تعمیر ظرفشویی بلومبرگ

آنچه در این مقاله میخوانید
  تعمیر ظرفشویی بلومبرگ

  آیا برای تعمیر ظرفشویی بلومبرگ خود به دنبال اطلاعات یا تعمیرکار حرفه‌ای هستید؟ مطالعه این مطلب حتماً به شما در این راستا کمک خواهد کرد. بلومبرگ برندی است که به دلیل کیفیت و قابلیت اطمینان خود بسیار شناخته شده است. بلومبرگ به عنوان یک برند آلمانی که در سال 1935 فعالیت خود را برای تولید لوازم خانگی شروع کرد، سال هاست که ظرفشویی‌های عالی و با کیفیتی را تولید می‌کند.

  ماشین‌های ظرفشویی بلومبرگ را می‌توانید در مدل‌های متنوع در بازار لوازم خانگی بیابید که این ظرف‌شویی‌ها به دلیل مصرف کم انرژی و برق، برنامه‌های متنوع در شست و شو از جمله برنامه اقتصادی و همچنین سیستم محافظت از ظروف شیشه‌ای بسیار محبوب هستند. با این حال، مانند هر لوازم خانگی دیگر، طی زمان مشکلاتی در ظرفشویی‌ها به وجود خواهد آمد و ظرفشویی بلومبرگ نیز از این قاعده مستثنا نیست. برخی از این مسائل و مشکلات در ظرفشویی‌های بلومبرگ ممکن است نیاز به کمک حرفه‌ای داشته باشند.

  در این مقاله، قصد داریم در مورد برخی از رایج‌ترین مشکلات ظرفشویی بلومبرگ و این‌که چگونه باید آنها را برطرف کنید صحبت کنیم.

  برای تعمیر ظرفشویی بلومبرگ خود بهتر است که به موقع مشکل را شناسایی کرده و به سرعت آن را برطرف کنید. زیرا اقدام سریع، هزینه تعمیر ظرفشویی بلومبرگ شما و خسارات به آن را کمتر خواهد کرد. در صورت بروز هر مشکل در ظرفشویی بلومبرگ خود تنها کافی است با تعمیرکاران متخصص و مجرب پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  تکنسین‌های پارس پشتیبان با داشتن نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بلومبرگ در تهران، در کمترین زمان، با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه به تعمیر ظرفشویی در منزل شما می‌پردازند. تا انتهای این مطلب با پارس پشتیبان همراه باشید تا هر آنچه که باید درباره تعمیر ظرفشویی بلومبرگ بدانید به شما بگوییم.

  نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بلومبرگ

  مراجعه به نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بلومبرگ احتمالاً اولین و بهترین راه حلی است که در صورت مواجهه با مشکل در ماشین ظرفشویی به ذهن شما خطور می‌کند. اما ممکن است نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بلومبرگ در تهران را نتوانید به سادگی پیدا کنید.

  خبر خوب این است که مجموعه پارس پشتیبان دارای کارکردی مشابه نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی بلومبرگ در تهران است. تکنسین‌های متخصص ما در پارس پشتیبان به صورت شبانه‌روز آماده خدمات‌رسانی به شما مشتریان عزیز است. در صورت سپردن تعمیرات ماشین ظرفشویی بلومبرگ در محل به مجموعه ما می‌توانید از نتیجه مطلوب کار مطمئن باشید. تنها کافی است همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین برای برقراری ارتباط با مشاورین پارس پشتیبان می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • روش اول: تماس با یکی از شماره تلفن‌های پارس پشتیبان و درخواست پشتیبانی یا مشاوره
  • روش دوم: درخواست حضور کارشناس در محل با استفاده از پر کردن فرم مخصوص تعمیر لوازم خانگی. بعد از پر کردن این فرم، کارشناسان پارس پشتیبان بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

  نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی بلومبرگ

  آشنایی با قطعات و تجهیزات مهم ماشین ظرفشویی بلومبرگ

  قبل از پرداختن به هر موضوعی لازم است جهت آشنایی با روند تعمیر ظرفشویی بلومبرگ، ابتدا با تجهیزات مهم و کاربردی آن آشنا شوید تا بتوانید به راحتی هر بخش را عیب‌یابی کرده و در صورت لزوم مشکل آن را برطرف کنید. برخی از مهم‌ترین اجزا و قطعات ماشین ظرفشویی بلومبرگ به شرح زیر است:

  1. عنصر گرمایش

  آب را برای شستشو و هوا را برای خشک کردن گرم می‌کند.

  2. دیسپنسر

  مواد شوینده را در زمان بهینه در طول چرخه پخش می‌کند.

  3. پنل کنترل

  پنل کنترل برای چرخه شستشو و انتخاب گزینه‌ها به کار می‌رود.

  سرویس و عیب یابی ماشین ظرفشویی بلومبرگ

  4. طبقه سوم

  فضای بارگیری اضافی را برای کاسه‌های کوچک، لیوان‌ها و ظروف فراهم می‌کند.

  5. بازوهای اسپری دار

  بازوهای اسپری آب را در سراسر وان پخش می‌کنند. بسته به مدل، ماشین ظرفشویی بلومبرگ دارای دو یا سه بازوی شستشوی چرخان است. در یک ماشین ظرفشویی معمولی، یک بازو زیر قفسه بالایی قرار دارد تا نیروی شستشو را به قفسه بالایی هدایت کند و بازوی دوم را معمولاً می‌توان در زیر قفسه پایینی یافت. بازوهای اسپری زمانی فعال می‌شوند که پمپ گردش جریان‌های قدرتمندی از آب را از میان آنها عبور می‌دهد.

  بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی موریس

  6. چفت درب

  درب ماشین ظرفشویی را به طور ایمن می‌بندد.

  تعمیر ظرفشویی بلومبرگ در محل

  7. دریچه ورودی آب

  دریچه ورودی آب برای کنترل جریان آب به داخل ماشین ظرفشویی باز و بسته می‌شود.

  8. پمپ و موتور گردش

  پمپ گردش و موتور، آب را وارد بازوهای اسپری و سیستم فیلتر می‌کنند. پمپ گردش ماشین ظرفشویی وظیفه دارد آب را به داخل وان لباسشویی و از بازوهای اسپری وارد کند. همانطور که این اتفاق می‌افتد، موتور فشار آب را افزایش می‌دهد تا حرکت چرخشی بازوها را فراهم کند که جریان‌های قدرتمندی را برای منفجر کردن غذا از سطح ظروف شما ایجاد می‌کند.

  9. سیستم فیلتراسیون

  سیستم‌های فیلتراسیون ماشین ظرفشویی مواد غذایی را از آب شستشو خارج می‌کند تا دوباره روی ظروف نریزد.

  10. وان و قطعات داخلی ماشین ظرفشویی

  وان و قسمت‌های داخلی ماشین ظرفشویی شما با هم کار می‌کنند تا سیستم شستشو را حفظ کنند که مواد شوینده، آب و گرما را برای تمیز نگه داشتن ظروف شما ترکیب می‌کند.

  بیشتر بخوانید: تعمیر ظرفشویی سامسونگ

  11. قفسه‌های ماشین ظرفشویی

  قفسه‌های ماشین ظرفشویی بلومبرگ شما فضای بارگیری را تشکیل می‌دهند که اقلام را در خود جای می‌دهد در حالی که جت‌های دستگاه قدرت تمیز کنندگی را مستقیماً به ظروف شما می‌رساند. اکثر ماشین‌های ظرفشویی بلومبرگ دارای دو یا سه قفسه با ردیف‌هایی از قلاب‌ها هستند که وسایل شما را از طریق چرخه شستشو یا خشک کردن در جای خود نگه می‌دارند، این ماشین معمولاً دارای یک سبد نقره‌ای برای نگهداری کارد و چنگال نیز هست.

  هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی بلومبرگ

  12. شناور محافظت بیش از حد

  برخی از ماشین‌های ظرفشویی بلومبرگ دارای یک شناور محافظت از پر شدن بیش از حد هستند تا در طول چرخه شستشو، داخل دستگاه بیش از حد پر نشود. اگر ماشین ظرفشویی شما شناور داشته باشد، معمولاً می‌توانید شناور محافظ بیش از حد را در گوشه سمت راست جلوی وان ماشین لباسشویی پیدا کنید.

  13. عنصر گرمایش ماشین ظرفشویی

  در یک ماشین ظرفشویی معمولی، المنت گرمایشی معمولاً در پایه وان لباسشویی قرار می‌گیرد و دمای آب را در طول دوره‌های شستشو افزایش می‌دهد تا بقایای ساخته شده را بشویید. در طول چرخه خشک کردن، المنت گرم‌کننده هوا را از داخل دستگاه گرم می‌کند تا به ظروف شما کمک کند تا خشک و آماده نگهداری شوند.

  بیشتر بخوانید: تعمیر ظرفشویی بوش

  14. شیر ورودی آب

  دریچه ورودی که در داخل ماشین ظرفشویی قرار دارد، باز و بسته می‌شود تا میزان آبی که وارد وان ماشین ظرفشویی می‌شود را کنترل کند تا در چرخه شستشو از آن استفاده شود.

  15. شیلنگ‌های تأمین و تخلیه آب

  دو شیلنگ به رساندن و خارج کردن آب از وان ماشین ظرفشویی در طول چرخه شستشو کمک می‌کند: شیلنگ تأمین آب و شلنگ تخلیه. شیلنگ‌ها در حین نصب از داخل کابینت تغذیه می‌شوند و با استفاده از اتصالات محکم می‌شوند، با شیلنگ تأمین آب به خط آب گرم خانه شما و شیلنگ تخلیه به یک گاربا متصل می‌شود.

  مشکلات رایج در ظرفشویی‌های بلومبرگ

  اگر ظرفشویی بلومبرگ شما با مشکلاتی مواجه شده، لازم نیست نگران باشید. بلومبرگ به عنوان یکی از معتبرترین برندهای آلمانی موجود در بازار، محصولات خود را به گونه‌ای طراحی کرده است که سال‌ها دوام بیاورند. اما با همه این‌ها ظرفشویی‌های بلومبرگ نیز ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که نیاز به تعمیر دارد.

  در صورت بروز هرگونه مشکل برای تعمیر ظرفشویی فریز بلومبرگ می‌توانید از کمک تعمیرکاران مجرب پارس پشتیبان بهره گیرید. در این بخش با ما همراه باشید تا با مشکلات رایج در ظرفشویی‌های بلومبرگ آشنا شوید و بتوانید به موقع برای تعمیر آن‌ها اقدام نمایید.

  1. ماشین ظرفشویی بلومبرگ روشن نمی‌شود

  روشن نشدن ظرفشویی بلومبرگ معمولاً یک مشکل مربوط به منبع تغذیه است. ماشین ظرفشویی باید با یک پریز برق کاربردی، دوشاخه و فیوز روشن شود. متوجه خواهید شد که در صورت بروز مشکل الکتریکی، مدارشکن به طور مداوم خاموش می‌شود. ممکن است فیوز حرارتی منفجر شود یا درب ماشین ظرفشویی به خوبی بسته نشده باشد که نشان‌دهنده معیوب بودن سوئیچ درب یا قفل در است.

  همچنین اگر تایمر یا پانل کنترل به درستی کار نکند، باعث روشن نشدن ماشین ظرفشویی بلومبرگ شما می‌شود. بهتر است در این موارد برای تعمیر ظرفشویی بلومبرگ خود از یک متخصص کمک بگیرید.

  تعمیرکار ماشین ظرفشویی بلومبرگ

  2. ماشین ظرفشویی بلومبرگ ظرف‌ها را تمیز نمی‌کند

  بارگیری بد ظرفشویی بلومبرگ می‌تواند باعث گیرکردن بازوهای اسپری شود و مواد شوینده کم یا زیاد نیز می‌تواند بر روند تمیز کردن ظروف تأثیر بگذارد. به خاطر داشته باشید که مواد شوینده باید به طور منظم پر شوند. بازوهای اسپری به گونه‌ای طراحی شده اند که آب وارد شده از طریق آنها را بچرخانند، بنابراین اگر آنها مسدود شوند، از چرخش بازوهای اسپری جلوگیری می‌کند.

  اگر فیلترها مسدود شوند یا به درستی نصب نشده باشند نیز بر توانایی ماشین ظرفشویی شما برای تمیز کردن تأثیر می‌گذارد. برای رفع این مشکل ممکن است نیاز به کمک حرفه‌ای داشته باشید.

  3. ماشین ظرفشویی بلومبرگ ظروف را به درستی خشک نمی‌کند

  علت این امر می‌تواند تخلیه ماشین ظرفشویی بلومبرگ به محض اتمام برنامه یا انتخاب برنامه نامناسب و درنتیجه چرخه خشک‌کردن کوتاه باشد. ممکن است ظرف کمک آبکشی مسدود شده باشد که باعث ایجاد تجمعی شده است که از پخش شدن کمک آبکشی جلوگیری می‌کند. در غیر این صورت، ممکن است مشکل از عنصر گرمایش باشد. در هر صورت بهتر است از یک تعمیرکار خبره کمک بگیرید.

  بیشتر بخوانید: تعمیر ظرفشویی کندی

  4. ماشین ظرفشویی بلومبرگ تخلیه نمی‌کند

  این مشکل می‌تواند به دلیل مسدود شدن استخر تخلیه یا گرفتگی فیلتر باشد. از طرف دیگر، مشکل می تواند  مربوط به شلنگ تخلیه باشد که ممکن است پیچ‌خورده یا آسیب دیده باشد. اگر پمپ تخلیه معیوب باشد، تخلیه آب متوقف می‌شود و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. برای تعویض و تعمیر ظرفشویی بلومبرگ در این مورد از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

  5. چراغ قرمز ماشین ظرفشویی بلومبرگ کار نمی‌کند

  چراغ قرمز نشانگر کمک آبکشی است که نشان می‌دهد آیا مقدار کافی مایع آبکشی در مخزن ظرفشویی بلومبرگ وجود دارد یا خیر. اگر این چراغ کار نکند، به یک تکنسین مجرب نیاز دارید تا این مورد را برای شما رفع کند.

  6. نشتی ماشین ظرفشویی بلومبرگ

  نشتی از درب پایین ظرفشویی بلومبرگ به این معنی است که یک شکاف بین درزگیر لاستیکی در و درب وجود دارد که ناشی از رسوبات مواد غذایی است که درزگیر را می‌شکند. مقصر دیگر می‌تواند دریچه‌های ماشین ظرفشویی باشد که ممکن است گیر کند یا شیلنگ‌هایی که می‌شکند و منجر به نشتی در پشت یا کناره‌های دستگاه شما می‌شود. ماشین ظرفشویی شما باید تراز باشد تا از هرگونه مشکل نشتی مداوم جلوگیری شود.

  7. ماشین ظرفشویی بلومبرگ سر و صدا می‌کند

  صداهای ضربه و کوبیدن اغلب به دلیل شل بودن یا فرسودگی پایه‌های بازوی اسپری ایجاد می‌شود، در حالی که صدای جیغ بلند به احتمال زیاد باعث ساییدگی مهر و موم شفت در پمپ شستشو یا پمپ تخلیه می‌شود. صدای سوت می‌تواند از دریچه ورودی آب باشد و صدای ساییدن می‌تواند نشان‌دهنده فرسودگی پمپ باشد. برای رفع هریک از موارد گفته شده بهتر است از مهارت یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

  ارورهای ماشین ظرفشویی بلومبرگ

  کدهای خطا و مفهوم آن در ظرفشویی بلومبرگ

  اگر مشکلی در ظرفشویی بلومبرگ تشخیص داده شود، نشانگر آن چشمک می‌زند و کد خطا مطابق جدول زیر بر روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود. در صورت شناسایی چندین خطا به صورت همزمان، تمامی خطاها به ترتیب نمایش داده می‌شوند. برای فهمیدن معنای کد خطا در ظرفشویی بلومبرگ جدول زیر را مطالعه کنید:

  نام خطا مفهوم خطا
  کد خطا E01 ماشین ظرفشویی بدون آب است. برای رفع این مشکل تامین آب را بررسی کنید.
  کد خطا E02 مشکل در تخلیه است. برای رفع این مشکل شلنگ خروجی یا فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کنید.
  کد خطا E03 این خطا نشان دهنده مشکل در گرمایش است. برای رفع این مشکل بخاری شستشو و ترموستات را بررسی کنید.
  کد خطا E04 عیب در موتور است. برای رفع این مشکل کنترل الکترونیکی، سیم کشی و اتصال موتور را بررسی کنید.
  کد خطا E05 عیب در NTC دما است. برای رفع این مشکل سرسون دما و سیم کشی آن را بررسی کنید.
  کد خطا E06 مشکل در موتوراست. برای رفع این مشکل برس های موتور، اتصال تاچو، کانکتور موتور را بررسی کنید.
  کد خطا E07 مشکل در قفل درب است. برای رفع این مشکل بسته بودن درب و سیم کشی قفل را بررسی کنید.
  کد خطا E09 مشکل در انتخابگر برنامه است. برای رفع این مشکل کنترل الکترونیکی و اتصال انتخابگر برنامه را بررسی کنید.
  کد خطا E10 این خطا نشان دهنده بیش از حد پر شدن ظرفشویی از آب است. برای رفع این مشکل اتصال سنسور سطح آب و سیم کشی را بررسی کنید.
  کد خطا E11 ایراد در گرمایش آب است. برای رفع این خطا آبگرمکن و ترموستات و سیم کشی آنها را بررسی کنید.
  کد خطا E12 مشکل در قفل درب است برای رفع این مشکل بررسی کنید که آیا درب بسته است یا خیر و کانکتور را قفل کنید.
  کد خطا E13 مشکل در سرعت چرخش است. در صورت مشاهده این خطا تسمه درایو، کانکتور موتور و سیم کشی را بررسی کنید.
  کد خطا E18 این خطا نشان دهنده ایجاد مشکل در ولتاژ ماشین ظرفشویی بلومبرگ است. برای رفع این خطا منبع برق را بررسی کنید.

  سرویس ظرفشویی بلومبرگ

  لازم است برای دوام هرچه بیشتر ماشین ظرفشویی بلومبرگ خود به طور منظم آن را سرویس کنید. سرویس ظرفشویی بلومبرگ کاری است که هرچند ماه یک بار باید صورت بگیرد و احتمالاً خودتان می‌توانید آن را انجام دهید. ماشین ظرفشویی شما یکی از لوازم‌های بسیار کاربردی آشپزخانه شماست، بنابراین باید از آن به خوبی نگهداری شده و به طور مرتب سرویس شود. زیرا به خاطر داشته باشید که اگر مدام با مشکلاتی مواجه شود، ظرف‌ها را باید با دست بشویید و هزینه و زمان را هم برای تعمیرش از دست بدهید.

  لازم نیست نگران باشید فقط نکات مفید ما در سرویس ظرفشویی بلومبرگ را در ادامه بخوانید. توصیه می‌کنیم در موارد تخصصی‌تر حتماً از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

  1. فیلتر ماشین ظرفشویی بلومبرگ خود را تمیز کنید

  اگر ماشین ظرفشویی بلومبرگ شما فیلتر دارد، آن را بردارید و مواد غذایی یا کثیفی را پاک کنید. غذا ممکن است در فیلتر گیر کرده و تمیز کردن را مختل کند.

  2. درب و مهر و موم ظرفشویی بلومبرگ را تمیز کنید

  ماشین ظرفشویی بلومبرگ دارای مهر و موم در اطراف لبه در است تا از نشتی دستگاه در حین کار جلوگیری کند. درزگیرهای لاستیکی و درب را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا از ایجاد خاک و کثیفی جلوگیری شود.

  تمیز کردن ظرفشویی بلومبرگ

  3. بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بلومبرگ را تمیز کنید

  بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بلومبرگ را با یک حوله مرطوب پاک کنید. توصیه می‌کنیم هر شش ماه یک‌بار بازوی اسپری را برای رفع انسداد با خلال دندان بردارید. برای دستورالعمل‌های دقیق در مورد نحوه برداشتن و تمیز کردن بازوی اسپری خود به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

  بیشتر بخوانید: تعمیر ظرفشویی ال جی

  4. به صورت ماهانه به تمیز کردن ظرفشویی بلومبرگ بپردازید

  تمیز کردن ماشین ظرفشویی بلومبرگ یک بار در ماه به جلوگیری از تجمع میکروب‌ها کمک می‌کند و کارایی ماشین شما را حفظ می‌کند.

  5. ماشین ظرفشویی بلومبرگ خود را در حال اجرا نگه دارید

  روشن کردن ماشین ظرفشویی بلومبرگ حداقل یک بار در هفته باعث می‌شود آب‌بندی موتور به درستی کار کند. به یاد داشته باشید، حتی بارهای کوچک نیز می‌تواند در مصرف آب در ماشین ظرفشویی شما صرفه‌جویی کند.

  نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بلومبرگ در تهران

  هزینه تعمیرات ظرفشویی بلومبرگ

  عواملی مانند سن ماشین ظرفشویی، گارانتی بودن یا نبودن دستگاه، و نوع تعمیر یا تعویض مورد نیاز در هزینه تعمیرات ظرفشویی بلومبرگ اثرگذار است. برای اطلاع درست و کامل از هزینه تعمیرات ظرفشویی بلومبرگ تنها کافی است با مشاوران پارس پشتیبان تماس بگیرید تا به صورت شفاف از هزینه‌ها اطلاع یابید.

  سخن پایانی

  تعمیرات ماشین ظرفشویی بلومبرگ در محل امری تخصصی است که در صورت بروز هرگونه مشکل در آن باید از افراد حرفه‌ای کمک گرفت. برای هرگونه تعمیر ظرفشویی بلومبرگ خود اعم از سرویس ظرفشویی بلومبرگ، تعمیر یا تعویض قطعات آن تنها کافی است با کارشناسان پارس پشتیبان تماس بگیرید.

  همچنین از آن جایی که اقدام به موقع برای تعمیر ظرفشویی فریز بلومبرگ امری مهم و حیاتی است، تصمیم گرفتیم در این مقاله به ارائه رایج‌ترین مشکلات در این ظرفشویی بپردازیم تا به سرعت بتوانید متوجه مشکلات ظرفشویی بلومبرگ خود شوید. امیدواریم مطالب گفته شده در این مقاله برای شما سودمند و مفید واقع شده باشد.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  باران پاشا
  1401/09/12 14:43

  سلام. ممنون میشم کمکم کنید. من ماشین ظرفشویی کنوود دارم درش قفل نمیشه. چکار کنم؟ گارانتیش هم تموم شده

  Mohamad
  1401/09/12 14:42


  سلام. ممنون میشم جواب بدید که چرا ماشین ظرفشویی گاهی ظروف رو خوب خشک نمیکنه؟

  مقالات مرتبط