تعمیر پکیج ایران رادیاتور

آنچه در این مقاله میخوانید
  تعمیر پکیج ایران رادیاتور

  آیا در خانه پکیج ایران رادیاتور داشته و با مشکلاتی در آن مواجه شدید که شما را به دردسر انداخته است؟ آیا نمی‌دانید برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود باید چه کنید؟ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا هر آنچه که باید درباره تعمیر پکیج ایران رادیاتور بدانید به شما بگوییم.

  برند ایران رادیاتور همانطور که از نامش پیداست یکی از برندهای معروف و شناخته شده در زمینه تولید پکیج و آبگرم کن در ایران است. این برند به تولید و عرضه انواع رادیاتورها و پکیج ها از جمله رادیاتورهای پنلی، رادیاتورهای پره‌ای، پکیج، کولر گازی، مشعل‌های خانگی و صنعتی مشهور است. این برند علاوه بر تولید و عرضه رادیاتورها در داخل ایران به صادرات آن ها نیز می‌پردازد.

  پکیج‌های ایران رادیاتور دارای ویژگی‌های فوق العاده هستند که به شما در صرفه‌جویی انرژی و هزینه کمک می‌کند. ایران رادیاتور عموماً برای تولید محصولات قابل اعتماد و بادوام شناخته می‌شود. اما با تمام این‌ها در طی زمان ممکن است حتی با دوام‌ترین پکیج‌ها نیز دچار مشکلاتی شوند. در این مقاله، قصد داریم در مورد برخی از رایج‌ترین مشکلات پکیج ایران رادیاتور و این‌که چگونه باید آنها را برطرف کنید صحبت کنیم.

  برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود باید بتوانید هرچه زودتر اقدام کنید تا هزینه تعمیر و خسارات وارده بر آن را به حداقل برسانید. در صورت بروز هر مشکل در پکیج ایران رادیاتور خود تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان تماس بگیرید. تکنسین‌های پارس پشتیبان در کمترین زمان، با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه به تعمیر پکیج در محل می‌پردازند. تا انتهای این مطلب با پارس پشتیبان همراه باشید تا هر آنچه که باید درباره تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود بدانید به شما بگوییم.

  تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران

  اگر در تهران ساکن هستید و نیاز به تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران دارید می‌توانید روی مجموعه مجرب و حرفه‌ای پارس پشتیبان حساب کنید. تیم مجرب و متخصص پارس پشتیبان به صورت 24 ساعته در تهران آماده پاسخگویی به مشکلات شما در زمینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور هستند. تنها کافی است با متخصصین پارس پشتیبان تماس بگیرید. متخصصین پارس پشتیبان خدمات تعمیر پکیج ایران رادیاتور را در کمترین زمان و با ضمانت انجام خواهند داد.

  تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران

  آشنایی با قطعات مهم و کاربردی پکیج ایران رادیاتور

  تقریباً تمام کارهای خانه ما وابسته به کار پکیج است و زمانی که مشکلی پیش بیاید آزاردهنده است. در حالی که پکیج ها معمولاً از نظر عملکرد قابل اعتماد و ساده هستند، پکیج ایران رادیاتور در واقع یک دستگاه فوق‌العاده پیچیده با قطعات زیاد و در نتیجه دارای پتانسیل مشکلات بسیاری است. برای کمک به درک نحوه کار پکیج ایران رادیاتور خود و مشکلات احتمالی که ممکن است با آن مواجه شوید، در ادامه راهنمای کوتاه و ساده از قطعات اصلی پکیج ایران رادیاتور را مطالعه کنید. برخی از قطعات این پکیج عبارتند از:

  1. محفظه احتراق یا جعبه آتش

  مشعل در این محفظه احتراق ایجاد می‌کند و مبدل حرارتی را تا چند صد درجه گرم می‌کند. سوختی که در این محفظه سوزانده می‌شود متفاوت است. جعبه آتش یا محفظه احتراق معمولاً از چدن ساخته می‌شود تا در برابر گرما و فشار فرآیند داخل، مقاومت کند. این فرآیند دمای داخل محفظه را در مدت زمان بسیار کوتاهی تا چند صد درجه افزایش می‌دهد بنابراین مواد مورد استفاده باید برای چنین شرایطی مناسب باشند.

  سرویس پکیج ایران رادیاتور

  2. مبدل حرارتی

  احتراق ایجاد شده در جعبه آتش، گرمایی ایجاد می‌کند که توسط مبدل حرارتی برای گرم کردن سیال در مخزن منتقل می‌شود. این مبدل حرارتی گرمای تولید شده را بدون تماس مستقیم با آب به سیال می‌رساند.

  3. مخزن انبساط

  یکی دیگر از موارد موجود در لیست قسمت‌های مختلف پکیج ایران رادیاتور مخزن انبساط است. این مخزن کوچک وظیفه محافظت از دیگ را از فشار بیش از حد بر عهده دارد و ایمنی آن را در طول فرآیند تضمین می‌کند.

  4. مشعل

  یکی از مهم‌ترین قسمت‌های پکیج ایران رادیاتور، مشعل است که در آن اختلاط هوا با منبع سوخت اتفاق می‌افتد و در نتیجه احتراق، گرمای لازم برای گرم شدن سیال را فراهم می‌کند. آنها مسئول شروع واکنش احتراق در سیستم با سیگنال الکترونیکی ترموستات‌ها به مشعل هستند. این سیگنال زمانی که نیاز به تولید گرما وجود دارد به سیستم اطلاع می‌دهد.

  مشعل از سوخت پمپ شده از منبع بیرونی با مکانیزم فیلتر استفاده می‌کند. یک نازل روی مشعل طراحی شده تا این سوخت را به اسپری تبدیل کرده و آن را مشتعل کند و باعث شروع احتراق در داخل جعبه آتش شود.

  5. آکواستات

  آکواستات ها اجزایی در پکیج ایران رادیاتور هستند که وظیفه دارند سیگنال مناسب را در مورد زمان توقف یا شروع فرآیند به مشعل ارسال کنند. آنها زمان مناسب را بر اساس دمای سیال در دیگ می‌دانند.

  تنظیمات پکیج ایران رادیاتور

  6. شیر جریان برگشتی

  شیر جریان برگشتی به عنوان یک واحد ایمنی عمل می‌کند و اجازه می‌دهد تا سیال فقط در یک جهت جریان یابد.

  7. خطوط تأمین

  این قسمت‌های پکیج ایران رادیاتور، لوله‌هایی هستند که وظیفه رساندن جریان گرم سیال به نقاط توزیع در دیگ را بر عهده دارند.

  8. خطوط برگشت

  خطوط برگشت وظیفه دارند سیال خنک شده یا بخار خنک شده (که حالت آن را به حالت مایع خود برمی گرداند) به پکیج برگردانند تا دوباره گرم شود.

  9. پمپ سیرکولاتور

  آخرین مورد از لیست قطعات مختلف پکیج ایران رادیاتور که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم پمپ سیرکولاتور است. این قسمت آب گرم را در سرتاسر پکیج هدایت می‌کند تا به گردش آن در خروجی های مختلف در خانه‌ها، ادارات یا سایر مکان‌هایی که از پکیج استفاده می‌شود کمک کند.

  سرویس پکیج ایران رادیاتور

  مشکلات رایج در پکیج ایران رادیاتور

  آگاهی از مشکلات رایج در پکیج ایران رادیاتور کمک می‌کند تا مشکل پکیج خود را که به احتمال زیاد در بین موارد زیر است راحت تر حل کنید و یا پیش از عمیق شدن آن، به وجود آن پی ببرید. در این بخش با ما همراه باشید تا با مشکلات رایج در پکیج‌های ایران رادیاتور آشنا شوید و بتوانید به موقع برای تعمیر آن‌ها اقدام نمایید.

  1. مشکلات دمای آب در پکیج ایران رادیاتور

  مشکلات دمای آب یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که ممکن است در پکیج ایران رادیاتور با آن مواجه شوید. در اینجا سه ‌مشکل دمای آب، علل احتمالی آنها و نحوه رسیدگی به هر یک آمده است:

  • آب سرد است

  آب سرد معمولاً ناشی از کمبود برق، خرابی ترموستات یا المنت گرمایشی معیوب است. با حذف برق به عنوان یک مظنون با تنظیم مجدد کلیدهای مدار خاموش و جایگزینی فیوزهای سوخته شروع کنید. در مرحله بعد، ترموستات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که برق دریافت می‌کند. اگر باز هم مشکل سر جای خود باقی بود با یک متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

  • آب گرم است، اما به اندازه کافی گرم نیست

  اگر آب شما به اندازه کافی گرم نمی‌شود، دلیل آن می‌تواند اتصالات سرد و گرم متقاطع، یا المنت گرمایشی یا ترموستات معیوب باشد. می‌توانید با خاموش کردن منبع آب و باز کردن شیر آب گرم، اتصال متقاطع را رد کنید. اگر آب همچنان جریان دارد، می‌توانید یک اتصال متقاطع داشته باشید. فراتر از این، توصیه می‌کنیم با یک متخصص تماس بگیرید تا ترموستات عناصر گرمایش پکیج را بررسی کند.

  • آب خیلی گرم است

  وقتی آب خیلی داغ است، معمولاً به این معنی است که ترموستات خیلی بالا تنظیم شده است. برای تنظیم دمای ترموستات به دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور خود مراجعه کنید.

  ترموستات پکیج ایران رادیاتور

  2.نشت آب در پکیج ایران رادیاتور

  نشت آب در پکیج ایران رادیاتور را می توان به دلایل مختلفی نسبت داد، از جمله:

  • شیر تسکین دما و فشار (T&P) معیوب
  • فشار نامناسب آب
  • گرم شدن بیش از حد
  • دریچه گیر کرده
  • نشتی از اتصال لوله‌کشی مجاور
  • شل شدن پیچ‌های المنت گرمایشی
  • واشر معیوب.

  برای عیب‌یابی پکیج ایران رادیاتور ابتدا اتصالات لوله‌کشی را بررسی کرده و آنها را سفت کنید تا نشتی کاهش یابد. در مرحله بعد، پیچ‌های عنصر گرمایش را بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را سفت کنید. اگر المنت گرمایشی همچنان نشتی دارد، احتمالاً باید واشر را تعویض کنید (توصیه می‌کنیم برای انجام این کار حتماً از یک متخصص کمک بگیرید). در نهایت، نشتی روی مخزن ذخیره یا اطراف آن را بررسی کنید.

  نشتی آب از پکیج ایران رادیاتور

  3. تغییر رنگ آب در پکیج ایران رادیاتور

  آب زنگ زده می‌تواند نشان‌دهنده خوردگی پوشش داخلی مخزن پکیج ایران رادیاتور شما باشد که اغلب به دلیل خرابی میله آند ایجاد می‌شود. با یک تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید تا مشخص شود که آیا تعویض میله آند مشکل را برطرف می‌کند یا خیر؟ در این مورد بهتر است عیب‌یابی پکیج ایران رادیاتور و رفع مشکلات آن را به یک تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید.

  4. انتشار صداهای عجیب

  تجمع رسوب، اغلب علت صداهای عجیبی است که از پکیج شما می‌آید. می‌توانید سعی کنید این مشکل را با تمیز کردن پکیج برطرف کنید اگر پکیج خود را تمیز کردید و مشکل همچنان ادامه دارد، یا اگر تجمع رسوب خیلی زیاد است، با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به درستی به عیب‌یابی پکیج ایران رادیاتور شما و تعمیر آن بپردازند.

  عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

  تا این بخش از مقاله با قطعات و مشکلات رایجی که ممکن است در پکیج ایران رادیاتور خود با آن ها مواجه شوید، آشنا شدید. بعد از آشنایی با این مشکلات بهتر است بدانید که چگونه به عیب یابی پکیج ایران رادیاتور خود بپردازید. با وجود بسیاری از اجزای پیچیده در پکیج ایران رادیاتور، مشکلات زیادی نیز در این پکیج رخ خواهد داد که باید برای رفع این عیوب منبع آن را تشخیص دهید. اگر نمی‌دانید با پکیج ایران رادیاتور خود چه کنید، بهتر است با یک متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

  به طور کلی در موارد تخصصی بهتر است کار را به متخصصین در این زمینه بسپارید. پارس پشتیبان به طور ویژه برای رفع نیازهای شما فعالیت می‌کند و بهترین عملکرد را پس از تعمیر پکیج ایران رادیاتور شما تضمین می‌کند. با این حال اگر تمایل دارید خودتان به تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود بپردازید تنها کافی است در ابتدا به نشانه‌ها توجه کنید. مثلاً نشانه‌هایی چون نشتی آب، سروصدای غیرمعمول، تنظیم نبودن دمای آب و تغییر رنگ آب را بررسی کنید. همه این‌ها نشانه‌هایی هستند که به شما می‌گویند یک جای کار می‌لنگد. در برابر این نشانه‌ها تنها کاری که باید بکنید چک کردن موارد مرتبط با آن نشانه است.

  برای مثال وقتی پکیج ایران رادیاتور شما دچار نشتی می‌شود بهتر است شلنگ‌ها و لوله‌های اتصال را چک کنید یا به بررسی واشرها بپردازید و در صورت لزوم آن ها را تعویض کنید. یکی از روش های آسان در عیب یابی و آموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتور، آگاهی ارورهای پکیج ایران رادیاتور در مدل های مختلف آن است که در ادامه می بینید.

  تعمیر پکیج ایران رادیاتور در منزل

  ارورهای پکیج ایران رادیاتور

  اگر حوصله آموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتور را ندارید آشنایی با ارورها یا همان خطاهای این دستگاه می‌تواند تا حدود زیادی کار شما را راه بیندازد. در ادامه با ارورهای این دستگاه در مدل های مختلف آن آشنا می‌شویم:

  ارورهای پکیج ایران رادیاتور سری M، B و E

  چراغ چشمک زن معنای ارور
  30 ، 40 معیوب بودن برد الکترونیکی
  80 مشکل در ترموستات
  70 گرمای بیش از حد پکیج
  70 ، 80 ایراد در شعله
  60 ، 80 یخ زدایی با پمپ روشن
  60 ، 70 یخ زدایی با مشعل روشن
  50 ، 80 باز بودن مدار ترمیستور آب گرم مصرفی
  50 ، 70 اتصال کوتاه در ترمیستور آب گرم مصرفی
  50 ، 70 ، 80 باز بودن مدار در ترمیستور مدار شوفاژ
  50 ، 60 اتصال کوتاه در ترمیستور مدار شوفاژ
  40 ، 80 قطع بودن ترموستات دودکش

  ارورهای پکیج ایران رادیاتور

  ارورهای پکیج ایران رادیاتور سری K و L

  چراغ چشمک زن معنای ارور
  E1 قطع بودن پرشر سوئچ آب
  E2 مشکل در شعله
  E10 قطع بودن ترموستات دودکش و نشت دود در محیط
  E12،E30،E99 معیوب بودن برد الکترونیکی
  E31 اتصال کوتاه در ترمیستور مدار شوفاژ
  E32 باز بودن مدار ترمیستور شوفاژ
  E41 اتصال کوتاه در ترمیستور آب گرم مصرفی
  E42 باز بودن مدار ترمیستور آب گرم مصرفی
  E91 نوسان ولتاژ برق
  AF سیستم یخ زدایی
  E1 مدار پرشر سوئچ آب قطع است.
  E2 ایراد در شعله پکیج

  نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور

  پارس پشتیبان مفتخر است که با داشتن نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران می‌تواند به تمامی مشکلات شما در زمینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور پاسخ دهد. در صورت بروز هر مشکل در پکیج ایران رادیاتور خود تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان تماس بگیرید. تکنسین‌های پارس پشتیبان در کمترین زمان، با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه به تعمیر پکیج ایران رادیاتور در محل می‌پردازند.

  در هر نقطه‌ای از تهران که باشید می‌توانید از خدمات تعمیر پکیج ایران رادیاتور توسط پارس پشتیبان استفاده نمایید. پارس پشتیبان تاکنون با پشتیبانی 24 ساعته و پاسخگویی به موقع توانسته اعتماد مشتریان خود را جذب کند، تنها کافی است شما هم یک بار استفاده از خدمات ما را امتحان کنید. برای برقراری ارتباط با پارس پشتیبان می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • روش اول: تماس با شماره نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران و درخواست پشتیبانی یا مشاوره
  • روش دوم: درخواست حضور کارشناس در محل با استفاده از پر کردن فرم مخصوص تعمیر لوازم خانگی. بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

  هزینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور

  هزینه تعمیرات پکیج ایران رادیاتور

  هزینه تعمیرات پکیج ایران رادیاتور شما بستگی به مشکلی دارد که پکیج با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با مشکل، میزان تعمیر یا تعویض قطعات هزینه‌های تعمیر پکیج ایران رادیاتور شما مشخص می‌شود. برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات پکیج ایران رادیاتور تنها کافی است با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  mahdi hashemi
  1402/06/11 16:27

  سلام وقت بخیر
  پکیج ما از زیرش چک چک آب میاد و عقربه نزدیک 3 هستش مشکل از چی میتونه باشه؟؟

  wbadmin wbadmin
  1402/06/18 09:40
  پاسخ به:mahdi hashemi

  سلام وقت بخیر
  میتونه از شیر پرکن باشه یا سوراخ شدن مبدل یا منبع انبساط دستگاه

  مهتاب
  1402/05/31 09:11

  سلام
  من یه پکیج دیجیتال دارم که کد خطای E1 میده. دلایلش چیه؟

  wbadmin wbadmin
  1402/06/06 16:23
  پاسخ به:مهتاب

  سلام وقت شما بخیر

  این خطا به دلیل کمبود فشار بار پکیج کمتر از نیم بار است.

  hami98
  1402/05/15 17:33

  سلام چرا بخش بالایی رادیاتور‌ها سرده؟

  wbadmin wbadmin
  1402/05/18 11:41
  پاسخ به:hami98

  سلام وقتتون بخیر

  وجود هوا در مدار شوفاژ
  فشار داخل پکیج کمتر از 1.5 bar است
  شیرهای رفت و برگشت رادیاتور بسته است.
  راه اندازی شوفاژ در زمستان به درستی راه‌اندازی نشده
  این دلایل هر کدام می توانند دلایل مشکل شما باشند.

  مقالات مرتبط