تعمیر ظرفشویی سامسونگ

آنچه در این مقاله میخوانید
  تعمیر ظرفشویی سامسونگ

  اگر ظرفشویی سامسونگ شما با مشکلاتی مواجه شده است خواندن این مطلب می‌تواند به شما کمک کند. تعمیر ظرفشویی سامسونگ در اغلب موارد یک امر تخصصی است و نیاز به مهارت و تجربه زیادی دارد. سامسونگ به عنوان یک برند معتبر سال هاست که در امر تولید ماشین ظرفشویی بسیار موفق عمل کرده است.

  ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ از پیشرفته‌ترین ماشین‌های موجود در بازار به شمار می‌روند. آنها دارای فناوری نوآورانه‌ای هستند که تضمین می‌کنند کارآمدتر و بی‌صداتر از سایر ماشین‌ها کار ‌کنند در عین حال که ظرف‌ها را نیز به تمیزترین شکل ممکن تحویل شما خواهند داد. با این حال، مانند هر محصول دیگر موجود در بازار، مشکلاتی در این ماشین ظرفشویی‌ها به وجود خواهد آمد.

  برای تعمیر ظرفشویی سامسونگ خود باید بتوانید به موقع مشکل را شناسایی کرده و به سرعت آن را برطرف کنید. هر چه زودتر اقدام کنید، هزینه تعمیر ظرفشویی سامسونگ شما کمتر خواهد بود. در صورت بروز هر مشکل در ماشین ظرفشویی سامسونگ خود تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان در نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید.

  تکنسین‌های پارس پشتیبان در کمترین زمان، با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه به تعمیر ظرفشویی سامسونگ در تهران می‌پردازند. تا انتهای این مطلب با پارس پشتیبان همراه باشید تا هر آنچه که باید درباره تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ بدانید به شما بگوییم. در این مقاله، قصد داریم در مورد برخی از رایج‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی سامسونگ و این‌که چگونه باید آنها را برطرف کنید صحبت کنیم.

  نمایندگی تعمیرات ظرفشویی سامسونگ

  با خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ، این برند یک ضمانت محدود به خریدار اصلی این محصول لوازم خانگی ارائه می‌دهد. بنابراین بهتر است برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود به نمایندگی تعمیرات ظرفشویی سامسونگ مراجعه کنید. پارس پشتیبان مفتخر به داشتن نمایندگی تعمیر ظرفشویی سامسونگ در تهران است.

  پارس پشتیبان شبکه بزرگی از تکنسین‌های تعمیر را در مجموعه خود دارد. شما می‌توانید تیم حرفه‌ای مورد نیاز خود را برای تشخیص، عیب‌یابی و تعمیر ظرفشویی سامسونگ خود در مجموعه پارس پشتیبان بیابید. همچنین می‌توانید اطمینان داشته باشید که از قطعات اصلی سامسونگ در تعمیر ظرفشویی شما استفاده خواهد شد.. برای برقراری ارتباط با مشاورین پارس پشتیبان می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • روش اول: تماس با یکی از شماره تلفن‌های پارس پشتیبان و درخواست پشتیبانی یا مشاوره
  • روش دوم: درخواست حضور کارشناس در محل با استفاده از پر کردن فرم مخصوص تعمیر لوازم خانگی. بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

  قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ

  قبل از پرداختن به هر موضوعی بهتر است ابتدا با قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ به طور کامل آشنا شوید. این امر می‌تواند به شما در عیب‌یابی و انتخاب قطعات جایگزین مناسب برای ماشین ظرفشویی سامسونگ کمک کند. این ماشین جایگزین مناسبی برای شستن ظروف دستی است و می‌تواند در انرژی، زمان و آب صرفه‌جویی کند. در ادامه به معرفی قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ پرداخته‌ایم:

  1. وان اصلی

  یکی از بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین قسمت‌های ماشین ظرفشویی سامسونگ، وان اصلی است که بیشترین فضای ماشین ظرفشویی را اشغال می‌کند. وان اصلی جایی است که تمیز کردن ظروف انجام می‌شود و بیشتر قسمت‌ها در آنجا نگهداری می‌شوند.

  نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

  2. بازوهای اسپری

  بازوهای اسپری می‌چرخند و آب داغ را در اطراف وان پخش می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که ظروف به طور یکنواخت تمیز می‌شوند. برخی از مدل‌ها دارای یک برج اسپری در قفسه پایینی هستند که به جای آن، آب را پخش می‌کند. اگر قسمت‌هایی از ظروف شما به اندازه کافی تمیز نیستند، ممکن است مجموعه‌ی بازوی اسپری گیر کرده باشد.

  3. عنصر گرمایش

  عنصر گرمایش آب را گرم کرده و پس از شستن ظروف خشک می‌کند و در پایین وان قرار دارد. اگر صفحات بعد از یک چرخه شستشو، خشک نشدند، المنت گرمایشی باید بررسی شود و در صورت لزوم تعویض شود.

  سرویس ظرفشویی سامسونگ

  4. لامپ شناور و سوئیچ شناور

  لامپ شناور که در کف وان قرار دارد و از سرریز شدن ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌کند. هنگامی که لامپ به اندازه کافی شناور شود، سوئیچ شناور را فعال می‌کند تا جریان آب را قطع ‌کند.

  5. واشر درب

  درب ظرفشویی سامسونگ دارای یک واشر است که در امتداد قسمت پایینی آن قرار دارد و در هنگام بسته شدن درب، ماشین ظرفشویی را آب بندی می‌کند. این قطعه ممکن است به مرور زمان خراب شود و نشت کند.

  6. صفحه کنترل

  کنترل پنل می‌تواند در جلوی درب یا بالای آن قرار گیرد و مرکز کنترل اصلی برای کار با ماشین ظرفشویی سامسونگ است. این قطعه معمولاً از دکمه‌ها یا پدها تشکیل شده و ممکن است صفحه‌نمایش LCD یا لمسی داشته باشد. صفحه کنترل می تواند خطا و خرابی اجزای ماشین ظرفشویی را نشان دهد.

  7. تایمر

  بسته به نمودار قطعات ماشین ظرفشویی، تایمر معمولاً در بالا یا جلوی درب قرار می‌گیرد و چرخه‌های شستشو را کنترل می‌کند. اگر ماشین ظرفشویی در برخی از چرخه‌ها گیر کند، ممکن است تایمر معیوب باشد.

  پنل ظرفشویی سامسونگ

  8. پخش‌کننده کمک آبکشی

  این قطعه اگر چه برای همه مدل‌های ماشین ظرفشویی سامسونگ عمومیت ندارد اما معمولاً روی پانل درب داخلی قرار دارد.

  9. تهویه

  تهویه ماشین ظرفشویی معمولاً روی درب خارجی و کوره آن روی پانل درب داخلی قرار دارد. کل دریچه تهویه معمولاً یک مجموعه واحد است و معمولاً در صورت خرابی، به جای جدا شدن نیاز به تعویض دارد. دریچه، وظیفه تخلیه هوای گرم در طول چرخه خشک شدن را بر عهده دارد. اگر ماشین ظرفشویی در اواسط چرخه خشک کردن از کار بیفتد، خرابی تهویه یک دلیل محتمل برای آن است.

  10. موتور

  موتور، انرژی الکتریکی را به انرژی جنبشی تبدیل می‌کند تا بازوهای شستشو را تأمین کند. این قطعه زیر وان اصلی، معمولاً بین بازوی شستشو و پمپ قرار دارد. موتور یکی از قطعاتی است که در صورت خرابی معمولاً تعویض می‌شود. این قطعه معمولاً به عنوان یک قطعه مونتاژ شده به پمپ متصل می‌شود.

  11. پمپ آب

  پمپ آب یک مکانیسم پیچیده دارد که از بسیاری از قطعات کوچکتر تشکیل شده است و آب را به داخل و خارج دستگاه پمپاژ می‌کند. پمپ به ندرت جدا می‌شود اما در عوض به طور کامل جایگزین می‌شود.

  12. پروانه شستشو

  پروانه شستشو که پروانه پمپ نیز نامیده می‌شود، آب را به بازوهای اسپری فشار می‌دهد و در داخل مجموعه پمپ قرار دارد.

  عیب یابی ماشین ظرفشویی سامسونگ

  13. پمپ تخلیه

  پمپ تخلیه آب را از ماشین ظرفشویی به لوله تخلیه منتقل می‌کند. این پمپ دارای درزگیر برای جلوگیری از نشت آب از زیر ماشین ظرفشویی است. اگر آب از زیر وان نشت کند، مهر و موم پمپ تخلیه و شلنگ آن را بررسی کنید.

  14. ترموستات

  وظیفه اصلی ترموستات تنظیم دمای آب است که می توان آن را در زیر وان پیدا کرد. خیلی از اوقات کمبود آب گرم را می توان به ترموستات معیوب ارتباط داد.

  15. شیر ورودی آب

  شیر ورودی جریان آب را به داخل ماشین ظرفشویی هدایت می‌کند و معمولاً در گوشه‌ای در پشت صفحه ضربه لباسشویی قرار دارد. دریچه ورودی آب زمانی باز می‌شود که ماشین ظرفشویی به آب نیاز داشته باشد و فشار آب بقیه کار را انجام می‌دهد و آب را به داخل حوضچه فشار می‌دهد.

  مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ

  اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ شما با مشکلاتی مواجه شده، لطفاً خودتان را نگران نکنید. سامسونگ به عنوان یکی از معتبرترین برندهای موجود در بازار، محصولات خود را به گونه‌ای طراحی کرده است که سال‌ها دوام بیاورند. اما با همه این‌ها ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ نیز ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که نیاز به تعمیر پیدا کنند.

  در صورت بروز هرگونه مشکل برای تعمیر ظرفشویی سامسونگ خود می‌توانید از کمک تعمیرکاران مجرب پارس پشتیبان بهره گیرید. در این بخش با ما همراه باشید تا با مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ آشنا شوید و بتوانید به موقع برای تعمیر آن‌ها اقدام نمایید.

  1. ماشین ظرفشویی سامسونگ ظرف‌ها را تمیز نمی‌کند

  باز کردن ماشین ظرفشویی برای یافتن ظروفی که هنوز کثیف هستند می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد. متأسفانه، در مورد برخی از ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ، این یکی از شایع‌ترین مشکلات است. این مشکل معمولاً به دلیل گرفتگی بازوهای اسپری یا مجموعه فیلتر کثیف ایجاد می‌شود. با گذشت زمان، ذرات غذا می‌توانند در سوراخ‌های کوچک بازوهای اسپری گیر کنند. این امر بر فشار آب خارج شده از بازوهای اسپری و توانایی آنها برای تمیز کردن تأثیر می‌گذارد.

  ذرات غذا همچنین می‌توانند در مجموعه فیلتر گیر کرده و بر توانایی تمیز کردن ماشین ظرفشویی تأثیر بگذارند. بسته به مدل، ممکن است بتوانید فیلتر را با چرخاندن قسمت بالایی آن بردارید. در غیر این صورت باید پیچ‌های محکم کننده مجموعه فیلتر را بردارید. برای این کار مراحل زیر را در پیش بگیرید. اگر خودتان نمی‌توانید عیب‌یابی و تعمیر ظرفشویی سامسونگ را انجام دهید از کمک یک تعمیرکار خبره بهره بگیرید.

  • برق ماشین ظرفشویی را قطع کنید و آب ماشین ظرفشویی را تخلیه کنید.
  • قفسه ظروف پایینی را از ماشین ظرفشویی خارج کنید.
  • بازوهای اسپری را از ماشین ظرفشویی خارج کنید. در اکثر مدل‌ها می توان آنها را با دست باز کرد.
  • سینک یا سطل را با آب داغ پر کنید. سپس صابون و یک فنجان سرکه سفید را اضافه کنید.
  • بازوهای اسپری را در آب بشویید.
  • برای از بین بردن تجمع در سوراخ‌های بازوی اسپری از یک برس یا پیک فلزی استفاده کنید. بهتر است از خلال دندان استفاده نکنید، زیرا ممکن است بشکند و برای همیشه در سوراخ بازوی اسپری قرار گیرد.

  برای تمیز کردن مجموعه فیلتر نیز می‌توانید به شرح زیر عمل کنید:

  بعد از قطع برق و آب و برداشتن بازوهای اسپری، بالای فیلتر را بچرخانید تا آن را از ماشین ظرفشویی خارج کنید. اگر فیلتر را نمی‌توان به راحتی جدا کرد، بررسی کنید که آیا پیچ‌هایی روی مجموعه فیلتر وجود دارد که بتوان آنها را جدا کرد؟ ممکن است لازم باشد دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ را برای دستورالعمل‌های برداشتن فیلتر بررسی کنید. اگر نمی‌توانید فیلتر را بردارید، از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

  • بسته به مدل، ممکن است لازم باشد از پیچ‌گوشتی برای جدا کردن لوله‌های آب استفاده کنید.
  • به دنبال پروانه‌ای باشید که با پیچ محکم شده باشد.
  • پیچ را باز کنید و پروانه را بردارید.
  • هرگونه زباله را حذف کنید.

  تعمیرکار ظرفشویی سامسونگ

  2. ماشین ظرفشویی سامسونگ نشتی دارد

  اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ نشتی داشته باشد، معمولاً ناشی از معیوب بودن شیر ورودی آب، آب‌بند درب یا شلنگ تخلیه است. برای تشخیص مشکل، بررسی کنید که نشتی از کجا آمده است؟ اگر به نظر نمی‌رسد آب از درزگیر فرسوده در می‌آید، برداشتن پانل دسترسی پایین یا صفحه ضربه به شما اجازه خواهد داد تا ببینید کدام قسمت باعث نشتی شده است؟

  با گذشت زمان، شیلنگ‌های ماشین ظرفشویی (شلنگ تخلیه، شیلنگ پمپ، خط تأمین آب) ممکن است شل شوند، یا ممکن است مهر و موم آن خراب شود. شیلنگ‌ها همچنین می‌توانند ترک بخورند و باعث نشت آب شوند. اگر متوجه مشکلی در شیلنگ ماشین ظرفشویی شدید، باید آن را تعویض کنید. درزگیر فرسوده درب ماشین ظرفشویی را به جای تلاش برای تعمیر آن، تعویض کنید.

  شیر ورودی آب میزان آبی که ماشین ظرفشویی را پر می‌کند، کنترل می‌کند. اگر سوپاپ در حالت باز گیر کند، می‌تواند باعث نشتی ماشین ظرفشویی شود. این شیر به شیلنگ‌های تأمین آب متصل است که آب را به داخل ماشین ظرفشویی می‌آورد و وان ماشین ظرفشویی را پرمی کند. اگر شیر ورودی آب معیوب باشد، باید تعویض شود. برای تعمیر ظرفشویی سامسونگ خود و رفع مشکلات ذکر شده بهتر است از یک تعمیرکار خبره کمک بگیرید.

  3. ماشین ظرفشویی سامسونگ تخلیه نمی‌کند

  اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ شما به درستی تخلیه نمی‌کند، ممکن است شلنگ تخلیه مسدود یا پمپ معیوب باشد. همچنین ممکن است شیر ‌چک (فلپر) نیاز به تعویض داشته باشد. البته ممکن است مجموعه فیلتر نیز با ذرات غذا مسدود شده باشد. گاهی اوقات ممکن است کیت شیر ‌برقی باز نشود. شما می‌توانید برای رفع مشکلات زهکشی به صورت زیر عمل کنید یا از یک تعمیرکار حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید:

  • فیلتر دفع زباله و شکاف هوا را تمیز کنید.
  • بررسی کنید که شلنگ تخلیه پیچ‌خورده نباشد.
  • شلنگ تخلیه را جدا کنید و مطمئن شوید که مسدود نشده است.
  • پانل دسترسی پایین یا صفحه ضربه‌ای را بردارید و پمپ را برای علائم آسیب، به ویژه به پروانه بررسی کنید.
  • شیر چک خروجی یا محفظه پمپ تخلیه را برای علائم آسیب بررسی کنید.
  • کیت شیر ‌برقی روی پمپ تخلیه را برای ایراد بررسی کنید.
  • پمپ و شیر برقی را برای تداوم با مولتی متر تست کنید.
  • قطعات معیوب را تعویض کنید.

  4. ماشین ظرفشویی سامسونگ روشن نمی‌شود

  مشکلات مربوط به کدهای خطا یا روشن نشدن ماشین ظرفشویی نیز از مشکلات رایج ماشین ظرفشویی سامسونگ است. ریست کردن ماشین ظرفشویی ممکن است مشکل را حل کند. دستورالعمل‌های تنظیم مجدد ماشین ظرفشویی را می توان در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی یا با قطع برق به مدت پنج دقیقه پیدا کرد.

  اگر کد خطا دریافت می‌کنید، بررسی کنید تا ببینید کد خطا به چه معناست و دستورالعمل‌های تعمیر را دنبال کنید. کدهای خطای ثابت نشان می‌دهد که یک قطعه باید تعویض شود یا مشکلی در برد کنترل وجود دارد. باید یک متخصص آموزش دیده برای بررسی برد کنترل فراخوانده شود. اگر ماشین ظرفشویی روشن نمی‌شود، شایع‌ترین علت قطع شدن آن، قفل درب معیوب یا برد کنترل معیوب است.

  کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ

  کدهای خطا در ماشین ظرفشویی سامسونگ 

  کدهای خطا در ماشین ظرفشویی سامسونگ شما نشان دهنده وجود مشکل است. در ادامه یک جدول مرجع وجود دارد تا بتوانید تشخیص دهید که مشکل چیست و چه مراحلی برای تعمیر لازم است؟

  کد خطا مفهوم خطا
  کد خطا 1E (یا IE) کد خطای 1E (یا IE) زمانی ظاهر می‌شود که آب از فیلتر عبور نمی‌کند (مدل های واتروال). فیلتر ریز در پایین ماشین ظرفشویی را تمیز کنید (برای دستورالعمل ها به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید). اگر پس از پاک کردن فیلتر، کد برگشت، برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی ما مراجعه کنید.
  کد خطای 3C کد خطای 3C زمانی ظاهر می شود که پمپ از کار بیفتد. در این صورت ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و سپس سعی کنید چرخه را دوباره شروع کنید. اگر خطا همچنان رخ داد، برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی ما مراجعه کنید.
  کد خطا 3E کد خطای 3E زمانی ظاهر می شود که آب خیلی داغ باشد. بررسی کنید که منبع آب گرم بالای 80 درجه سانتیگراد (176 درجه فارنهایت) تنظیم نشده باشد. اگر اینطور نیست و خطا همچنان رخ می‌دهد، برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی ما مراجعه کنید.
  کد خطای 4C یا 4E کد خطای 4C یا 4E زمانی ظاهر می شود که ماشین ظرفشویی با فشار یا دمای مورد نیاز آب دریافت نمی‌کند. بررسی کنید که فشار و دمای آب مطابق با الزامات تامین آب باشد (برای دستورالعمل ها به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید). شیلنگ های ضد سیل با ماشین ظرفشویی سامسونگ سازگار نیستند و نباید از آنها استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که منبع آب روشن است. اگر خطا همچنان رخ داد، برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی ما مراجعه کنید.
  کد خطای 5C، SC، 5E یا SE کد خطای 5C، SC، 5E یا SE زمانی ظاهر می شود که ماشین ظرفشویی نتواند تخلیه کند. اگر به تازگی ماشین ظرفشویی را نصب کرده یا جابجا کرده اید، مطمئن شوید که شلنگ تخلیه گیر نکرده یا خمیده نیست.
  کد خطا 7E کد خطای 7E زمانی ظاهر می‌شود که بازتابنده قادر به حرکت صحیح نباشد. اگر به تازگی ماشین ظرفشویی را از جعبه خارج کرده اید، مطمئن شوید که نوار بسته بندی از بازتابنده دیواره آب جدا شده است و به آن اجازه حرکت می دهد. بررسی کنید که بازتابنده در موقعیت صحیح نصب شده باشد و مسدود نشده باشد.
  کد خطا 9E کد خطای 9E زمانی ظاهر می شود که آب کافی در ماشین ظرفشویی وجود نداشته باشد. ماشین ظرفشویی را خالی کنید. مواد شوینده را اضافه کنید و سپس یک چرخه معمولی را اجرا کنید. اگر باز هم خطا رخ داد، برق ماشین ظرفشویی را در قطع کننده مدار قطع کنید و برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی ما مراجعه کنید.
  کد خطا AP کد خطا AP زمانی ظاهر می‌شود که ماشین ظرفشویی در حالت نقطه دسترسی است تا به اتصال به دستگاه تلفن همراه کمک کند. اگر نمی‌خواهید آن را وصل کنید، ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و دوباره آن را روشن کنید.
  کد خطای be یا 6E کد خطای bE یا 6E زمانی ظاهر می‌شود که پنل دکمه گیر کرده را تشخیص دهد. ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و هر دکمه روی پنل را لمس کنید. اگر هر یک از دکمه ها به درستی کار نمی‌کند، یا کد خطا پس از روشن کردن مجدد ماشین ظرفشویی برمی‌گردد، برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی ما مراجعه کنید.
  کد خطای CE کد خطای CE زمانی ظاهر می‌شود که کنترل پنل قادر به برقراری ارتباط با بقیه ماشین ظرفشویی نباشد. ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و سعی کنید دوباره آن را روشن کنید. اگر خطا ادامه داشت، برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی ما مراجعه کنید.
  کد خطای HC، 1E یا IE کد خطای HC، 1E یا IE زمانی ظاهر می‌شود که دمای داخل ماشین ظرفشویی خیلی گرم باشد (مدل های چرخشی). برق ماشین ظرفشویی را خاموش کنید (30 ثانیه) و سپس مجدداً در قطع کننده مدار روشن کنید. ماشین ظرفشویی را خالی کنید، کشوی مواد شوینده را پر کنید و سپس یک چرخه معمولی را شروع کنید. اگر خطا دوباره رخ داد، برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی ما مراجعه کنید
  کد خطا HE کد خطای HE زمانی ظاهر می‌شود که دمای داخل ماشین ظرفشویی به اشتباه تشخیص داده شود. ماشین ظرفشویی را خالی کنید، مواد شوینده اضافه کنید و سپس یک چرخه معمولی را اجرا کنید. اگر باز هم خطا رخ داد، برق ماشین ظرفشویی را در قطع کننده مدار قطع کنید و برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی ما مراجعه کنید.
  کد خطای LC یا LE کد خطای LC یا LE زمانی ظاهر می‌شود که سنسور نشتی ماشین ظرفشویی رطوبت را تشخیص دهد یا بازتابنده آب مسدود شده باشد (فقط مدل های واتروال). هنگامی که این کد رخ می‌دهد، ماشین ظرفشویی خود به خود روشن می‌شود و خاموش نمی‌شود. در این مدت سعی می کند آب را تخلیه کند.

  سرویس ظرفشویی سامسونگ

  سرویس ظرفشویی سامسونگ از مواردی است که باید به طور ماهانه و به صورت منظم به آن توجه کنید. در این بخش به ارائه نکاتی جهت سرویس ظرفشویی سامسونگ پرداخته‌ایم. سرویس ظرفشویی به طور منظم به عمر و دوام ماشین ظرفشویی سامسونگ شما کمک می‌کند. البته توصیه می‌کنیم در موارد تخصصی‌تر حتماً از یک تکنسین حرفه‌ای کمک بگیرید. به نکاتی که در ادامه آمده نیز توجه کنید:

  1. به طور مرتب از ماشین ظرفشویی سامسونگ خود استفاده کنید

  اجازه ندهید ماشین ظرفشویی شما برای مدت طولانی بدون استفاده بماند. اگر قصد دارید بیش از یک ماه از ماشین ظرفشویی خود استفاده نکنید، مهر و موم‌هایی که رطوبت را در داخل نگه می‌دارند می‌توانند ترک بخورند و کارایی کمتری داشته باشند. توصیه می‌کنیم قبل از این که به ماشین ظرفشویی سامسونگ خود استراحت طولانی بدهید، مهر و موم‌ها را به آرامی با یک روان کننده بپوشانید.

  2. فیلترها را تعویض کنید و گرفتگی‌ها را پاک کنید

  بهتر است به طور دوره‌ای فیلتر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را بررسی کنید. این فیلترها معمولاً زیر پایه بازوهای اسپری اصلی قرار دارند. شما باید بازوها را برای آن دسته از ذرات غذای باقیمانده که در نهایت می‌توانند باعث گرفتگی و بوی نامطبوع شوند، اسپری کنید. همچنین باید هر 3 تا 6 ماه یکبار فیلتر را به طور کامل تعویض کنید.

  3. دمای آب 130 درجه را فراموش نکنید

  اطمینان حاصل کنید که دمای ماشین ظرفشویی شما حداقل 130 درجه باشد تا مطمئن شوید که لایه‌های چرب و باقیمانده صابون در هر چرخه پاک می شوند.

  4.از زنگ زدگی جلوگیری کنید

  قفسه‌های قدیمی ماشین ظرفشویی به راحتی با گذشت زمان زنگ می‌زنند. این امر می‌تواند منجر به ریختن زنگ روی ظروف شما شود. اولین باری که متوجه زنگ زدگی شدید قفسه‌ها را تعویض کنید. البته اکثر ظرف‌شویی‌های جدید سامسونگ دارای قفسه‌های بادوام‌ هستند که از مواد بادوام‌ ساخته شده‌اند.

  هزینه تعمیرات ظرفشویی سامسونگ

  هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ شما بستگی به مشکلی دارد که ظرفشویی شما با آن مواجه شده است. در واقع متناسب با مشکل، تعمیر و یا تعویض قطعات، هزینه‌های تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ شما مشخص می‌شود. برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات ظرفشویی سامسونگ تنها کافی است با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید.

  هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ

  سخن پایانی

  سامسونگ تولیدکننده پیشرو در ماشین ظرفشویی و خشک‌کن است. تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ امری تخصصی است که در صورت بروز هرگونه مشکل در آن باید از افراد حرفه‌ای کمک گرفت. برای نمایندگی تعمیرات سامسونگ خود تنها کافی است با کارشناسان پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  همچنین از آن جایی که اقدام به موقع برای تعمیر ظرفشویی سامسونگ امری مهم و حیاتی است، تصمیم گرفتیم در این مقاله به ارائه رایج‌ترین مشکلات در این ظرفشویی بپردازیم تا به سرعت بتوانید متوجه مشکلات ماشین ظرفشویی سامسونگ خود شوید. امیدواریم مطالب گفته شده در این مقاله برای شما سودمند و مفید واقع شده باشد.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  عاطفه سالاری
  1402/01/19 17:28

  سلام ظرفشویی سامسونگ دارم، تمیز نمیشوره، راهنمایی میکنید

  SuperUser Account
  1402/01/22 17:34
  پاسخ به:عاطفه سالاری

  با سلام. احتمالا می بایست فیلتر آن را تمیز کنید اما در صورتیکه فیلتر تمیز است اما همچنان دستگاه ظرفها رو تمیز نمی شوید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  روزبه بهرامی
  1402/01/19 17:28

  سلام. ممنون میشم جواب بدید که چرا ماشین ظرفشویی گاهی ظروف رو خوب خشک نمیکنه؟

  SuperUser Account
  1402/01/22 17:35
  پاسخ به:روزبه بهرامی

  با عرض سلام. احتمالا ترموستات و المنت گرمایش مشکل پیدا کردند. جهت عیب یابی و تعمیر با پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  مقالات مرتبط