تعمیر پکیج دئوترم

آنچه در این مقاله میخوانید
  تعمیر پکیج دئوترم

  اگر شما نیز در خانه خود یک پکیج دئوترم دارید خواندن این مطلب می‌تواند کمک بزرگی در راستای تعمیر پکیج دئوترم به شما کند. دئوترم به عنوان یک برند ایرانی شناخته شده است که پکیج های با کیفیت بالا را تولید می‌کند. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج دئوترم عبارتند از راندمان بالا، برد هوشمند، عیب یابی اتومات، قابلیت برنامه‌ریزی و قابلیت نصب در سیستم آبشاری.

  در صورت بروز هرگونه مشکل در پکیج دئوترم خود تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان تماس بگیرید. هرچه زودتر برای تعمیر پکیج دئوترم خود اقدام کنید، هزینه تعمیر و خسارات وارد بر آن را به حداقل خواهید رساند. در این مقاله، قصد داریم در مورد برخی از رایج‌ترین مشکلات پکیج دئوترم و این‌که چگونه باید آنها را برطرف کنید صحبت کنیم.

  تعمیر پکیج دئوترم تهران

  اگر به دنبال تعمیر پکیج دئوترم تهران با بالاترین کیفیت و تضمین هستید، می‌توانید به تیم حرفه‌ای پارس پشتیبان اعتماد کنید. برای تعمیر پکیج دئوترم خود می‌توانید از تعمیرکاران مجرب پارس پشتیبان کمک بگیرید. تکنسین‌های پارس پشتیبان در کمترین زمان، با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه به تعمیر پکیج در تهران می‌پردازند. پارس پشتیبان به صورت 24 ساعته در تهران آماده پاسخگویی به تمامی نیازهای شما بوده و بهترین خدمات را برای جلب رضایت شما عزیزان ارائه می‌دهد.

  آشنایی با قطعات مهم و کاربردی پکیج دئوترم

  یکی از موارد مهمی که در ابتدا جهت تعمیر پکیج دئوترم باید با آن آشنا باشید، قطعات مهم و کاربردی پکیج دئوترم است. بدون آشنایی با این موارد و نحوه کارکرد آن ها نمی‌توانید به درستی به تعمیرات پکیج دئوترم بپردازید؛ از این رو در ادامه به معرفی این قطعات پرداخته شده است:

  1. مشعل

  مشعل بخشی از پکیج است که در آن هوا با منبع سوخت مخلوط شده و می‌سوزد. سپس گازهای احتراق داغ وارد پکیج می‌شوند که به عنوان مبدل حرارتی عمل می‌کند. مقدار مناسب هوا برای احتراق تمیز و کارآمد مهم است، بنابراین این جزئی از پکیج است که باید در وضعیت خوبی نگهداری شود.

  2. محفظه احتراق

  محفظه احتراق جزئی از پکیج است که در آن سوخت برای گرم کردن آب سوزانده می‌شود. محفظه شامل مشعل‌ها است و به گونه‌ای طراحی شده که یک منطقه بسیار امن برای احتراق سوخت فرار در دمای بالا ایجاد کند. این بخش معمولاً از فولاد یا چدن یا فلز سنگین دیگری ساخته می‌شود که می‌تواند با دمای چند صد درجه مقابله کند. این قسمت دیگری از پکیج است که نیاز به سرویس‌دهی به طور منظم دارد، زیرا واحدهای قدیمی ممکن است دچار خوردگی یا ترک شوند و این امر آنها را ناامن می‌کند.

  3. مبدل حرارتی

  مبدل حرارتی قطعه‌ای است که حرارت تولید شده توسط مشعل‌های داخل محفظه احتراق را به آب موجود در پکیج انتقال می‌دهد. مبدل‌های حرارتی می‌توانند از عناصر مختلفی از جمله بسته‌های لوله‌های فولادی، خطوط چدنی یا مسی ساخته شوند. عناصر باید از مواد بسیار محکمی ساخته شوند که قادر به مقاومت در برابر درجه حرارت بالا، ماندگاری طولانی و انتقال مؤثر گرما باشد.

  تعمیر پکیج دئوترم در تهران

  4. کنترل‌های پکیج

  کنترل‌های پکیج به کاربر اجازه می‌دهد دمای آب، مخلوط‌های تأمین هوا و سوخت، فشار داخلی و احتراق را تنظیم کند. کنترل‌ها تعداد دفعات آتش زدن مشعل، کیفیت مخلوط سوخت و اکسیژن، سرعت استفاده از سوخت و گرم شدن آب را تنظیم می‌کنند. کنترل‌ها نیز بخش مهمی از سیستم ایمنی پکیج شما هستند.

  بخار کنترل نشده و پرفشار می‌تواند فوق العاده خطرناک باشد و کنترل‌های سیستمی که به خوبی نگهداری می‌شوند با اطمینان از این که فشار داخلی پکیج شما خیلی بالا نمی‌رود و آب در محدوده دمایی ایمن باقی می‌ماند، به ایمنی کامل دیگ پکیج کمک می‌کند.

  5. خطوط تأمین و خطوط برگشت

  خطوط تأمین از پکیج منشعب می‌شود و آب یا بخار گرم شده را به نقاط توزیع اطراف ساختمان مانند رادیاتور می‌رساند. هنگامی که آب خارج شده در این نقاط سرد می‌شود، یا بخار خنک می‌شود و دوباره به آب تبدیل می‌شود، خطوط برگشت آب را برای گرم شدن دوباره بازمی‌گرداند.

  6. پمپ سیرکولاتور

  پمپ سیرکولاتور جزئی است که آب گرم را از طریق خطوط تغذیه به رادیاتورها یا سایر خطوط توزیع ارسال می‌کند. همچنین مسئول بازگرداندن آن از طریق خطوط برگشت است. پمپ گردش، نقش مهمی در عملکرد پکیج شما ایفا می‌کند و باید به خوبی نگهداری شود تا اطمینان حاصل شود که سیستم تا حد امکان کارآمد است.

  قطعات پکیج دئوترم

  مشکلات رایج در پکیج های دئوترم 

  لازم است با مشکلات رایج پکیج دئوترم آشنا باشید تا به موقع بتوانید برای تعمیر آن اقدام کنید. برای تعمیر پکیج دئوترم خود می‌توانید از تخصص و تجربه تعمیرکاران پارس پشتیبان بهره گیرید. در این بخش با ما همراه باشید تا با تمامی مشکلات رایج در پکیج های دئوترم که نیاز به تعمیر دارند آشنا شوید.

  1. پکیج دئوترم آب را گرم نمی‌کند

  اگر فقط آب سرد را از شیر آب‌ها و دوش‌های خود دریافت می‌کنید، ممکن است چند مشکل در پکیج دئوترم شما وجود داشته باشد. به احتمال زیاد، عناصر گرمایشی داخل پکیج شما شکسته شده یا به درستی کار نمی‌کنند. یا ممکن است ترموستات پکیج دئوترم شما به درستی تنظیم نشده باشد.

  اگر مشکل این نیست، ممکن است منبع برق پکیج شما قطع شده باشد. این امر معمولاً به دلیل سوختن فیوز یا قطع شدن قطع کننده مدار ایجاد می‌شود. اگر اینطور باشد، معمولاً مشکل با روشن کردن مجدد قطع کننده یا تنظیم ترموستات حل خواهد شد و آب به درستی گرم می‌شود. اما اگر با تدابیر بالا همچنان مشکل سر جای خود باقی بود بهتر است با یک متخصص حرفه ای در این زمینه تماس بگیرید.

  نمایندگی تعمیر پکیج دئوترم

  2. رنگ آب خارج شده از شیر آب گرم تغییر یافته است

  اگر رنگ آب شما زنگ زده است، نباید ترسید چون این اتفاق به این معنی نیست که آب شما کثیف یا آلوده است. به احتمال زیاد، آب زنگ‌زده نتیجه زنگ‌زدگی واقعی پکیج بوده و بسیار رایج است. هنگامی که میله آند یا قطعه‌ای در داخل پکیج شما خراب می‌شود، مخزن شروع به زنگ زدن می‌کند.

  هنگامی که این اتفاق می‌افتد، ممکن است شروع به مشاهده تغییر رنگ آب کنید. در حالی که گاهی اوقات، مخازن را می توان تعمیر کرد، اما در بیشتر موارد نیاز به مخزن پکیج جدید است. برای تعمیر پکیج دئوترم خود در این مورد حساس حتماً از یک متخصص حرفه‌ای کمک بگیرید.

  3. نشتی آب از پکیج دئوترم

  نشتی یا جمع شدن آب می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات مختلفی از اتصالات لوله‌کشی ضعیف گرفته تا نشتی واشرها و مخازن ذخیره‌سازی پکیج باشد. برای عیب‌یابی پکیج دئوترم خود در رابطه با این مسأله و رفع آن با یک متخصص حرفه‌ای تماس بگیرید تا مطمئن شوید که مشکل به طور کامل حل می‌شود.

  4. چراغ پکیج دئوترم مشتعل نمی‌شود

  اگر چراغ پکیج دئوترم شما خاموش شود، معمولاً فوراً دوباره روشن می‌شود. اما اگر نمی‌توانید چراغ راهنما را دوباره روشن کنید، ممکن است مشکلی در پشت آن وجود داشته باشد، مثلاً یک ترموکوپل معیوب. همچنین در صورت بروز این مشکل، دستگاه باید توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای ارزیابی شود. شما می‌توانید با کارشناسان ما در پارس پشتیبان تماس بگیرید تا تعمیرکاران آموزش دیده ما به سرعت برای تعمیر پکیج دئوترم در محل حاضر ‌شوند.

  5. آب داغ نمی‌شود

  اگر آب شما کمی گرم می‌شود اما آنطور که باید گرم نمی‌شود، معمولاً یک راه حل سریع وجود دارد؛ این راه حل سریع شامل تنظیم ترموستات است. اغلب، صاحبان خانه می‌توانند این کار را به تنهایی انجام دهند. به سادگی تنظیمات ترموستات پکیج دئوترم خود را تا زمانی که مقدار مناسب آب گرم دریافت کنید، تنظیم کنید. اما اگر مشکل رفع نشد نیاز به کمک یک متخصص برای عیب‌یابی پکیج دئوترم و رفع مشکل آن خواهید داشت.

  6. آب خیلی داغ می‌شود

  اگر شما مشکلی برعکس مشکل قبلی دارید و آب خانه شما بیش از اندازه داغ می‌شود، باید بدانید که آب خیلی داغ می‌تواند یک مشکل ایمنی باشد به خصوص اگر بچه‌های کوچکی در خانه خود دارید. اگر اینطور است، به سادگی ترموستات پکیج را کم کنید تا آب شما را نسوزاند. در صورت ادامه مشکل با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید.

  7. آب پکیج دارای بوی عجیب است

  آب بویی شبیه تخم مرغ گندیده می‌دهد یا متوجه بوی مشابهی در آب گرم خود شده اید؟ ممکن است باکتری‌هایی در رسوبات ته پکیج نشسته باشند. باکتری‌ها گازهایی ایجاد می‌کنند که می‌توانند از طریق لوله‌های شما بالا آمده و با باز کردن شیر آب گرم خارج شوند. این مسأله کوچکی نیست، بنابراین به تنهایی آن را انجام ندهید. برای عیب‌یابی پکیج دئوترم و رفع مشکل آن با یک متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

  عیب یابی پکیج دئوترم

  تا این بخش از مقاله با مشکلات رایجی که ممکن است در پکیج دئوترم شما رخ دهد، آشنا شدید. اما تا زمانی که نتوانید به درستی پکیج دئوترم خود را عیب‌یابی کنید، ممکن است نتوانید آن را تعمیر کنید. البته کار عیب یابی پکیج دئوترم کاری تخصصی است که نیاز به مهارت دارد و مرحله مهمی در فرآیند تعمیر پکیج دئوترم به شمار می‌رود.

  با این حال اگر تمایل دارید خودتان به تعمیر پکیج دئوترم خود بپردازید تنها کافی است در ابتدا به نشانه‌ها توجه کنید. مثلاً نشانه‌هایی چون نشتی آب، سروصدای عجیب، آب زنگ زده و بدبو، گرم نشدن آب یا کم بودن آب گرم. همه این‌ها نشانه‌هایی هستند که به شما می‌گویند یک جای کار می‌لنگد. در برابر این نشانه‌ها تنها کاری که باید بکنید چک کردن موارد مرتبط با آن نشانه است. برای مثال وقتی پکیج دئوترم شما دچار نشتی می‌شود بهتر است لوله های اتصال را چک کنید یا به بررسی واشرها بپردازید و در صورت لزوم آن ها را تعویض کنید.

  عیب یابی پکیج دئوترم

  ارورهای پکیج دئوترم

  آشنایی با ارورها یا همان کدهای خطای پکیج دئوترم کمک می‌کند تا بلافاصله به مشکل احتمالی دستگاه خود پی ببرید. هر چند بیشتر این مشکلات توسط خود شما قابل تعمیر نیست ولی آگاهی از آنها ایمنی را بالا می‌برد و با بیان ارور دستگاه برای کارشناسان پارس پشتیبان، مشکل دستگاه به سرعت قابل تشخیص خواهد بود. در ادامه مهمترین موارد این ارورها را مرور می‌کنیم:

  کد ارور معنای ارور
  E1 مشکل در جریان گاز
  E2 ایراد در پمپ، نیاز به هواگیری سیستم، رسوب در مبدل‌ها
  E3 نقص در عملکرد سوئیچ هوا در پکیج‌های فن‌دار- مشکل در سنشور دود یا دودکش در پکیج‌های بدون فن
  E4 کمبود فشار آب
  E5 ایراد در برد الکترونیکی
  E6 مشکل در NTC آبگرم بهداشتی
  E7 ایراد در NTC شوفاژ
  E9 مشکل در سیستم مقابله با یخ‌زدگی

  ارورهای پکیج دئوترم

  نمایندگی تعمیر پکیج دئوترم

  یکی از افتخارات مجموعه پارس پشتیبان، داشتن نمایندگی تعمیر پکیج دئوترم در تهران است؛ بنابراین اگر به دنبال نمایندگی تعمیرات پکیج دئوترم در تهران هستید می‌توانید با خیالی آسوده این کار را به عهده تیم با تجربه پارس پشتیبان قرار دهید. تعمیرکاران متخصص ما کار تعمیر پکیج دئوترم شما را به سرعت، با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی انجام خواهند داد؛ از این رو در صورت بروز هر مشکل در پکیج دئوترم خود تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  پارس پشتیبان با پشتیبانی 24 ساعته و پاسخگویی به موقع توانسته است اعتماد مشتریان خود را جذب کند، تنها کافی است شما هم یک بار استفاده از خدمات ما را امتحان کنید. برای برقراری ارتباط با پارس پشتیبان می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • روش اول: تماس با یکی از شماره تلفن‌های پارس پشتیبان و درخواست پشتیبانی یا مشاوره
  • روش دوم: درخواست حضور کارشناس در محل با استفاده از پر کردن فرم مخصوص تعمیر لوازم خانگی. بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

  هزینه تعمیرات پکیج دئوترم

  هزینه تعمیرات پکیج دئوترم شما بستگی به مشکلی دارد که پکیج با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با مشکل، میزان تعمیر و یا تعویض قطعات هزینه‌های تعمیر پکیج دئوترم شما مشخص می‌شود. برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات پکیج دئوترم تنها کافی است با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید.

  عبارات کلیدی:

  تعمیر پکیج دئوترم | ارور پکیج دئوترم | رفع خطای e4 در پکیج دئوترم | نمایندگی پکیج دئوترم

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  مقالات مرتبط