، وجود مشکلاتی در موتور آن است. در بسیاری از موارد، یخچال فوراً خاموش می‌شود یا در صورت معیوب بودن موتور، اصلاً روشن نمی‌شود. معمولاً وقتی موتورها خراب می‌شوند باید بلافاصله تعمیر یا تعویض شوند. در چنین شرایطی حتماً باید از یک متخصص تعمیر یخچال فیلور کمک بگیرید.

  نمایندگی یخچال فیلور

  ۲. کار نکردن یخچال فیلور

  کمپرسور قلب واحد یخچال است که وظیفه انجام چرخه تبرید را بر عهده دارد. اگر یخچال شما کار نمی‌کند، ممکن است کمپرسور معیوب باشد. کمپرسور موتوری است که مبرد یا خنک‌کننده را فشرده می‌کند و مبرد را از طریق کویل‌های اواپراتور و کندانسور به گردش درمی‌آورد.

  مشکلات کمپرسور ممکن است باعث خاموش شدن یخچال شود. تمیز نگه داشتن و نظافت مداوم بخچال، می‌تواند به جلوگیری از این مشکل کمک کند. اما در صورتی که با این مشکل مواجه شدید بهتر است برای جلوگیری از هرگونه خسارات بیشتر، بلافاصله با کارشناسان تماس بگیرید تا تعمیرکار مجرب را برای تعمیر یخچال فیلور در منزل شما اعزام کنند.

  ۳ .یخچال فیلور سرد نمی‌کند

  در پشت یخچال فیلور کویل های کندانسور وجود دارد که گاز فشار بالا با دمای بالا را به مایع فشار قوی تبدیل می‌کند. در طی این تبدیل، کویل‌های کندانسور گرمای زیادی را از انتهای یخچال خارج می‌کنند. اگر کویل های کندانسور یخچال فیلور با کثیفی پوشانده شوند، ممکن است گرما به درستی از بین نرود و یخچال به طور مؤثر کار نکند و غذاها فاسد شوند.

  مشکل سرد نشدن یخچال فیلور، می‌تواند به دلیل حجم بالای مواد غذایی که داخل یخچال گذاشته‌اید نیز باشد. در این صورت هوا به درستی در یخچال جریان پیدا نمی‌کند یا مواد غذایی، سرماسازهای داخل یخچال را مسدود می‌کند. باز و بسته شدن بیش از حد درب یخچال نیز باعث جلوگیری از سرد شدن یخچال می‌شود. برای سرویس یخچال فیلور خود می‌توانید همین الآن با تعمیرکاران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل شما را برطرف کنند.

  ۴. یخچال فیلور شما یخ نمی‌سازد

  رایج‌ترین مشکلی که افراد در زمانی که یخچال فیلور آنها یخ نمی‌سازد با آن مواجه می‌شوند، خرابی برد کنترل در قسمت یخ ساز یخچال است. برای رفع این مشکل باید برد کنترل، تعویض یا تعمیر شود. برای تعمیر و تشخیص درست دلیل این مسئله، حتماً باید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

  سرویس یخچال فیلور

  ۵. نشتی آب در یخچال فیلور

  نشت آب از یخچال فیلور شما هرگز نشانه خوبی نیست. متأسفانه، یکی از رایج‌ترین مشکلات هر یخچالی نیز همین نشتی آب از آن است. نشت آب اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که در بسته است. خوشبختانه، این مشکل به راحتی توسط تعمیرکاران یخچال عیب‌یابی و برطرف می‌شود.

  ۶. مشکلات آبریز در یخچال فیلور

  یکی از بخش‌های مهم و کاربردی در یخچال، آبریز است که متأسفانه ممکن است با مشکلاتی در آبریز یخچال فیلور خود مواجه شوید. به طور کلی مشکل آبریز در یخچال فیلور ممکن است ناشی از مشکلات در شلنگ ورودی آب، چرخه اتوماتیک آب، شیر برقی آب و غیره باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل در آبریز یخچال فیلور خودتان را نگران نکنید، زیرا تعمیرکاران پارس‌ پشتیبان در تعمیر آبریز یخچال تخصص کافی دارند و مشکل را شناسایی و برطرف خواهند کرد.

  7. کمپرسور یخچال یکسره کار می‌کند

  یکی از دلایلی که باعث یکسره کار کردن کمپرسور می‌شود، تخلیه و کم شدن گاز یخچال است. برای حل این مشکل، باید سریعا با نمایندگی تعمیر یخچال فیلور در پارس پشتیبان تماس بگیرید؛ چرا که یکسره کار کردن، ممکن است باعث سوختن کمپرسوری یخچال شود. کم شدن میزان برودت یخچال نیز در اثر کم شدن گاز اتفاق می‌افتد.

  8. دمای یخچال تنظیم نیست

  گاهی ممکن است دمای یخچال شما زیادی سرد باشد یا به اندازه کافی سرد نباشد، دلیل این اتفاق تنظیم نبودن دمای یخچال و فریزر است. سیستم یخچال و فریزر فیلور به این شکل است که در زمستان و تابستان، نیاز به تنظیم مجدد دما دارد. دمای مناسب زمستان، 4 یا 5 و دمای مناسب تابستان، 2 یا 3 درجه می‌باشد.

  9. درب یخچال بسته نمی‌شود

  باز ماندن درب یخچال، برودت هوای داخل یخچال را از بین می‌برد و به موتور دستگاه فشار وارد می‌کند و در نتیجه باعث مصرف برق بیشتر و حتی خرابی یخچال فریزر فیلور شما می‌شود. جالب است بدانید این مشکل به راحتی قابل حل است؛ چرا که علت آن خرابی لاستیک درب یخچال می‌باشد و با تعویض لاستیک، مشکل نیز حل خواهد شد.

  تعمیر یخچال فریزر فیلور در تهران

  10. فن اواپراتور کار نمی‌کند

  وظیفه فن اواپراتور، گردش هوا در فضای داخلی یخچال و همگن کردن سرما در تمام نقاط دستگاه است. در صورتی که این قطعه به درستی کار نکند، هوای سرد به درستی در یخچال جریان پیدا نمی‌کند و هوای داخل یخچال گرم می‌شود. در صورت بروز این مشکل با تعمیرکاران پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  11. یخچال فریزر فیلور برفک می‌زند

  برفک زدن، مشکلی‌ست که می‌تواند به موتور یخچال آسیب بزند و لازم است سریعا با نمایندگی تعمیر یخچال فیلور تماس بگیرید. اولین دلیل این مشکل می‌تواند زیاد باز و بسته شدن درب یخچال باشد که باعث می‌شود هوای گرم بیرون یخچال، با هوای سرد داخل یخچال تلاقی کند و باعث برفک زدن شود. دلیل دیگر این مشکل به خرابی سیستم برفک زدایی یخچال فیلور مربوط می‌شود. خرابی لاستیک دور درب یخچال نیز می‌تواند باعث برفک زدن یخچال شود.

  12. یخچال فیلور سر و صدای زیادی دارد

  سر و صدای یخچال، غیر از اینکه آزاردهنده است می‌تواند دلیلی برای مشکلات قطعات داخلی یخچال نیز باشد. این مشکل می‌تواند به دلیل تراز نبودن یخچال اتفاق بیفتد که در این صورت با تراز کردن دستگاه، مشکل صدای آزاردهنده نیز حل خواهد شد. اما ممکن است این سر و صدا به دلیل شل شدن کمپرسور، رولر یا سیم پیچ کندانسور باشد. خرابی پره‌های فن کمپرسور و کندانسور نیز ایجاد سر و صدا می‌کند. فرسودگی و خرابی موتور فن تبخیر، دلیل دیگر سر و صدای آزاردهنده یخچال فریزر فیلور است که توسط تعمیرکاران پارس پشتیبان به راحتی حل می‌شود.

  13. موتور یخچال یکسره کار می‌کند

  یکسره کار کردن یخچال فیلور دلایل مختلفی دارد. ممکن است علت، خرابی قطعاتی مانند تایمر هیتر یا ترمیناتور برفک زدا باشد. اما خرابی لاستیک درب یخچال، پر شدن بیش از حد یخچال، بالا بودن دمای آشپزخانه که باعث گرم شدن یخچال می‌شود و تنظیم نبودن دمای یخچال نیز می‌تواند باعث بروز این مشکل شود.

  تعمیر یخچال فیلور قدیمی

  یخچال‌های قدیمی فیلور در بسیاری از خانه‌های ایرانی دیده می‌شود و ممکن است شما هم یکی از آن افرادی باشید که در خانه خود یخچال قدیمی فیلور دارید. به دلیل قدیمی شدن این یخچال‌ها، در صورت خرابی، تعمیرکاران زیادی را پیدا نمی‌کنید که بتواند یخچال شما را تعمیر کند.

  اما تعمیر یخچال فیلور قدیمی کاری است که تعمیرکاران پارس پشتیبان به اندازه کافی در آن تجربه و تخصص دارند. در صورت خرابی یخچال فیلور قدیمی خود، می‌توانید با کارشناسان پارس پشتیبان تماس بگیرید و از بابت حل مشکل یخچال خود مطمئن باشید.

  برخی از تنظیمات یخچال فیلور

  زمانی که یخچال فریزر فیلور را خریداری می‌کنید، نصاب یخچال تنظیمات کامل دستگاه را برای شما انجام می‌دهد. همچنین پس از سرویس یخچال فیلور، تعمیرکار دستگاه شما را تنظیم می‌کند. اما برای انجام تمام تنظیمات یخچال به تعمیرکار نیاز ندارید و با آموزشی ساده، به تنهایی می‌توانید یخچال فریزر خود را تنظیم کنید

  راه اندازی یخ‌ساز یخچال فیلور

  در مدل‌های جدیدتر یخچال فیلور، یخ‌ساز نیز نصب شده است که برای استفاده از آن، ابتدا باید آن را فعال کنید. به این منظور ابتدا اهرم روشن کردن یخ‌ساز را پیدا کنید. در برخی از مدل‌ها، ممکن است دکمه فعال سازی وجود داشته باشد. برای فعال سازی، دکمه را فشار دهید یا اهرم را به سمت پایین بکشید. به همین راحتی یخ‌ساز یخچال شما فعال خواهد شد. برای خاموش کردن یخ ساز، اهرم را به سمت بالا بکشید یا مجدد دکمه را فشار دهید.

  تعمیر یخ ساز یخچال فیلور

  تعویض فیلتر یخچال

  خریدن یک فیلتر نو، اولین گام تعویض فیلتر آب یخچال می‌باشد. در مرحله بعد باید یخچال را خاموش کنید و شیرهای ورودی آب یخچال را قطع نمایید. در برخی از مدل‌های یخچال فیلور، فیلتر در جهت عقربه‌های ساعت باز می‌شود و در برخی مدل‌های دیگر، در خلاف جهت عقربه‌های ساعت.

  فیلتر را باز کنید و فیلتر جدید را در جای آن بگذارید. حال شیر آب ورودی را وصل نمایید و یخچال را روشن کنید. برای تکمیل فرآیند تعویض فیلتر، لازم است یخچال را ریست کنید. به این منظور، لازم است دکمه water روی درب یخچال را چند ثانیه نگه دارید و بعد از آن، 5 ثانیه دکمه ریست را فشار دهید.

  تعویض لامپ یخچال

  چنانچه پس از مدتی لامپ یخچال شما سوخت، لازم است ابتدا یک لامپ جدید که با یخچال شما سازگاری داشته باشد را خریداری فرمایید. لامپ یخچال فیلور معمولا رشته‌ای است و در دیواره پشتی یخچال قرار دارد. محل دقیق لامپ را از طریق دفترچه راهنمای یخچال فیلور پیدا کنید. سپس محفظه روی لامپ را بردارید و به راحتی لامپ را تعویض نمایید. چنانچه نتوانستید جای لامپ را پیدا کنید، با کارشناسان پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  تنظیم دمای یخچال

  همان طور که گفته شد، دمای مناسب یخچال فریزر فیلور در تابستان و زمستان متفاوت است و لازم است در ابتدای فصل، دمای یخچال فریزر را تنظیم نمایید. اگر یخچال شما معمولی است و ترموستات دارد، عدد اهرم داخل یخچال شما بین 1 تا 5 و یا 1 تا 9 را نشان می‌دهد. عدد 1 یعنی یخچال خاموش است و عدد 5 و 9 یعنی یخچال با تمام قدرت کار می‌کند. در فصل تابستان، اهرم تنظیم دما را روی 4 یا 5 بگذارید و در فصل زمستان، اهرم را روی عدد 2 یا 3 تنظیم نمایید.

  چنانچه یخچال شما دیجیتالی است، با استفاده از صفحه نمایشگر روی درب یخچال، می‌توانید دما را تنظیم کنید. برای این کار ابتدا صفحه نمایش را از حالت قفل شده درآورید. با زدن دکمه Fridge دمای یخچال را تنظیم کنید و با گزینه Freezer دمای فریزر را تنظیم نمایید. در تابستان، دمای یخچال دیجیتالی باید روی 3 یا 4 و دمای فریزر، باید روی 18- تا 20- باشد. در زمستان نیز دمای یخچال در 4 یا 5 درجه و دمای فریزر، در 16- تا 19- مساعد است.

  تنظیم دمای یخچال فیلور

  نکات مهم برای مراقبت از یخچال فریزر فیلور

  یخچال فریزر فیلور یکی از برندهای معتبر ایرانی است که کیفیت بالایی دارد. اما هر دستگاهی در صورت استفاده نادرست و عدم مراقبت، زود خراب می‌شود و از کار می‌افتد. رعایت نکات زیر به شما در مراقبت از یخچال فریزر فیلور کمک می‌کند.

  • یخچال فریزر را در فاصله حداقل 20 سانتی از دیوار قرار دهید تا امکان عبور هوا از پشت آن وجود داشته باشد.
  • یخچال را دور از وسایل گرمازا مانند آبگرمکن یا اجاق گاز بگذارید. همچنین یخچال نباید در معرض نور مستقیم آفتاب باشد.
  • درب یخچال را برای مدت طولانی باز نگذارید و محفظه یخچال فریزر را بیش از حد پر نکنید.
  • حتما یخچال را به محافظ وصل کنید تا در اثر نوسانات برقی آسیب نبیند.
  • کندانسور یخچال را سالی دو بار تمیز کنید تا حرکت جریان هوا در یخچال بهتر شود. برای این کار می‌توانید از سرویس یخچال فیلور پارس پشتیبان کمک بگیرید.
  • یخچال را در حالتی قرار دهید که کاملا تراز باشد.
  • غذای داغ را داخل یخچال نگذارید.
  • به نشانه‌های غیر معمول یخچال، از جمله برفک زدن، گرما یا سرمای بیش از حد یا شنیدن صدای غیرمعمول توجه کنید و در صورت مشاهده این نشانه‌ها، سریعا اقدام به تعمیر یخچال فیلور نمایید.

  هزینه تعمیرات یخچال فیلور

  هزینه تعمیرات یخچال فیلور شما بستگی به مشکلی دارد که یخچال شما با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با مشکل و احتیاج به تعمیر و یا تعویض قطعات، هزینه‌های تعمیر یخچال فیلور شما مشخص می‌شود. در صورتی که یخچال فیلور شما قدیمی باشد، ممکن است قطعات آن سخت پیدا شود و این امر هزینه‌های شما را بالا می‌برد.

  البته پارس پشتیبان تمام قطعات اصل یخچال فیلور را موجود دارد و شما از این بابت به مشکل برنمی‌خورید. برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیر یخچال فریزر فیلور تنها کافی است با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید.

  تعمیر مشکلات یخچال فیلور در منزل

  یکی از مشکلاتی که برای تعمیر یخچال وجود دارد، بزرگی و سنگینی یخچال است که باعث می‌شود حمل آن تا تعمیرگاه با مشکلات زیادی همراه باشد. ممکن است حین جابجایی دستگاه آسیب بیشتری ببیند و همچنین هزینه‌های حمل یخچال تا تعمیرگاه، مبلغی اضافی را به شما تحمیل می‌کند. خوشبختانه پارس پشتیبان، امکان تعمیر مشکلات یخچال فیلور در منزل را دارد. با یک تماس از طرف شما، مجرب‌ترین کارشناسان که در مجموعه پارس پشتیبان مشغول خدمت هستند به منزل شما اعزام می‌شوند و در خانه، مشکلات یخچال شما را حل می‌کنند.

  تعمیر یخچال فیلور در تهران

  تکنیسین‌های پارس‌پشتیبان دارای تجربه بسیار زیادی در تعمیر یخچال فیلور در تهران و شهرستانها هستند و آزمون‌های سخت پارس‌پشتیبان را با موفقیت سپری کرده‌اند. برای برقراری ارتباط با پارس پشتیبان می‌توانید از دو طریق زیر اقدام کنید:

  • روش اول: تماس با یکی از شماره تلفن‌های پارس پشتیبان و درخواست پشتیبانی یا مشاوره
  • روش دوم: درخواست حضور کارشناس در محل با استفاده از پر کردن فرم مخصوص تعمیر لوازم خانگی. بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس‌پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

  عبارات کلیدی:

  دفترچه راهنمای فریزر فیلور قدیمی | علت خاموش شدن یخچال فیلور | تنظیم دمای فریزر فیلور قدیمی | تعمیر یخچال فیلور قدیمی | درجه یخچال فیلور قدیمی باید چند باشد | نمایندگی فیلور | مشکلات یخچال فیلور | علت سرد نکردن یخچال فیلور | قطعات یخچال فیلور | عیب یابی یخچال فیلور قدیمی | علت برفک زدن یخچال فیلور | شماره تلفن نمایندگی یخچال فیلور

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  mahtab.z
  1402/05/10 15:18

  سلام وقت بخیر. من مدتیه فن یخچالم رو تمیز میکنم، مدتی کار می‌کنه بعد از کار می افته باید چکار کنم؟

  wbadmin wbadmin
  1402/05/14 16:52
  پاسخ به:mahtab.z

  سلام وقتتون بخیر

  لازم است فن را تعویض کنید تا مشکل رفع شود.

  hamid rostami
  1402/01/30 15:55

  سلام علیکم قسمت پایین یخچال مواد غذایی را خوب سرد نمی کند دما را روی ۷گذاشتم اما در قسمت سردخانه (فریزر)خوب کار می کند و مواد غذایی را منجمد می کند علت چی هست؟پایین یخچال خوب خنک نمی کند فریزر منجمد می کند.

  SuperUser Account
  1402/02/05 10:26
  پاسخ به:hamid rostami

  سلام، گاز و فن بررسی شود. برای عیب یابی و رفع مشکل از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال فیلور بهره مند شوید.

  حانیه
  1402/01/30 15:54

  سلام ممکن عیب نشتی گاز از داخله بدنه یخچال. باشد. اگرباشدهزینه اش فرق میکند؟

  SuperUser Account
  1402/02/05 10:25
  پاسخ به:حانیه

  سلام، بله. اگر لوله کندانسور داخل بدنه باشد احتمال نشت دارد.

  زارع
  1402/01/30 15:54

  سلام خسته نباشید یخچال ما نمیدونم چرا چراغ داخل روشنه ولی موتور بعداز چندثانیه روشن شدن خاموش میشه هی تن تن این عمل رو تکرار میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید مشکلش ازچیه؟

  SuperUser Account
  1402/02/05 10:25
  پاسخ به:زارع

  سلام، رله اورلود را بررسی نمایید و اگر مشکل از آن نبود کمپرسور باید تعویض شود

  احمد شیخان
  1402/01/30 15:54

  درود و سپاس. من یک یخچال دو در ( بالا پایین) قدیمی ۱۲ فوت فیلور در یک روستای چهارمحال دارم. حدود ۲ ماه قبل، مقداری ماهی در قسمت یخدان آن براثر قطعی برق و نبودن ما، برای یکهفته در یخدان آب شد و به لایه های زیر یخدان نفوذ کرد. ذغال، جوش شرین، آبگرم با مایع ظرفشویی استفاده کردیم. اما بوی تعفن از بین نمیرود. امکان حمل به شهر بسیار سخت و گران است. احتمالا کف یخدان فومی، چیزی است که آلوده شده و بایددرآید و تعویض یا شستشو شود. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  SuperUser Account
  1402/02/05 10:24
  پاسخ به:احمد شیخان

  سلام، خون آبه ها به تمام جداره های یخچال ورود کرده، ابتدا دستگاه را خاموش کنید و تمام جداره ها را با آب گرم و وایتکس بشویید و سپس درب ها را به مدت 24 ساعت باز کنید.

  مقالات مرتبط