تعمیر پکیج گلدیران

آنچه در این مقاله میخوانید
  تعمیر پکیج گلدیران

  اگر شما نیز در خانه‌تان یک پکیج گلدیران دارید خواندن این مطلب می‌تواند به شما کمک بزرگی در راستای تعمیر پکیج گلدیران کند. گلدیران به عنوان یک برند ایرانی معتبر در زمینه تولید پکیج و آبگرم کن، سال هاست که پکیج‌های با کیفیتی تولید می‌کند. پکیج های گلدیران از طراحی انگلیسی بهره برده‌اند و عموماً بسیار با دوام هستند. اما با این حال، مانند هر محصول دیگری طی گذشت زمان ممکن است مشکلاتی در این پکیج‌ها رخ دهد و برخی از این مشکلات نیاز به کمک حرفه‌ای برای تعمیر خواهند داشت.

  در صورت خرابی پکیج خود بهتر است هرچه زودتر برای تعمیر پکیج خود اقدام کنید تا هزینه تعمیر و خسارات وارد بر آن کمتر شود. تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  تکنسین‌های پارس پشتیبان در کمترین زمان، با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه به تعمیر پکیج گلدیران در تهران می‌پردازند. تا انتهای این مطلب با پارس پشتیبان همراه باشید تا هر آنچه که باید درباره تعمیر پکیج گلدیران بدانید با شما در میان بگذاریم.

  تعمیر پکیج گلدیران تهران

  اگر به دنبال تعمیر پکیج گلدیران تهران با تضمین سلامت و هزینه مقرون به صرفه هستید، می‌توانید به تیم حرفه‌ای پارس پشتیبان اعتماد کنید. برای تعمیر پکیج گلدیران خود می‌توانید از تعمیرکاران مجرب پارس پشتیبان کمک بگیرید. با سپردن تعمیرات پکیج گلدیران به متخصصین پارس پشتیبان می‌توانید از نتیجه مساعد کار تعمیر پکیج خود مطمئن باشید. پارس پشتیبان به صورت 24 ساعته در تهران آماده پاسخگویی به تمامی نیازهای شما بوده و بهترین خدمات را برای جلب رضایت شما عزیزان ارائه می‌دهند.

  نمایندگی تعمیر پکیج گلدیران

  آشنایی با قطعات مهم و کاربردی پکیج گلدیران

  برای آن که بتوانید به خوبی از پس تعمیر پکیج گلدیران خود بر بیایید، لازم است ابتدا با اجزای مهم و کاربردی آن آشنا شوید. بدون آشنایی با این قطعات پرداختن به تعمیر پکیج گلدیران کار آسانی نخواهد بود. از این رو در ادامه برای آشنایی شما عزیزان به معرفی این قطعات پرداختیم:

  1. نشانگر سطح آب

  نشانگر سطح آب برای بررسی سطح آب داخل دیگ که در قسمت جلوی پکیج تعبیه شده است، استفاده می‌شود.

  2. فشارسنج

  این قطعه برای اندازه‌گیری فشار داخل پکیج استفاده می‌شود.

  3. دریچه اطمینان

  این دریچه روی درام نصب می‌شود و برای جلوگیری از انفجار پکیج به دلیل فشار زیاد استفاده می‌شود که وقتی فشار داخل از حد مجاز خارج شود، منفجر می‌شود.

  سرویس و عیب یابی پکیج گلدیران

  4. شیر توقف

  شیر توقف برای کنترل جریان بخار از پکیج به لوله بخار استفاده می‌شود.

  5. شیر چک تغذیه

  این قطعه به عنوان یک شیر بدون بازگشت استفاده می‌شود که کمی زیر سطح آب معمولی روی درام نصب شده و برای تنظیم تأمین آب استفاده می‌شود.

  6. لوازم جانبی پکیج

  اینها قطعاتی هستند که وظیفه راندمان پکیج را بر عهده دارند.

  7. پمپ تغذیه

  برای پمپاژ آب به داخل پکیج برای کار مداوم استفاده می‌شود. برای کارکرد پمپ تغذیه از برق یا توربین بخار استفاده می‌شود.

  تنظیمات دمای پکیج گلدیران

  8. سوپر بخاری

  این قطعه برای گرم کردن بخار قبل از عبور از توربین استفاده می‌شود زیرا بخار اشباع شده باعث خوردگی می‌شود.

  9. اکونومایزر

  از آن برای افزایش راندمان پکیج استفاده می‌شود زیرا گازهای خروجی از دیگ بخار قبل از رها کردن آن به اتمسفر از طریق اکونومایزر جریان می‌یابد.

  مشکلات رایج در پکیج گلدیران

  آگاهی از مشکلات رایج در پکیج گلدیران که برای سایر افراد پیش می‌آید کمک می‌کند که آماده تعمیر آن باشید و یا در مراحل اولیه مشکل، به فکر چاره باشید. در این بخش با ما همراه باشید تا با تمامی مشکلات رایج در پکیج‌های گلدیران که نیاز به تعمیر دارند آشنا شوید.

  1. آب از پکیج گلدیران نشت می‌کند

  نشت آب شاید رایج‌ترین نوع مشکل پکیج گلدیران باشد که با آن مواجه خواهید شد. هر پکیجی درنهایت شروع به نشت می‌کند، زیرا طبیعتاً آب درنهایت مخزن پکیج را خورده و ترک‌ها یا شکستگی‌های میکروسکوپی در آن ایجاد می‌کند. با این حال، اگر به نظر می‌رسد نشت از بالای پکیج شماست، این مسئله می‌تواند نشانه شل بودن اتصالات لوله آب شما باشد.

  بررسی کنید که لوله‌های ورودی آب سرد و لوله‌های خروجی آبگرم هر دو محکم به هم وصل شده باشند و به نوعی لق یا شل نشده باشند. اگر به نظر می‌رسد که نشتی از پایین است، ممکن است مشکل تراکم داشته باشید که می‌توان با روشن کردن ترموستات آن را حل کرد. همچنین ممکن است آب از لوله سرریز یا شیر فشارشکن شما خارج شود. این مسائل می‌تواند نشانه‌ای از خوردگی مخزن نیز باشد، به این معنی که باید هرچه زودتر پکیج خود را تعویض کنید. بهتر است برای عیب‌یابی پکیج گلدیران خود از یک متخصص کمک بگیرید.

  تعمیر پکیج گلدیران در تهران

  2. پکیج گلدیران آب را گرم نمی‌کند

  آیا مخزن پکیج گلدیران شما پر از آب است اما به نظر می‌رسد آب‌ داغ نمی‌شود؟ ممکن است دلیل این مشکل منبع حرارت شما باشد. این بدان معناست که عناصر گرمایشی پکیج شما ممکن است خراب شده باشند یا اتصال الکتریکی آن ها تحت تأثیر قرار گرفته باشد. اگر چنین است، یک‌بار آن را خاموش و دوباره روشن کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت برای تعمیر پکیج گلدیران خود و رفع این مشکل با یک تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید.

  3. آب داغ با بوی عجیب

  اگر وقتی شیر آب گرم خود را باز می‌کنید متوجه بوی عجیبی می‌شوید، این احتمال وجود دارد که مخزن پکیج گلدیران شما دچار تجمع باکتری شده باشد. ابتدا دما را تا حدود 140 درجه فارنهایت افزایش دهید تا هرگونه باکتری در مخزن به دلیل گرما از بین برود. با این حال، مطمئن شوید که در حین اجرای این سرویس از آب گرم خود استفاده نکنید، زیرا آب داغ می‌تواند باعث سوختگی جدی شود.

  دما را بالا ببرید، حدود یک ساعت یا بیشتر صبر کنید، سپس آن را پایین بیاورید و چند ساعت صبر کنید تا دما دوباره پایین بیاید. اگر بعد از این کار مشکل ادامه داشت، ممکن است لازم باشد مخزن خود را با محلول سفیدکننده کلر تمیز کنید. اما چنان‌که مشکل همچنان سر جای خود باقی بود برای عیب یابی پکیج گلدیران و رفع مشکل با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید.

  4. مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا آب گرم شود

  اگر به نظر می‌رسد که پکیج گلدیران شما بیش از حد طول می‌کشد تا دوباره گرم شود، ممکن است ترموستات شما خیلی پایین تنظیم شده باشد، به این معنی که مشعل پکیج شما انرژی کافی برای گرم کردن سریع آب شما را تولید نمی‌کند. با این حال، در بسیاری از موارد که پکیج مدت زمان زیادی برای گرم شدن مجدد نیاز دارد، صرفاً مشکلی است که به عدم کفایت ظرفیت پکیج برای سرویس خانه برمی‌گردد. برای عیب‌یابی پکیج گلدیران و تعمیر آن در این زمینه از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

  تنظیم فشار پکیج گلدیران

  5. فشار کم آب گرم

  برای خانه‌های قدیمی، بزرگ‌ترین محدودکننده فشار آب، لوله‌کشی کوچک‌تر و ½ اینچی است که استاندارد ساختمان برای آن دهه‌ها بود. خانه‌های مدرن از لوله‌کشی بزرگ‌تر ¾ اینچی استفاده می‌کنند که قادر به انتقال آب بیشتر است، اما تنها راه حل این مشکل در خانه‌های قدیمی، لوله‌کشی کامل است.

  با این حال، اگر لوله‌کشی مدرن در خانه خود دارید، ممکن است بتوانید فشار آب خود را با اطمینان از گرفتگی دستگاه‌های هواکش افزایش دهید که در طول زمان انجام می‌شود. همچنین، شیر ورودی آب خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به طور تصادفی نیمه بسته نشده است. بهتر است برای این موضوع نیز از یک متخصص حرفه‌ای کمک بگیرید.

  6. آب خیلی گرم یا خیلی سرد می‌شود

  آیا دمای آب در پکیج گلدیران شما نامتناسب است؟ صرف نظر از این که ترموستات خود را چگونه تنظیم می‌کنید، آب خیلی گرم می‌شود یا به اندازه کافی گرم نمی‌شود؟ این نشانه این است که ترموستات پکیج گلدیران شما مشکل دارد. ممکن است لازم باشد ترموکوپل خود را تعویض یا تمیز کنید تا دوباره دما به درستی تنظیم شود. برای تعمیر پکیج گلدیران خود و رفع این مشکل نیز بهتر است با یک متخصص مجرب تماس بگیرید.

  عیب یابی پکیج گلدیران

  تا این بخش از مقاله سعی کردیم ابتدا با تجهیزات مهم پکیج گلدیران و سپس با مشکلات رایجی که ممکن است در این پکیج ها رخ دهد، آشنا شوید تا بتوانید درک درستی از پروسه تعمیر پکیج گلدیران داشته باشید. با همه این‌ها نکته‌ای که باید مد نظر قرار دهید این است تا زمانی که نتوانید به درستی پکیج گلدیران خود را عیب‌یابی کنید، ممکن است متعاقباً نتوانید آن را تعمیر کنید. البته کار عیب ‌یابی پکیج گلدیران کاری تخصصی است که نیاز به مهارت دارد و مرحله مهمی در فرآیند تعمیر پکیج گلدیران به شمار می‌رود. با این حال اگر تمایل دارید خودتان به تعمیر پکیج بپردازید تنها کافی است در ابتدا به نشانه‌ها توجه کنید.

  مثلاً نشانه‌هایی چون آب گرم زنگ زده و بدبو، سروصدای عجیب، گرم نشدن آب، کاهش میزان آب گرم و غیره. همه این‌ها نشانه‌هایی هستند که به شما می‌گویند که باید برای تعمیر پکیج گلدیران خودتان را آماده کنید. در برابر این نشانه‌ها تنها کاری که باید بکنید چک کردن موارد مرتبط با آن نشانه است. برای مثال وقتی پکیج گلدیران شما دچار نشتی می‌شود بهتر است لوله ها را چک کنید یا به بررسی واشرها بپردازید و در صورت لزوم آن ها را تعویض کنید. به همین ترتیب برای هر یک از نشانه‌ها نیاز به اقداماتی وجود دارد که توصیه می‌کنیم از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

  هزینه تعمیر پکیج گلدیران

  ارورهای پکیج گلدیران

  برای شروع آموزش تعمیر پکیج گلدیران بهترین راه این است که ارورهای پکیج گلدیران را بشناسید. در این بخش ارورهای مختلف این دستگاه را برای مدل های مختلف آن به همراه معنای آنها آورده‌ایم تا آموزش تعمیر پکیج گلدیران را شروع کنید.

  کد ارور معنای ارور
  مدل پایونیر
  E1 فقدان شعله
  E2 بالا بودن بیش از حد دما
  E3 ایراد در تهویه پرشر فن
  E4 پایین بودن فشار مدار گرمایش
  E6 مشکل در آبگرم و خرابی NTC
  E7 اشکال در گرمایش و خرابیNTC
  E9 یخ‌زدگی سیستم گرمایش
  مدل PERESTIG
  E1 شکستگی الکترود
  E2 دمای بیش از حد
  E3 ایراد در خروجی لوله آبگرم
  E4 کاهش فشار آب به میزان زیاد
  E6 ,E7 مشکل در حسگر دما
  E9 یخ‌زدگی سیستم گرمایش
  مدل مکس الیت
  E1 کاهش فشار آب
  E2 اشکال در تشکیل شعله
  E3 ایراد در سنسور آب گرمایش
  E4 مشکل در آب گرم مصرفی
  E6 مشکل فشار هوا
  E7 دمای بالاتر از حد مجاز
  E0 مشکل در سنسور آب سرد
  EE کلید DIP بر روی برد کنترل دستگاه به اشتباه انتخاب شده است

  تعمیرات پکیج گلدیران مدل پایونیر

  تعمیرات پکیج گلدیران مدل پایونیر

  پکیج گلدیران مدل پایونیر یکی از مدل‌های پرطرفدار این برند است که با تمام کیفیت بی‌نظیری که دارد عملکرد گرم سازی آب مصرفی و ایجاد دمای مطلوب در ساختمان را به خوبی انجام می‌دهد. اما این مدل از پکیج گلدیران نیز گاهی به دلیل کار مداوم، عدم نصب صحیح و نگهداری نادرست دچار مشکلات می‌شود.

  اگر شما نیز یک پکیج گلدیران مدل پایونیر در خانه‌تان دارید که نیاز به تعمیر دارد می‌توانید از تیم متخصص پارس پشتیبان در این زمینه کمک بگیرید. پارس پشتیبان دارنده نمایندگی پکیج های گلدیران در تهران است و در کمترین زمان به تعمیرات پکیج گلدیران مدل پایونیر شما خواهد پرداخت.

  نمایندگی تعمیر پکیج گلدیران

  پارس پشتیبان به عنوان دارنده نمایندگی تعمیر پکیج گلدیران در تهران مفتخر به ارائه بهترین و تخصصی‌ترین خدمات تعمیر در این زمینه به مشتریان است. هیچ مشکلی در پکیج گلدیران پیدا نخواهید کرد که تعمیرکاران مجرب و متعهد پارس پشتیبان از عهده آن برنیایند؛ بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل در پکیج گلدیران خود تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان تماس بگیرید. برای برقراری ارتباط با پارس پشتیبان می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • روش اول: تماس با یکی از شماره تلفن‌های پارس پشتیبان و درخواست پشتیبانی یا مشاوره
  • روش دوم: درخواست حضور کارشناس در محل با استفاده از پر کردن فرم مخصوص تعمیر لوازم خانگی. بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

  هزینه تعمیرات پکیج گلدیران

  هزینه تعمیرات پکیج گلدیران

  هزینه تعمیرات پکیج گلدیران شما متناسب با هزینه تعویض قطعات و میزان تعمیرات و زحمت لازم مشخص می‌شود. برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات پکیج گلدیران تنها کافی است با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  مهرداد
  1402/05/10 11:33

  پکیج خونه ما جدیدا نمیتونه آب رو به خوبی گرم کنه دلیلش چی میتونه باش؟ چه مواردی رو باید چک کنم؟

  wbadmin wbadmin
  1402/05/14 16:41
  پاسخ به:مهرداد

  سلام وقتتون بخیر

  احتمالا ترموستات پکیج درست تنظیم نشده و یا ایراد دارد. اگر ترموستات سالم باشد نشتی شیر سه طرفه یا بیش از اندازه باز بودن شیر بایپاس می‌تواند چنین مشکلی بوجود آورده باشد. .

  رباب مقدم
  1402/02/10 17:27

  روز خوش آب گرم خونه گرمه و سرد نمیشه ایا ایراد از پکیج هست؟ ایا باید درخواست کنم برای تعمیر پکیج گلدیران بیاید؟

  SuperUser Account
  1402/02/18 10:51
  پاسخ به:رباب مقدم

  سلام و وقت به خیر؛ دوست گرامی لازم هست فشار پکیج روی 1.5 بار تنظیم بشه. دمای آب مصرفی رو دمایی حدود 50 درجه انتخاب کنید. فشار آب و گاز منزل باید مناسب باشه.

  محمودی
  1402/02/10 17:27

  سلام صبح بخیر یک مورد پکیج گلدیران پرستیژ بدون فن تک مبدل در حالت زمستانه وتابستانه با باز کردن آب مصرفی پمپ روشن میشه با سرعت گردش خوب اگر امکانش هست راهنمایی کنید 0910974 ممنون از شما

  SuperUser Account
  1402/02/18 10:50
  پاسخ به:محمودی

  سلام دوست عزیز
  لطفا جهت بررسی دقیق تر فرم ثبت سفارش را از طریق سایت پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

  ابوالفضل حیدری
  1402/02/10 17:26

  سلام وقت بخیر پکیج گلدیران مدل پرستیژ بنده هیچ خطایی نزده اما وقتی روی حالت زمستانه می‌زارم درجه صفحه نمایش 96رو‌ نشون میده پمپ کار می‌کنه اما شعله نداره. روی آب گرم مصرفی هم روشن میشه دوثانیه بعدم خاموش میشه . میشه لطف کنید راهنمایی کنید

  SuperUser Account
  1402/02/18 10:49
  پاسخ به:ابوالفضل حیدری

  سلام و وقت به خیر؛ لطفا یک بار دستگاه رو ریست کنید. به این شکل که گردانه رو روی گزینه Func قرار بدید و بعد با کلید Set سمت چپ Set17 رو انتخاب کنید و با فلش مثبت روی حالت ON قرارش بدید تا ریست بشه. یک بار برق دستگاه رو قطع کنید و دوباره وصل کنید و بعد تست کنید اگر 

  مشکل رفع نشد لطفا از لینک زیر درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه:
   موفق باشید

  فهیمه مجدی
  1402/02/10 17:26

  سلام پکیج رو روی 70 قرار میدم رادیاتورها داغ میشن ولی در همین دما نمیمونه رادیاتور به حدی سرد میشه که دست بزنیم ولرم هست اون موقع پکیچ دوباره به کار میافته ...یعنی باید افت دمای شدید داشته باشه که شعله روشن و دوباره داغ بشه علتش چیه تو این هوای سرد یخ زدیم ? کمکم کنید 300 کیلومتر از مشهد دور هستم و دسترسی به تکنسین ندارم???

  SuperUser Account
  1402/02/18 10:48
  پاسخ به:فهیمه مجدی

  سلام و وقت به خیر؛ برای این مورد باید درجه دلتا تی پکیج تنظیم بشه. در برخی مدل‌ها امکان تنظیم اون وجود داره و در برخی مدل‌ها به صورت پیش فرض هست. برای اینکه بتونیم در این مورد راهنماییتون کنیم نیاز به مدل دستگاه هست. لطفا مدل دستگاه رو اعلام بفرمایید 

  تبسم
  1402/02/10 17:25

  سلام کارشناس گرامی. علت روشن نشدن و راهکار رفع ارور e1 پکیج گلدیران میخواستم. میشه راهنماییم کنین. مرسی از پاسخگوییتون

  SuperUser Account
  1402/02/18 10:47
  پاسخ به:تبسم

  سلام و وقت بخیر در صورت مشاهده ارور و خطا e1 در پکیج گلدیران لطفا به توضیحاتی که بیان میکنیم دقت کنید: چک کنید که شیر گاز و گاز ورودی دستگاه قطع نباشد و شیر گاز باز باشد . ( شیر گاز زیردستگاه ، قسمت میانی قرار دارد . ) فشار گاز مناسب باشد . ( می توان به فشار گاز اجاق هم توجه کنید ) چنانچه نزدیک به دستگاه لامپ کم مصرف و یا LED قرار دارد ، لامپ خاموش کنید، اگر مشکل رفع شد لامپ برداشته شود. بررسی کنید که دستگاه محافظ برق داشته باشد. بررسی کنید که تغذیه برق دستگاه با دستگاه دیگری مشترک نباشد. برق دستگاه قطع و وصل گردد، در صورت عدم رفع ایراد دستگاه از طریق لینک زیر درخواست تعمیرات خود را برای ما ثبت کنید تا تکنسین برای رفع مشکل مراجعه کند. دقت کنید اگر در هرکدام از موارد نگرانی دارید و تمایل به چک کردن آن را ندارید، درخواست ثبت کنید تا تکنسین ما تمام این موارد را برای شما بررسی و مشکل را برای شما رفع کند.

  برزو احمدی
  1402/02/10 17:25

  سلام وقتتون بخیر ببخشید قاب پکیج دیواری مدل gl_32np را شما دارید؟

  SuperUser Account
  1402/02/18 10:46
  پاسخ به:برزو احمدی

  سلام دوست عزیز

  بله
  جهت هماهنگی بیشتر با تلفن های پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  yousefian
  1402/02/10 17:24

  با سلام اررور e2میشه از برد دستگاه هم باشه؟

  SuperUser Account
  1402/02/18 10:46
  پاسخ به:yousefian

  در موارد کمی ایراد مربوط به برد هست و معمولا به ایراد خود سنسور برمیگرده اما این امکان هم وجود داره ایراد از برد یا اتصالات برد باشه. موفق باشید

  خانم مشاهی
  1402/02/10 17:24

  سلام مشکل گرمایش پکیج گلدیران مدل pioneer در حالت زمستان یکبار مشعل روشن می شود دما بالا می رود ولی آب گرم به رادیاتور ها نمی رسد دستگاه ارور هم نمی دهد صدای روشن شدن پمپ هم شنیده میشه! هوا گیری وصافی سه راهی هم تمیز کردم درخواست تعمییرات ثبت کردم ممنون میشم راهنمایی کنید

  SuperUser Account
  1402/02/18 10:45
  پاسخ به:خانم مشاهی

  سلام و وقت به خیر

   نیاز هست دستگاه شما از سوی کارشناس پارس پشتیبان بررسی بشه و با توجه به اینکه درخواست ثبت کردید لطفا منتظر باشید تا کارشناسان ما مراجعه کنند. موفق باشید

  مقالات مرتبط