تعمیر پکیج ناوین

آنچه در این مقاله میخوانید
  تعمیر پکیج ناوین

  اگر به دنبال این هستید که در تعمیر پکیج ناوین تا حدی خودکفا شوید، حتماً در این مقاله همراه ما باشید. برند ناوین یکی از برندهای معروف و شناخته شده در رابطه با عرضه پکیج و آبگرمکن است. این برند بزرگ ترین تولیدکننده پکیج در کره جنوبی بوده و تولیدات خود را به برترین کشورهای اروپایی صادر می‌کند.

  ناوین از بزرگ‌ترین صادركنندگان محصولات حرارتی-برودتی با بالاترین بازده و کمترین میزان مصرف انرژی و تولید CO2 به شمار می‌رود. برای تعمیر پکیج ناوین خود باید بتوانید هرچه زودتر اقدام کنید تا هزینه تعمیر و خسارات وارده بر آن را به حداقل برسانید. در صورت بروز هر مشکل در پکیج ناوین خود تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  تکنسین‌های پارس پشتیبان در کمترین زمان، با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه به تعمیر پکیج در تهران می‌پردازند. تا انتهای این مطلب با پارس پشتیبان همراه باشید تا هر آنچه که باید درباره تعمیر پکیج ناوین بدانید به شما بگوییم.

  نمایندگی تعمیر پکیج ناوین

  اگر برای تعمیر پکیج ناوین خود به دنبال نمایندگی این برند در تهران هستید می‌توانید به پارس پشتیبان اعتماد کنید. پارس پشتیبان دارای نمایندگی تعمیر پکیج ناوین است و بهترین خدمات را جهت برطرف نمودن مشکلات پکیج ناوین شما ارائه خواهد داد. متخصصان پارس پشتیبان در کمترین زمان و با بهترین کیفیت به سرویس پکیج ناوین شما خواهند پرداخت. در صورت بروز هر مشکل در پکیج خود تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان تماس بگیرید. برای برقرای ارتباط با پارس پشتیبان می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • روش اول: تماس با یکی از شماره تلفن‌های پارس پشتیبان و درخواست پشتیبانی یا مشاوره
  • روش دوم: درخواست حضور کارشناس در محل با استفاده از پر کردن فرم مخصوص تعمیر لوازم خانگی. بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

  آشنایی با قطعات مهم و کاربردی پکیج ناوین

  برای تعمیر پکیج خود بهتر است با قطعات مهم آن آشنا شوید. در ادامه به معرفی هر یک از این قطعات و کاربردشان پرداخته شده است:

  تعمیر پکیج ناوین در تهران

  1. مشعل

  یکی از مهم‌ترین قسمت‌های پکیج ناوین، مشعل است. اینجاست که اختلاط هوا با منبع سوخت اتفاق می‌افتد و در نتیجه احتراق ایجاد می‌شود که گرمای لازم برای گرم کردن سیال را فراهم می‌کند.

  2. محفظه احتراق

  همانطور که از نام آن پیداست، محفظه احتراق بخشی از پکیج است که در آن ترکیب سوخت یا هوا می‌سوزد. به همین دلیل محفظه احتراق معمولاً چدنی است و دمای داخل آن تا چند صد درجه افزایش می‌یابد. این فرآیند معمولاً در مدت زمان بسیار کوتاهی رخ می‌دهد.

  3. مبدل حرارتی

  مبدل حرارتی جزئی از پکیج است که اجازه می‌دهد گرما بین دو سیال یا ماده، معمولاً آب و گاز، مبادله شود، بدون این که مواد با هم مخلوط شوند. مبدل حرارتی پکیج به گرمای مشعل اجازه می‌دهد تا آب سیستم را گرم کند. وظیفه مبدل حرارتی انتقال حرارت از مشعل به آب بدون تماس مستقیم با آب است.

  مبدل حرارتی پکیج

  4. کواستات

  کواستات ها اجزایی در پکیج هستند که وظیفه دارند سیگنال مناسب را در مورد زمان توقف یا شروع فرآیند به مشعل ارسال کنند. آنها زمان مناسب را براساس دمای سیال در پکیج می‌دانند.

  5. شیر جریان برگشتی

  شیر جریان برگشتی به عنوان یک واحد ایمنی عمل می‌کند و اجازه می‌دهد تا سیال فقط در یک جهت جریان یابد.

  6. پمپ‌های سیرکولاتور

  پمپ سیرکولاتور جزئی است که آب گرم را از طریق خطوط تغذیه به رادیاتورها یا سایر خطوط توزیع خارج می‌کند.

  نمایندگی تعمیر پکیج ناوین در تهران

  7. کنترل‌ها

  کنترل‌های پکیج به کاربر اجازه می‌دهد دمای آب، مخلوط‌های تأمین هوا و سوخت، فشار داخلی و احتراق را تنظیم کند.

  8. هواگیر یا کندانسور

  هواگیر دستگاهی است که اکسیژن و سایر گازهای محلول را از مایعات خارج می‌کند. در همین حال، کندانسور یک مبدل حرارتی است که گرمای نهان را از پمپ خارج می‌کند تا متراکم شده و دوباره به دیگ پمپ شود.

  9. مخزن انبساط

  این مخزن کوچک وظیفه محافظت از پکیج در برابر فشار بیش از حد را بر عهده دارد و ایمنی آن را در طول فرآیند تضمین می‌کند.

  10. خطوط تأمین

  پکیج ها از لوله‌کشی برای رساندن آب گرم یا بخار به نقاط توزیع استفاده می‌کنند و خطوط تأمین لوله‌هایی هستند که آب گرم یا بخار را به توزیع‌کننده می‌رسانند.

  11. خطوط بازگشت

  هنگامی که آب سرد می‌شود و حالت را به آب تغییر می‌دهد، خطوط برگشت این آب را برای گرم شدن مجدد به پکیج برمی گرداند. خطوط برگشت وظیفه دارند سیال خنک شده یا بخار خنک شده (که حالت آن را به حالت مایع خود برمی گرداند) به دیگ را برگردانند تا دوباره گرم شود.

  تعمیرکار پکیج ناوین

  12. سوپرهیتر

  سوپرهیتر جزء جدایی ناپذیر پکیج است. سوپرهیتر در مسیر گازهای دودکش داغ از کوره قرار می‌گیرد. گرمای بازیابی شده از گازهای دودکش در بخار قبل از ورود به توربین استفاده می‌شود. هدف اصلی سوپرهیتر افزایش دمای بخار اشباع بدون افزایش فشار آن است.

  مشکلات رایج در پکیج های ناوین 

  اگر پکیج ناوین شما با مشکلاتی مواجه شده، لازم نیست نگران باشید. ناوین به عنوان یکی از معتبرترین برندهای موجود در بازار، محصولات خود را به گونه‌ای طراحی کرده است که سال‌ها دوام بیاورند. اما با همه این‌ها پکیج های ناوین نیز ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که نیاز به تعمیر دارد. در صورت بروز هرگونه مشکل برای تعمیر پکیج ناوین خود می‌توانید از کمک تعمیرکاران مجرب پارس پشتیبان بهره گیرید. در این بخش با ما همراه باشید تا با مشکلات رایج در پکیج های ناوین آشنا شوید و بتوانید به موقع برای تعمیر آن‌ها اقدام نمایید.

  1. نشت آب از بالای پکیج ناوین

  اگر فکر می‌کنید از بالای پکیج ناوین خود نشتی دارید، می‌تواند یکی از معدود مشکلات در این پکیج باشد. در این مورد ممکن است لوله‌های ورودی سرد یا خروجی گرم شل شده باشند، شیر T&P ممکن است از کار افتاده باشد یا شیر ورودی ممکن است نشتی داشته باشد. همه این‌ها به راحتی رفع می‌شوند. اگر با رسیدگی به این موارد همچنان مشکل سر جای خود باقی بود با یک تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر پکیج ناوین خود تماس بگیرید.

  2. نشت آب از پایین پکیج ناوین

  مشکل پکیج ناوین که از پایین نشتی دارد معمولاً به دلیل تراکم، نشتی واشر عنصر گرمایش الکتریکی یا خروج مقدار کمی آب از طریق لوله سرریز است؛ زیرا دریچه T&P برای آزاد کردن فشار اضافی در مخزن باز می‌شود. در برخی موارد، مخزن واقعی نشتی دارد و تنها راه حل تعویض مخزن پکیج است. در رابطه با این مشکل بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

  3. عدم وجود آب گرم در لوله‌ها

  آب در پکیج ناوین توسط دو عنصر گرمایش (در بیشتر موارد) گرم می‌شود. شایع‌ترین دلیل عدم وجود آب گرم، قطع کننده مدار است و ابتدا باید جعبه قطع کننده را بررسی کنید. اگر این موضوع دلیل نبود آب گرم نباشد، ممکن است عناصر گرمایشی خراب شده باشند و نیاز به تعویض داشته باشند. همچنین ممکن است مشکل از کلید محدود یا تنظیم مجدد ترموستات باشد یا ممکن است به دلیل داغ بودن آب به سادگی خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. برای تعمیر پکیج ناوین خود در این مسئله خاص با یک متخصص حرفه‌ای تماس بگیرید.

  سرویس پکیج ناوین

  4. آب به اندازه کافی گرم نمی‌شود

  نداشتن آبی که به اندازه کافی کافی گرم باشد به احتمال زیاد به دلیل مشکل ترموستات است. راه حل این مشکل ممکن است به سادگی تنظیم دمای آب مورد نظر روی ترموستات برای عنصر گرمایش خاص باشد. در مدل‌های الکتریکی پکیج ناوین، ترموستات معمولاً در پشت یک پانل دسترسی در کنار مخزن و یک لایه عایق پنهان می‌شود.

  در طول ماه‌های سرد زمستان، ممکن است لازم باشد دمای ترموستات را کمی افزایش دهید زیرا آب گرم از طریق لوله‌های سردتر با عبور از لوله‌کشی خانه‌‌تان سریع‌تر خنک می‌شود. سایر دلایل احتمالی برای نداشتن آب گرم کافی عبارتند از:

  • ترموستات معیوب
  • المنت معیوب
  • سیم‌کشی شل
  • مخزن پکیج که برای نیازهای شما بسیار کوچک است.

  برای رفع هر یک از مشکلات بالا لازم است که از تخصص یک تعمیرکار حرفه‌ای بهره گیرید.

  عیب یابی پکیج ناوین

  5. آب خیلی داغ است

  باز هم دلیل این مشکل، احتمالاً مربوط به ترموستات پکیج ناوین است که در آن دما خیلی بالا تنظیم شده است. به سادگی به ترموستات دسترسی پیدا کرده و در صورت نیاز آن را مجدداً تنظیم کنید. این کار ممکن است هنگام انتقال از فصل سرد به گرم نیز مورد نیاز باشد. اگر نمی‌توانید دمای آب را به اندازه کافی پایین بیاورید، ممکن است لازم باشد ترموستات خود را تعویض کنید یا ممکن است نوعی مشکل سیم‌کشی وجود داشته باشد. توصیه می‌شود در این صورت برای تعمیر پکیج ناوین خود با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید.

  6. دوباره گرم شدن آب خیلی زمان می‌برد

  این یکی از معایب پکیج های ناوین است. به طور متوسط، زمان بازیابی (زمان لازم برای گرم کردن مجدد کل منبع آب) ممکن است در این پکیج ها زیاد باشد. مدت زمانی که طول می‌کشد تا آب گرم شود می‌تواند بین مدل‌های مختلف کمی متفاوت باشد. مدل‌های جدیدتر معمولاً بهتر هستند.

  اگر بازیابی آب گرم بیشتر از حد معمول طول بکشد، ممکن است مشکلی در عناصر گرمایش (از جمله رسوب روی آنها) یا ترموستات وجود داشته باشد و ممکن است آن قطعات نیاز به تعویض داشته باشند. برای حل این مشکل و تعمیر پکیج ناوین خود از یک تعمیرکار حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

  7. فشار کم آب گرم

  اغلب، کسانی که گزارش می‌دهند فشار آب گرم پایینی دارند، خانه قدیمی‌تری با لوله‌های گالوانیزه با قطر ۱/۲ اینچ داشته‌اند که به پکیج وارد و خارج می‌شود. از آنجایی که فشار آب به طور خودکار محدود می‌شود، تنها راه حل نصب لوله‌های مدرن 3/4 اینچی است که اجازه می‌دهد آب بیشتری از آن عبور کند. رسوبات، رسوبات کلسیم و زنگ در داخل لوله‌کشی یا هواکش سینک نیز ممکن است در کاهش فشار آب گرم نقش داشته باشند.

  8. پکیج ناوین صداهای عجیبی تولید می‌کند

  اگر صدای ترکیدن، خش خش، کوبیده شدن یا سایر صداهای عجیب و غریب از پکیج خود می‌شنوید، بیشتر به دلیل تجمع رسوب بر روی عناصر گرمایشی یا رسوب بیش از حد در کف مخزن است. سایر علل صداها عبارتند از نشتی، فشار بیش از حد داخل مخزن، یا لوله‌های پرسر و صدا به دلیل انبساط یا انقباض معمولی. هنگامی که پکیج شما صدا ایجاد می‌کند، اغلب بی‌ضرر است اما همیشه باید به دنبال آن باشید. اگر صداها ادامه داشت با یک تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید.

  9.آب کثیف یا زنگ زده است

  آب داغ زنگ زده اغلب نشانه خوردگی میله آند یا حتی خود مخزن است. اگر پکیج شما تعمیر نشود، به احتمال زیاد زمانی که خوردگی آنقدر جدی شد که مخزن نشت کند، نیاز به تعویض خواهد داشت. تعویض میله آند آسان است و می‌تواند سال‌ها به طول عمر پکیج ناوین شما اضافه کند. اگر آب زنگ زده نیست، اما کثیف یا تغییر رنگ داده است، ممکن است به دلیل تجمع رسوب روی عناصر گرمایشی باشد. رسوبی که راه خود را به خروجی آب گرم باز می‌کند. برای رفع این مشکلات و تعمیر پکیج ناوین خود از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

  10. آب داغ بدبو

  به احتمال زیاد آب داغ بدبو به دلیل وجود باکتری در مخزن است. خانه‌هایی که از آب چاه به عنوان منبع آب استفاده می‌کنند، بیشتر در معرض بوی بد آب هستند. شستشوی دوره‌ای مخزن پکیج ممکن است به طور موقت کمک کند، اما برای رفع بوی گوگرد یا تخم مرغ فاسد از آب گرم خود، احتمالاً باید میله اند آن را تعویض کنید. یک راه حل سریع نیز ممکن است افزایش دمای دماسنج به حدود 140 درجه برای از بین بردن باکتری‌های باقیمانده باشد.

  عیب یابی پکیج ناوین

  تا این بخش از مقاله با مشکلات رایجی که ممکن است در پکیج ناوین با آن ها مواجه شوید، آشنا شدید. بعد از آشنایی با این مشکلات بهتر است بدانید که چگونه به عیب یابی پکیج ناوین خود بپردازید. علاوه بر بسیاری از اجزای پیچیده در پکیج ناوین، مشکلات زیادی نیز در پکیج وجود دارد که باید منبع آن را تشخیص دهید. برای مثال اگر لوله‌های آب به درستی وصل نشود، ممکن است در هنگام نصب پکیج با مشکل مواجه شوید، یا متوجه شوید که به دلیل از کار افتادن مشعل نیاز به تعمیر پکیج ناوین خود دارید. در زیر کدهای مربوط به مهمترین ارورهای پکیج ناوین را آورده‌ایم تا بهتر بتوانید به عیب یابی پکیج ناوین خود بپردازید.

  کد ارور معنای ارور
  01 کلید حرارتی فعال شده و دمای مدار گرمایش بیش از حد افزایش پیدا کرده است.
  02 فشار مدار گرمایش افت کرده است
  03 اشکال در جرقه زدن
  04 ایراد در تشکیل شعله
  05 مدار شوفاژ ایراد دارد
  06 اتصال کوتاه در مدار شوفاژ
  07 NTC آب مصرفی ایراد دارد و مدار آن باز است.
  08 NTC آب مصرفی مشکل دارد و مدار آن دچار اتصال کوتاه شده است.
  09 فن قطع است.
  10 دودکش دچار انسداد است.
  12 مشکل در احتراق
  13 سوئيچ جريان آب گرمايشی قطع است.
  13 سوئيچ جريان آب گرمايشی قطع است.
  14 گاز دچار نشتی است.
  15 برد کنترل قطع است.
  16 دمای تجهيزات بیش از حد افزایش یافته است.
  17 تنظيمات Dip Switchباید اصلاح شود.

  ارورهای پکیج ناوین

  تعمیر پکیج ناوین تهران

  اگر در تهران ساکن هستید و نیاز به تعمیر پکیج ناوین تهران دارید می‌توانید روی مجموعه مجرب و حرفه‌ای پارس پشتیبان حساب کنید. تیم مجرب و متخصص پارس پشتیبان به صورت 24 ساعته در تهران آماده پاسخگویی به مشکلات شما در زمینه تعمیر پکیج ناوین هستند. تنها کافی است با متخصصین پارس پشتیبان جهت تعمیر پکیج ناوین خود تماس بگیرید. متخصصین پارس پشتیبان کار تعمیر پکیج ناوین شما را در کمترین زمان و با ضمانت انجام خواهند داد.

  هزینه تعمیرات پکیج ناوین

  برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات پکیج ناوین تنها کافی است با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید. اما به طور کلی هزینه تعمیرات پکیج ناوین شما بستگی به مشکلی دارد که پکیج شما با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با مشکل، تعمیر یا تعویض قطعات هزینه‌های تعمیر پکیج ناوین شما مشخص می‌شود.

  سوالات متداول تعمیر پکیج ناوین

  آیا تعمیر پکیج ناوین در پارس پشتیبان با گارانتی انجام می شود؟

  بله. در صورت هر گونه خرابی مجدد در فاصله کوتاه پس از تعمیر، پارس پشتیبان خود را موظف می‌داند که بدون دریافت هزینه، به تعمیر دستگاه بپردازد.

  آیا پارس پشتیبان دارای نمایندگی تعمیر پکیج ناوین است؟

  بله. کلیه تعمیرکاران پارس پشتیبان دوره تعمیر پکیج ناوین را گذرانده‌اند و پکیج شما را به بهترین وجه تعمیر خواهند کرد.

  عبارات کلیدی:

  تنظیمات دمای پکیج ناوین | معایب پکیج ناوین | سوئیچ آب گرمایشی پکیج ناوین | سوئیچ جریان آب گرمایشی در پکیج ناوین | رفع خطاهای پکیج ناوین | نمایندگی پکیج ناوین | علت خاموش شدن پکیج ناوین | قطعات پکیج ناوین

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  ناصر
  1402/05/17 13:54

  سلام
  بردجرقه زن پکیج ناوین مدل unitec معیوب می باشد آیا بردجرقه زن دیگری می توانم جایگزین کنم مثلا بردجرقه زن پکیج بوتان ؟
  باتشکرازشما

  wbadmin wbadmin
  1402/05/21 08:57
  پاسخ به:ناصر

  سلام وقتتون بخیر
  مشکل مربوط به عدم تشکیل و یا تشخیص شعله میشه دو عدد درپوش پلاستیکی بالای پکیج کنار دو کشور قرار داره اون دوتا رو باز کنید اگر مشکل رفع نشد بفرمایید تا توضیح بیشتر بدم .

  خانم ارجمند
  1401/09/26 16:57

  لطفا درباره معایب پکیج ناوین و نشت آب از پکیج هم توضیح بدهید.
  باسپاس

  بهروز یوسفی
  1401/09/26 16:56

  سلام تنظیم پکیج ناوین برای زمستان بهتره به چه صورت باشه؟ ساکن شمال کشور هستم
  متشکرم

  saeed
  1401/09/26 16:54

  لطفا اگه امکانش هست درباره تنظمیات دمای پکیج ناوین هم توضیح بدید.

  123
  1401/08/24 15:56

  شما نمایندگی تعمیر پکیج ناوین هستین؟

  SuperUser Account
  1401/08/24 17:26
  پاسخ به:123

  بله پارس پشتیبان نمایندگی تعمیرات پکیج ناوین در تهران است.

  بهرام
  1401/08/24 15:56

  تعمیر برد پکیج براتون مقدوره؟

  SuperUser Account
  1401/08/24 17:28
  پاسخ به:بهرام

  بله پارس پشتیبان خدمات مربوط به تعمیر برد پکیج را هم انجام می دهند.

  فاضل
  1401/08/24 15:55

  سلام نصب پکیج ناوین رو هم انجام دادید؟

  SuperUser Account
  1401/08/24 17:29
  پاسخ به:فاضل

  بله پارس پشتیبان با داشتن نمایندگی تعمیرات پکیج ناوین در تهران، عملیات نصب پکیج ناوین را هم انجام می دهند.

  مقالات مرتبط