تعمیر برد پکیج

آنچه در این مقاله میخوانید
  تعمیر برد پکیج

  برد پکیج یکی از اجزای مهم و حیاتی آن به شمار می‌رود که تقریباً تمامی کارکرد پکیج وابسته به آن است. در صورت بروز کوچکترین خطا در این قطعه، کل عملکرد پکیج تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت. برد پکیج در بیشتر برندها از ساختار پیچیده و مشابهی بهره می‌برد و تعمیر آن نیاز به دانش اختصاصی دارد. تکنیسین‌های «پارس پشتیبان» یا شناخت مناسبی که از این ساختار دارند، می‌توانند به موقع به کمک شما بیایند و به تعمیر پکیج شما بپردازند.

  بسیار مهم است که با علائم خرابی برد پکیج آشنا باشید تا بتوانید به موقع برای تعمیر آن اقدام کنید. هرچه زودتر برای تعمیر برد پکیج خود اقدام کنید، هزینه تعمیر و خسارات وارد بر آن را به حداقل خواهید رساند. در این مقاله در رابطه با تعمیر برد پکیج توضیحات لازم ارائه شده است.


  برای تعمیر برد پکیج خود با پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  علائم خرابی برد پکیج

  وقتی برد پکیج شما با اختلالاتی مواجه می‌شود نشانه‌هایی در پکیج شما ظاهر می‌شوند که با شناخت آنها می توانید زودتر از دیگران به مشکلات پکیج خود پی ببرید و اقدامات لازم را انجام دهید. علائم خرابی برد پکیج عبارتند از:

  1- روشن نشدن پکیج

  یکی از مهم‌ترین علائم خرابی برد پکیج روشن نشدن پکیج و عدم کارکرد آن است. ممکن است بارها تلاش کنید که پکیج خود را روشن کنید ولی هیچ پاسخی از پکیج دریافت نکرده و پکیج شما روشن نشود. در صورت مواجهه با این مشکل حتماً یکی از قطعات موجود در ساختار برد سوخته یا از کار افتاده است. در برخی مواقع در صورت بروز این مشکل چراغ قرمز تعبیه شده در پنل پکیج روشن می‌شود.

  علائم خرابی برد پکیج

  2- جرقه نزدن و عدم تشکیل شعله در پکیج

  یکی دیگر از علائم خرابی برد در پکیج ها عدم زدن جرقه و تشکیل شعله در پکیج است. زمانی که با این مشکل مواجه شدید احتمال بسیار زیادی وجود دارد که اختلال و مشکلی در برد پکیج شما رخ داده باشد.

  3- پکیج شما ناگهان خاموش می‌شود

  اگر پکیج شما به طور ناگهانی و مکرر خاموش می‌شود یکی دیگر از نشانه‌های خرابی و عیب در برد الکتریکی پکیج است. کار تعمیر و تعویض برد پکیج کاری تخصصی است که بهتر است آن را به تعمیرکاران مجرب در این زمینه بسپارید.

  4- گرم نشدن سیستم آبگرم

  حرارت نداشتن سیستم آبگرم یکی دیگر از علائم خرابی برد پکیج به شمار می‌رود. عواملی مانند بروز مشکل در پتانسیومتر آب، انجام لوله‌کشی غیراستاندارد، عدم تنظیم درست دما و درجه حرارت، در کاهش گرمای آب داغ پکیج تأثیرگذار و مؤثر هستند. در غیر این صورت، برد الکترونیکی دستگاه دچار اختلال و مشکل شده است و باید تعمیر شود. برای عیب‌یابی برد پکیج خود با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید.

  آموزش تعمیر برد پکیج

  در این بخش سعی کردیم روش‌های بررسی و تعمیر برد پکیج را به شما آموزش دهیم تا در صورت نیاز بتوانید خودتان مشکلات موجود را حل کنید. مراحل این کار عبارت است از:

  آموزش تعمیر برد پکیج

  مرحله اول

  در گام اول لازم است تابلوی برق را بررسی کنید تا مطمئن شوید که قطع کننده مدار در وضعیت روشن است و فیوزها به طور ایمن نصب شده اند و سوخته نیستند. قطع کننده مدار را روی روشن تنظیم کنید یا فیوزهای سوخته را جایگزین کنید و30 تا 60 دقیقه صبر کنید تا آب گرم شود. اگر آب خنک مانده است، مراحل زیر را ادامه دهید:

  مرحله دوم

  برق را قطع کنید. بیشتر پکیج ها با ولتاژهایی تأمین می‌شوند که در صورت تماس هادی پر انرژی با بدن می‌توانند باعث شوک، سوختگی و حتی مرگ شوند. برق تابلو برق را با برداشتن فیوزها یا با حرکت دادن دسته کلید یا قطع کننده مدار مخصوص پکیج به حالت خاموش تغییر دهید.

  سپس فیوزها را به طور کامل جدا کرده یا پانل را محکم یا قفل کنید و یک یادداشت روی آن قرار دهید تا به همه هشدار دهد که کار روی برد پکیج در حال انجام است.

  مرحله سوم

  پانل های دسترسی بالا را از روی پکیج بردارید. روکش‌های فلزی معمولاً با پیچ در جای خود نگه داشته می‌شوند. پیچ‌ها را بردارید. از یک ولت متر یا چراغ تست برای بررسی بین پایانه‌های سیم‌کشی و محفظه فلزی برد پکیج استفاده کنید تا مطمئن شوید که برق قطع است. اگر برق همچنان وصل است، تا زمانی که فیوز یا قطع کننده برق منبع تغذیه را پیدا نکرده‌اید، ادامه ندهید. برای جلوگیری از روشن کردن مدار هنگام کار بر روی برد پکیج، کلید مدار را قفل یا ایمن کرده یا فیوزها را بردارید.

  مرحله چهارم

  هرگونه عایق مسدودکننده دسترسی به نمای کنترل‌ها (ترموستات و کلید دمای بالا) و المنت گرمایشی را بردارید. هنگامی که عایق حرارتی برداشته شد، محافظ‌های برد پکیج قابل‌ مشاهده هستند. هر سیمی را با احتیاط از پوشش محافظ دور کنید. زبانه بالا را از گیره بلند کنید و آن ها را برای دسترسی به برد بردارید.

  مرحله پنجم

  به دنبال علائم واضح آسیب باشید. پکیج ها می‌توانند در نتیجه خرابی برد یا به دلیل نصب نامناسب، لحیم‌کاری یا مهر و موم ضعیف بین دهانه مخزن و المنت گرمایشی به درستی کار نکنند یا نشت کنند. اگر اجازه داده شود که پکیج به نشت ادامه دهد، در صورتی که آب وارد برد پکیج شود، باعث آسیب داخلی می‌شود.

  همچنین لازم است زنگ‌زدگی سیم‌ها و کنترل‌ها را هم در خارج و هم در داخل برد پکیج بررسی کنید و در صورت خرابی یا زنگ زدگی، آن ها را تعویض کنید. موارد زیر را بررسی کنید:

  زنگ رسانا است حتی زمانی که روی عایق سیم باشد. این مشکل می‌تواند منجر به شوک‌های بالقوه کشنده، گرمایش و ذوب عایق و حتی سوختگی شود. رسوبات دوده‌ای و کربن سیاه روی سطوح نشان‌دهنده اتصال کوتاه است. این احتمال وجود دارد که یک سیم مسی در برد پکیج در معرض دید وجود داشته باشد که به دلیل رسوبات کربن ناشی از اتصال کوتاه به سختی دیده می‌شود.

  سیم‌های برد پکیج ممکن است آسیب دیده باشند و اکنون به خوبی کار نکنند. این نقطه آسیب نیز منبع گرما می‌شود. تعمیر یا تعویض تمام قطعات برد پکیج که اشکال قابل‌مشاهده ای دارند بسیار مهم است. این قطعات شامل سیم‌ها، عایق سیم، جامپرها و خودکنترل‌ها می‌شود.

  مرحله ششم

  سوئیچ حد دمای بالا در برد پکیج را بررسی کنید. معمولاً دو ترمینال بالایی دارای سیم‌هایی هستند که به محفظه سیم‌کشی می‌روند که برق را به بقیه کنترل‌ها و عناصر گرمایشی پکیج می‌رساند. سیم‌ها را بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض کنید.

  همچنین در این مرحله المنت گرمایشی متصل به برد پکیج را نیز مورد بررسی قرار دهید. المنت‌ها دارای دو ترمینال هستند که به هر کدام یک سیم متصل است. یکی از این سیم‌ها معمولاً به ترموستات مرتبط با آن و دیگری به برد پکیج متصل می‌شود. اتصالات آنها را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را دوباره برقرار کنید.

  هزینه تعمیر برد پکیج

  هزینه تعمیر برد پکیج

  هزینه تعمیر برد پکیج بستگی به مشکلی دارد که برای برد پکیج به وجود آمده است و در واقع متناسب با مشکل، میزان تعمیر و یا تعویض قطعات، هزینه‌های تعمیر برد پکیج مشخص می‌شود.

  برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات برد پکیج تنها کافی است با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید. تعمیرکاران پارس پشتیبان موظفند که نهایت تلاش خود را در جهت عدم تعویض برد به کار ببرند.

  نحوه برقراری ارتباط با پارس‌پشتیبان

  تکنیسین‌های پارس‌پشتیبان دارای تجربه بسیار زیادی در تعمیر برد انواع پکیج هستند و آزمون‌های سخت پارس‌پشتیبان را با موفقیت سپری کرده‌اند. برای برقراری ارتباط با مرکز تعمیر برد پکیج در پارس‌پشتیبان می‌توانید از دو طریق زیر اقدام کنید و تعمیرات پیکج خود را را به ما بسپارید:

  • روش اول: تماس با یکی از شماره تلفن‌های پارس پشتیبان و درخواست پشتیبانی یا مشاوره تماس با ما.
  • روش دوم: درخواست حضور کارشناس در محل با استفاده از پر کردن فرم مخصوص تعمیر لوازم خانگی (روی این لینک کلیک کنید) . بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس‌پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

  مرکز تعمیر برد پکیج

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  قاسم یزدانی
  1402/06/06 16:25

  درود بر شما
  پکیج بوتان روی حالت شوفاژ کار نمیکنه و روی حالت آبگرمکن هم قطع و وصل میشه میخواستم ببینم اشکال کار کجاست
  سپاس از شما

  wbadmin wbadmin
  1402/06/11 16:31
  پاسخ به:قاسم یزدانی

  سلام قاسم عزیز
  سوال خیلی کلی هستش و جهت پاسخ دهی نیاز به چک کردن بعضی قطعات داره یکی از دلایل میتونه برد باشه اما قبلش باید بعضی قطعات چک بشه

  naser molaee
  1402/05/25 11:15

  سلام
  پکیج مرکوری۲۴ftدارم،بعد از چند ساعت کار کردن خاموش میشه ،صفحه نمایشگر کمرنگ میشه یعنی نور صفحه کم میشه،استارت نمی زنه،فن سرویس نمیاد و پکیج روشن نمیشه،حتما” باید برق دستگاه را قطع کنیم دوباره وصل کنیم تا روشن بشه،نا گفته نماند آب گرم مصرفی مشکلی ندارد و مرتب پکیج کار می کند،فقط آب گرم گردشی مشکل دارد.

  wbadmin wbadmin
  1402/06/11 16:39
  پاسخ به:naser molaee

  سلام وقتتون بخیر 

  ورودی برق به برد رو چک کنید اگه مشکلی نداشت برد رو بفرستید کارگاه جهت چک کردن

  مریم
  1402/05/18 16:41

  سلام من یه پکیج arca دارم و بردش خراب شده سوالم اینه که ایا برد پکیج arca قابل تعمیر هست یا باید تعویض بشه؟

  wbadmin wbadmin
  1402/05/25 11:12
  پاسخ به:مریم

  سلام وقت بخیر

  باید تست شود. بیشتر بردها قابل تعمیر هستند.

  alireza02
  1402/05/11 15:53

  سلام
  پکیج بوتان مدل پرلا دارم از دیشب خطای E01 به همراه ارور قطع گاز میده به چراغ قرمز چشک زن هر ۳ثانیه آب گرم رو باز می کنی سرده اما هر بار فن دستگاه کار میکنه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  wbadmin wbadmin
  1402/05/16 18:18
  پاسخ به:alireza02

  سلام وقتتون بخیر 

  مشکل از شیر گاز دستگاه هست لطفا چک کنید که آیا شیر گاز سالم است یا خیر 

  مقالات مرتبط