تعمیر لباسشویی فریجیدر

آنچه در این مقاله میخوانید
  تعمیر لباسشویی فریجیدر

  اگر در ماشین لباسشویی فریجیدر خود با مشکلاتی مواجه شده اید که سبب اختلال در کارکرد درست آن شده، خواندن این مطلب می‌تواند به شما کمک کند. تعمیر لباسشویی فریجیدر، کاری تخصصی است که نیاز به مهارت بالایی دارد.

  فریجیدر یک برند آمریکایی بسیار محبوب بوده که ماشین لباسشویی را در طیف وسیعی از ظرفیت‌های بار مختلف تولید می‌کند. این برند فعالیت خود را از سال 1916 شروع کرده و هدف آن از همان ابتدا تاکنون تولید لوازم خانگی با کیفیت بالا و برحسب انرژی پایین بوده است. ماشین لباس‌شویی‌های فریجیدر نیز مانند تمامی تولیدات این برند به دوام و کیفیت بالا معروف هستند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است دچار مشکلاتی شوند. در این مقاله، قصد داریم در مورد برخی از رایج‌ترین مشکلات لباسشویی فریجیدر و این‌که چگونه باید آنها را برطرف کنید صحبت کنیم.

  برای تعمیر لباسشویی خود باید بتوانید هرچه زودتر اقدام کنید تا هزینه تعمیر و خسارات وارده بر آن را به حداقل برسانید. در صورت بروز هر مشکل در لباسشویی فریجیدر خود تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  تکنسین‌های پارس پشتیبان در کمترین زمان، با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه به تعمیر لباسشویی فریجیدر در تهران و سایر شهرها می‌پردازند. تا انتهای این مطلب با پارس پشتیبان همراه باشید تا هر آنچه که باید درباره تعمیر لباسشویی فریجیدر بدانید با هم مرور کنیم.

  نمایندگی تعمیر لباسشویی فریجیدر در تهران

  پارس پشتیبان به عنوان دارنده نمایندگی تعمیر لباسشویی فریجیدر در تهران مفتخر به ارائه بهترین و تخصصی‌ترین خدمات تعمیر در این زمینه به مشتریان است. هیچ مشکلی در لباسشویی فریجیدر پیدا نخواهید کرد که تعمیرکاران مجرب و متعهد پارس پشتیبان از عهده آن برنیایند؛ بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل در لباسشویی فریجیدر خود تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  تکنسین‌های پارس پشتیبان کار تعمیر لباسشویی فریجیدر شما را به صورت تضمینی و با کمترین هزینه در تهران انجام خواهند داد. پارس پشتیبان با پشتیبانی 24 ساعته و پاسخگویی به موقع توانسته اعتماد مشتریان خود را جذب کند، تنها کافی است شما هم یک بار استفاده از خدمات ما را امتحان کنید. برای برقراری ارتباط با پارس پشتیبان می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • روش اول: تماس با یکی از شماره تلفن‌های پارس پشتیبان و درخواست پشتیبانی یا مشاوره
  • روش دوم: درخواست حضور کارشناس در محل با استفاده از پر کردن فرم مخصوص تعمیر لوازم خانگی بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

  آشنایی با قطعات مهم و کاربردی لباسشویی فریجیدر

  برای آن که بتوانید به خوبی از پس تعمیر لباسشویی فریجیدر خود بر بیایید، لازم است ابتدا با اجزای مهم و کاربردی آن آشنا شوید. بدون آشنایی با این قطعات پرداختن به تعمیر لباسشویی فریجیدر کار آسانی نخواهد بود. از این رو در ادامه برای آشنایی شما عزیزان به معرفی این قطعات پرداختیم:

  تعمیر لباسشویی فریجیدر در تهران

  1. پمپ آب

  وظیفه آن تأمین آب در طول چرخه شستشو و تخلیه آب پس از آبکشی لباس است. در برخی از ماشین‌های لباسشویی فریجیدر، یک پمپ مجزا برای ورودی و خروجی آب وجود دارد، در حالی که در برخی از آن ها، یک پمپ واحد هر دو کار را انجام می‌دهد. ماشین لباس‌شویی‌های جدید فقط از یک پمپ آب برای تخلیه آب استفاده می‌کنند.

  2. لوله تخلیه

  لوله تخلیه برای تخلیه آب پس از شستن لباس به زهکش است. یک سر آن به پمپ و سر دیگر به منبع زهکشی متصل می‌شود.

  3. شیر ورودی آب

  برای تأمین آب دستگاه، در طول چرخه شستشو به کار می‌رود. برخی از ماشین‌های لباسشویی فریجیدر یک پورت برای تأمین آب سرد دارند و بخاری داخلی تا دمای خاصی گرم می‌شود. برخی دیگر نیز دارای دو پورت برای تأمین آب سرد و گرم در طول چرخه شستشو هستند. بسته به نوع دستگاه، دریچه ورودی به صورت دستی یا خودکار باز و بسته می‌شود.

  4. شیلنگ ورودی آب

  از طریق شیلنگ ورودی آب، آب به داخل ماشین لباسشویی می‌آید. شیر ورودی میزان جریان آب را کنترل می‌کند.

  5. وان یا درام

  دو درام در دستگاه وجود دارد. درام اول، وان داخلی است که در آن لباس‌ها در طول چرخه شستشو تمیز می‌شوند و دارای سوراخ‌هایی برای ورود و خروج آب است. درام بیرونی از وان داخلی پشتیبانی می‌کند و از نشت آب به قسمت دیگر ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کند.

  نمایندگی تعمیر لباسشویی فریجیدر

  6. همزن یا پارو

  همزن یک عضو چرخان با یک پروانه است. نحوه عملکرد آن به صورت چرخاندن لباس‌ها و مالیدن آنها به یکدیگر است و با کارکرد آن، کثیفی از لباس پاک می‌شود.

  7. موتور

  موتور حرکت را به همزن یا پروانه می‌دهد تا بچرخد. بنابراین، گردابی از آب برای چرخاندن لباس‌ها در داخل سطل ایجاد می‌کند.

  8. تخته مدار

  برد مدار به عنوان مغز ماشین لباسشویی عمل می‌کند. این قطعه سیگنال را به کنترل پنل و سایر وسایل الکترونیکی برای انجام عملیات متصل می‌کند.

  9. تایمر

  برای تعیین زمان مورد نظر برای چرخه شستشو است. در حین تمیز کردن لباس‌ها می‌توانیم زمان تعیین کنیم و بعد از آن تایمر به طور خودکار متوقف می‌شود. پس بهتر است در مصرف برق و استفاده غیرضروری از چرخه شستشو صرفه‌جویی شود.

  10. صفحه کنترل

  از دکمه‌ها و نشانگرها تشکیل شده است. از طریق کنترل پنل می‌توانیم فرمان را به ماشین لباسشویی فریجیدر بدهیم.

  تنظیمات لباسشویی فریجیدر

  11. عنصر گرمایش

  در طول چرخه شستشو آب را تا دمای مورد نظر گرم می‌کند.

  12. انتخابگر شستشو

  این قطعه یک دستگیره است که به انتخاب نوع شستشو کمک می‌کند. با این دستگیره می‌توانیم آب را تخلیه کنیم و چرخه شستشو را با سرعت‌های مختلف شروع کنیم.

  13. کنترل سطح آب

  ورودی آب داخل دستگاه را کنترل می‌کند. اگر آب داخل دستگاه از سطح بالاتر رود، کنترل سطح آب شیر ورودی آب را متوقف می‌کند. بنابراین از سرریز شدن آب جلوگیری خواهد کرد.

  مشکلات رایج در ماشین لباس‌شویی‌های فریجیدر

  در این بخش با ما همراه باشید تا با مشکلات رایج در لباسشویی‌های فریجیدر آشنا شوید و بتوانید به موقع برای تعمیر آن‌ها اقدام نمایید.

  1. ماشین لباسشویی فریجیدر نمی‌چرخد

  لباسشویی فریجیدر شما با نیروی آب وارد شده به ماشین لباسشویی از دهانه پایین می‌چرخد. اگر لباسشویی به درستی نمی‌چرخد، احتمالاً به دلیل گرفتگی پمپ است. برای بررسی این موضوع، در را باز کرده و انگشت خود را در دهانه قرار دهید. اگر پمپ پر از خاک باشد، می‌توانید آن را احساس کنید.

  اگر دهانه دارای فیلتر باشد، کثیفی در فیلتر باقی می‌ماند. همچنین ممکن است مجبور شوید فیلتر را تعویض کنید. در صورت مواجهه با این مشکل بهتر است از یک تعمیرکار تخصصی کمک بگیرید.

  تعمیرات لباسشویی فریجیدر در منزل

  2. ماشین لباسشویی فریجیدر تخلیه نمی‌شود

  این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی در ماشین لباسشویی فریجیدر اتفاق بیفتد و اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید دوشاخه تخلیه گیر نکرده باشد. انتهای شیلنگ که به لوله تخلیه متصل است را بررسی کنید. اگر انسدادی در خط وجود داشته باشد، آب نمی‌تواند از لوله عبور کند.

  اگر این موارد را بررسی کردید اما همچنان مشکل سر جای خود باقی بود لطفاً از یک تعمیرکار مجرب برای تعمیر لباسشویی فریجیدر خود کمک بگیرید.

  3. ماشین لباسشویی فریجیدر روشن نمی‌شود

  اگر ماشین لباسشویی فریجیدر روشن نمی‌شود، به احتمال زیاد علت آن باتری خراب است. برای بررسی این موضوع، ماشین لباسشویی را با سیم شارژر باتری متصل به آن روشن کنید. اگر درست راه‌اندازی شود، باتری آن خراب است. اگر ماشین لباسشویی با شارژر باتری روشن نمی‌شود، احتمالاً اتصال الکتریکی شارژر باتری به ماشین لباسشویی مشکل دارد.

  ممکن است مجبور شوید شارژر باتری را از ماشین لباسشویی خارج کنید و دوباره آن را به پریز دیگری در خانه خود وصل کنید و این به شما امکان می‌دهد تا بررسی کنید که آیا اتصال خوب است یا خیر؟

  4. ایجاد صداهای غیرمعمول توسط لباسشویی فریجیدر

  این مشکل ممکن است به دلیل اختلال در کارکرد موتور یا اتصال برق باشد. برای بررسی این موضوع، به دنبال هر چیز مخرب یا نادرست در لباسشویی بگردید. اگر چیزی مخرب یا آسیب دیده پیدا کردید، می‌توانید خودتان آن را تعمیر کنید. در غیر این صورت، ممکن است لازم باشد با یک تعمیرکار مجرب جهت تعمیر لباسشویی فریجیدر خود تماس بگیرید.

  5. عدم وجود آب در وان لباسشویی فریجیدر

  مسدود شدن لوله تخلیه شایع‌ترین علت این امر است. برای بررسی این موضوع، پانل پایینی دستگاه را بردارید و به شلنگ تخلیه نگاه کنید. اگر گرفتگی داشته باشد، می‌توانید چکیدن آب را ببینید. در غیر اینصورت برای تعمیر لباسشویی فریجیدر از جمله مشکل نبود آب در وان با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

  6. ماشین لباسشویی فریجیدر متوقف می‌شود

  این مشکل معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که در بسته باشد یا یک شیء خارجی در لباسشویی فریجیدر گیر کرده باشد. اگر اینطور است، سعی کنید در را کمی بکشید تا ببینید آیا باز می‌شود یا خیر؟ اگر باز نشد، سعی کنید صفحه را روی تنظیمات دیگری قرار دهید یا حتی دستگاه را از برق بکشید. اگر باز هم مشکل وجود داشت باید برای تعمیر لباسشویی فریجیدر از یک تکنسین حرفه‌ای کمک بگیرید.

  نمایندگی تعمیرات لباسشویی فریجیدر

  7. شروع نشدن کار خشک‌کن فریجیدر

  تعمیر خشک‌کن فریجیدر بسیار آسان است. بررسی کنید که کابل برق خشک‌کن وصل شده است یا خیر. اگر وصل شده اما کار نمی‌کند، با باز کردن درب خشک‌کن بررسی کنید که آیا چرخ دنده در حال چرخش است یا خیر؟ اگر نمی‌چرخد، احتمالاً مشکل از موتور است. در این صورت بهتر است برای تعمیر خشک‌کن فریجیدر خود کمک تخصصی بگیرید.

  8. موتور لباسشویی فریجیدر کار نمی‌کند

  اگر موتور لباسشویی فریجیدر کار نمی‌کند، ممکن است مجبور شوید آن را تعویض کنید. برای بررسی این موضوع، در را باز کنید و بررسی کنید که آیا موتور در حال چرخش است یا خیر؟ اگر موتور نمی‌چرخد، باید پیچ‌هایی را که آن را در جای خود نگه می‌دارند باز کنید و موتور ماشین لباسشویی را بیرون بیاورید. اگر آب در پمپ نباشد، احتمالاً گرفتگی در شلنگ تخلیه یا در جای دیگری در ماشین لباسشویی وجود دارد. ضمناً تعمیر موتور خشک کن لباسشویی دوقلو در پارس پشتیبان برای مشتریان با کیفیت مناسب انجام می‌شود. به طور کلی در مواردی که مشکلات مرتبط با موتور است بهتر است از یک تعمیرکار خبره کمک بگیرید.

  انواع کد خطا در ماشین لباسشویی فریجیدر

  استفاده از کد خطا و دانش مناسب درباره آنها می‌تواند تا حدود زیادی کمک کند تا به مشکلات لباسشویی خود فایق آیید. در ادامه با معنی ارورهای ماشین لباسشویی فریجیدر و قطعه معیوب احتمالی مرتبط با آن آشنا می‌شویم:

  کد ارور معنی ارور قطعه مرتبط
  E11 طولانی شدن زمان پر کردن آب دستگاه فلکه ، شلنگ ورودی آب، پمپ تخلیه
  E13 نشت آب و یا نشت هوا لوله هوای سنسور فشار سطح آب
  E14 جا نیفتادن آهنربای سوئیچ نی مغناطیسی سوئیچ نی یا آهنربا
  E21 عدم تخلیه ماشین پمپ تخلیه
  E31 یا E32 قطع ارتباط سنسور فشار آب با برد الکترونیکی سنسور فشار آب
  E35 پر شدن آب بیش از حد دستگاه شیر برقی آب ورودی، سنسور فشار آب
  E38 گرفتگی لوله‌ی هوا سنسور فشار سطح آب
  E41 تشخیص باز بودن درب قفل درب، سیم‌کشی های دتسگاه
  E43, E45, E48 یا E4A تشخیص خرابی مدار قفل درب توسط کنترلر سیم‌کشی‌ها، مجموعه قفل درب
  E47 تشخیص باز بودن درب در هنگام چرخش سیم‌کشی‌ها، مجموعه قفل درب
  E52 علامت اخطار از سرعت‌سنج موتور سیم‌کشی‌ها، موتور
  E53 پایین بودن ولتاژ در برد کنترل موتور برد کنترل موتور، سیم‌کشی‌ها
  E54 سرعت موتور زیاد است برد کنترل موتور، موتور
  E55 سرعت موتور کم است سبد چرخان، مخزن خارجی، برد کنترل موتو، موتور
  E57 یا E58 شدت جریان موتور زیاد است سبد چرخان، مخزن خارجی، برد کنترل موتو، موتور
  E5A یا E5C گرمای برد کنترل مدار زیاد است برد کنترل موتور
  E68 هیتر دچار مشکل است هیتر، برد کنترل الکترونیکی
  E71 سنسور دمای هیتر مشکل دارد هیتر، کابل‌ها و اتصالات
  E75 اشکال در مدار سنسور دمای آب شیر برقی ورودی آب، برد کنترل الکترونیکی
  E91 یا E92 مشکل در ارتباط بخش های مختلف برد رابط کاربری، برد کنترل الکترونیکی، کابل‌ها
  EA1 برق ورودی، فرکانس بالایی دارد برد کنترل الکترونیکی
  EA2 ولتاژ برق ورودی از محدوده ۱۳۰ ولت بالاتر رفته است برد کنترل الکترونیکی
  EA3 ولتاژ برق ورودی از محدوده ۱۰۰ ولت متناوب پایین تر رفته است برد کنترل الکترونیکی
  EF1 پمپ تخلیه مسدود است پمپ تخلیه
  EF2 کف موجود در ماشین بیش از حد مجاز است از مواد شونده قوی و با کف کم استفاده کنید
  EF8 یکی از دکمه ها خراب است برد رابط کاربری

  تعمیر تخلیه لباسشویی دوقلو فریجیدر

  لباسشویی دوقلو فریجیدر یکی از لباس‌شویی‌های پرطرفدار و پرفروش است که دلیل محبوبیت آن سازگاری بسیار بالای آن با شرایط زندگی در ایران است. اگر شما نیز لباسشویی دوقلو فریجیدر در خانه دارید لازم نیست برای بروز مشکل در این لباسشویی خودتان را نگران کنید.

  تعمیر لباسشویی دوقلو فریجیدر کاری است که تعمیرکاران ما به اندازه کافی در آن تجربه و تخصص دارند. اگر در تخلیه ماشین لباسشویی خود مشکل دارید تنها کافی است تعمیر تخلیه لباسشویی دوقلو خود را به یک تعمیرکار پارس پشتیبان بسپارید. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل در موتور خشک‌کن خود می‌توانید از تعمیر موتور خشک‌کن لباسشویی دوقلو فریجیدر خود توسط ما مطمئن باشید.

  تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر قدیمی

  ماشین لباسشویی فریجیدر قدیمی نیز در بسیاری از خانه‌های ایرانی دیده می‌شوند و ممکن است شما هم یکی از آن افرادی باشید که در خانه خود ماشین لباسشویی فریجیدر قدیمی دارید. اگر شما نیز لباسشویی فریجیدر قدیمی را در خانه دارید لازم نیست در صورت بروز مشکل در آن مستأصل شوید.

  تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر قدیمی کاری است که تعمیرکاران پارس پشتیبان به اندازه کافی در آن تجربه و تخصص دارند؛ بنابراین در صورت بروز هر مشکل در لباسشویی خود برای تعمیر لباسشویی فریجیدر قدیمی تنها کافی است با کارشناسان ما در پارس پشتیبان تماس بگیرید تا در کمترین زمان به تعمیر لباسشویی فریجیدر قدیمی در منزل شما بپردازند.

  تعمیر موتور خشک کن لباسشویی دوقلو فریجیدر

  ممکن است خشک‌کن لباسشویی دوقلو فریجیدر شما از کار افتاده باشد. دلایل احتمالی کار نکردن خشک‌کن لباسشویی دوقلو عبارتند از: موتور معیوب، سوئیچ تایمر معیوب، چرخ‌های ترمز شکسته و خازن سوخته. یکی از رایج‌ترین دلایل این اتفاق معیوب شدن موتور خشک‌کن است. بنابراین باید برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر برای تعمیر موتور خشک کن لباسشویی دوقلو فریجیدر دست به کار شوید. متأسفانه این کار، یک کار تخصصی است که باید برای آن مهارت و تخصص داشته باشید. لطفاً اگر این مهارت را ندارید به تنهایی برای تعمیر موتور خشک‌کن لباسشویی دوقلو اقدام نکنید. برای این کار حتماً از تکنسین‌های متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

  سرویس لباسشویی فریجیدر

  سرویس لباسشویی فریجیدر، یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید در رابطه با نگهداری درست آن در نظر بگیرید. بهتر است برای آن که مدام در ماشین لباسشویی فریجیدر خود با مشکل مواجه نشوید، هر 3 ماه یک بار خودتان دست به کار شده و به سرویس لباسشویی فریجیدر خود بپردازید.

  در واقع برای سرویس لباسشویی فریجیدر نیاز است تا کارهایی نظیر جرم گیری، رسوب گیری، تمیز کردن فیلترها، تنظیم درست و غیره را که از پس آن برمی‌آیید در یک بازه سه‌ماهه انجام دهید. البته توصیه می‌شود سالی یک بار کار سرویس لباسشویی فریجیدرخود را به متخصصین کاردان بسپارید. تیم حرفه‌ای پارس پشتیبان به سادگی می‌تواند سرویس لباسشویی فریجیدر شما را با کیفیتی عالی انجام دهد.

  تعمیر موتور خشک‌کن لباسشویی دوقلو فریجیدر

  سؤالات متداول تعمیر لباسشویی فریجیدر

  1. رایج‌ترین مشکل لباسشویی فریجیدر چیست؟

  آسیب به موتور یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که ممکن است در ماشین لباسشویی فریجیدر خود با آن مواجه شوید. همچنین ممکن است تخلیه این ماشین لباسشویی به دلیل مسدود شدن با یک زباله باقیمانده یا خرابی واشر دچار مشکل شود.

  2. آیا در تعمیر لباسشویی فریجیدر از قطعات اصل استفاده می‌کنید؟

  یکی از پروتکل های تعمیر در پارس پشتیبان که تعمیرکاران موظف به اجرای آن هستند استفاده از قطعات اصل است. البته در صورت نایاب بودن قطعه مورد نظر، با اطلاع مشتریان عزیز از قطعات جایگزین استفاده خواهد شد.

  3. هزینه تعمیر لباسشویی فریجیدر در مواردی که دستگاه ایراد خاصی ندارد، چقدر است؟

  در صورتی که ماشین لباسشویی شما مشکل خاصی نداشته باشد و با یک اقدام ساده، راه اندازی شود با تشخیص تعمیرکار، فقط هزینه ایاب و ذهاب از مشتریان محترم دریافت خواهد شد.

  عبارات کلیدی:

  ماشین لباسشویی فریجیدر قدیمی | تعمیر لباسشویی فریجیدر | لباسشویی فریجیدر آمریکایی

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  مقالات مرتبط